Baza Alfacentauriańska

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: glaz_pimpur »

Ja bym dał 2 minifigi. Góra 3. Albo jednego. To jest baza na dalekiej planecie, a nie obóz dla uchodźców.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Amal »

To teraz zupełnie poważnie: Kris jak zwykle zaczął od podłoża, które wypracował wręcz doskonale. Stacja świetnie odbija się kolorystycznie od czerwonej ziemi, przez co staje się niezwykle wyrazista. Szczegóły nie tyle dopracowane co wypieszczone. Świetnie zastosowane elementy ze starego "Insectoids". Dla mnie jako starego kosmity - praca genialna.

Teraz mniej poważnie: Co do działalności "obcego" nie wypowiem się. Być może gdzieś przysnął najedzony lub zagrzebał się w rozlanej "pomidorowej". Posadziłbym drzewko na którym rosłyby kluski i bigos.

Teraz mega poważnie: Mam nadzieję, że nikt poważnie nie podchodzi do pisanych przeze mnie zaczepek w stosunku do Krisa.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Johan
Posty: 177
Rejestracja: 13 gru 2015 19:57
Rok urodzenia: 1993
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Johan »

Jellyeater pisze:Tak myślę czy ten talerz satelitarny ma sens na takie odległości... I ciekawe czy w ogóle dałoby się wycelować czymś takim w Ziemię. :-)
No proszę Cię, nikt przecież nie próbowałby się komunikować z Ziemią z powierzchni kolonizowanej planety. Już Ci opowiadam jak to dokładnie było.

Układ podwójny Alfa Centauri znajduje się 4.37 LY (oddala się, więc to jest dolne ograniczenie) od Słońca. Oznacza to, że podróż ze średnimi prędkościami rzędu 4-5% c zajmuje jakieś 100 lat w jedną stronę. Tak właśnie leciała pierwsza załoga (zahibernowana, oczywiście), której bazę widzimy na materiałach udostępnionych przez Krisa. Ich zadaniem było jedynie przygotowanie infrastruktury do odbioru kolejnych partii kolonistów i ładunków, które będą przylatywały w niewielkich odstępach z dużo większymi prędkościami, mianowicie średnio 12% c, co przełoży się na mniej niż 40 lat podróży. Jednak paliwo i materiał pędny do osiągnięcia takiej delta v, i to dwa razy, bo przecież trzeba wychamować, jest stanowczo zbyt masywny aby było to opłacalne, a okrutne równanie rakietowe jeszcze bardziej zwiększa wymaganą masę. Zastosowano zatem rozwiązanie ograniczające ten koszt i tym samym pozwalające na zabranie większej masy ładunku każdym transportem. Mianowicie na niskiej orbicie Słonecznej zbudowano system laserów zasilanych energią słoneczną, które strzelając w żagiel rozpięty przez statek rozpędzają go w pierwszej połowie drogi. Bliźniaczy zestaw laserów został umieszczony przez kolonistów na niskiej orbicie ACa. Ten system będzie wychamowywał nadlatujące transporty oraz jednocześnie służył za narzędzie komunikacji z Układem Słonecznym - skupiona wiązka lasera o tej mocy na tym dystansie umożliwi pewne połączenie. Antena nadawczo-odbiorcza postawiona na powierzchni planety (a jest nią ACc, nazwa nadana przez kolonistów nieznana) służy tylko i wyłącznie komunikacji z siecią satelit na jej orbicie oraz ze statkiem tam pozostawionym wraz ze szczątkową załogą. System ten nie tylko pozwala na stałą komunikację z Ikarem (jak nazywa się system laserów, ziemski to oczywiście Dedal), ale też dostarcza cennych danych meteorologicznych, które mogą stanowić o przetrwaniu zalążka kolonii oraz zapewnia nadzór nad ekspedycjami wyruszającymi w dalsze regiony planety. Oczywiście poza standardowym talerzem satelitarnym koloniści dysponują też łącznością laserową, ale jest ona zawodna z uwagi na pył obecny w atmosferze planety.

Mam nadzieję że wyjaśniłem wszelkie niejasności ;)
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5520
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: zgrredek »

Kris - zdjęcia zrobił Ci Darek, wprowadzenie napisał Ci Johan... Zastanawiam się kto Ci to poskładał?

;)
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11464
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: goldsun »

zgrredek pisze:Kris - zdjęcia zrobił Ci Darek, wprowadzenie napisał Ci Johan... Zastanawiam się kto Ci to poskładał?

;)
Drużyna rudych harcerek? :-)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11901
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Kris Kelvin »

Johan pisze: Mam nadzieję że wyjaśniłem wszelkie niejasności ;)
Dziękuję serdecznie Rzecznikowi Wyprawy za rozwianie wszelkich wątpliwości, które okazują laicy. Spokój, profesjonalizm, wiedza były właśnie tymi przymiotami, którymi kierowało się kierownictwo misji powierzając mu to właśnie, odpowiedzialne stanowisko. Jednocześnie proszę wszelkie pytania natury technicznej, egzystencjalnej czy ekonomicznej kierować właśnie do niego.
zgrredek pisze:Kris - zdjęcia zrobił Ci Darek, wprowadzenie napisał Ci Johan... Zastanawiam się kto Ci to poskładał?

;)
Nie będę ukrywał, że większość bazy ustawia, jak i pewne prace przy wykończeniach terenowych wykonała podkarpacka Firma "Darek Mróz LTD" :)
goldsun pisze: Drużyna rudych harcerek? :-)
Takie są plany docelowe. Leżak, drink z malusieńkom palemkom i zastęp harcerek uwijających się dookoła pod moim światłym kierownictwem:
- No gdzie stawiasz te zbiorniki Paulinko, niech Roksana Ci pomoże.
- Pamelo, bądź łaskawa przesunąć papamobile lekko w prawo.
- A Ty Julio dolej mi trochę Campari.

Może kiedyś się uda?
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: marki »

Ciekawe co w tym czasie robi druhna Dominika?
I kto za tym wszystkim stoi?
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11901
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Kris Kelvin »

To co w tym czasie robi druhna Dominika jest objęte ścisłą tajemnicą. Ujawnienie tych informacji mogłoby zagrozić powodzeniu całej misji.

A kto za tym stoi to akurat wiadomo - Opus Dei, Watykan, Partia Razem, Bilderbergowie, Komisja Trójstronna, Soros, Rydzyk, Rotszyldowie i Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Rumii. Całość finansuje kapitał żydowski, a baza jest kondominium marsjańskim pod niemieckim zarządem powierniczym.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: jetboy »

zgrredek pisze:Kris - zdjęcia zrobił Ci Darek, wprowadzenie napisał Ci Johan... Zastanawiam się kto Ci to poskładał?

;)
Ja tam się ciesze że mam w tym swój wkład, nawet jeśli to tylko kilkaset plejtów w terenie :)

btw. Kris, nie chcesz tego zaprezentować w Skarbku? Mamy już wprawę w prezentowaniu tam Twoich modeli :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Mateyo82
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2014 07:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Baranowo

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Mateyo82 »

To jest po prostu piękne. Brak mi słów. Tyle detali...
ODPOWIEDZ