Baza Alfacentauriańska

Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Kalais »

Dla mnie jedna z najfajniejszych makiet na naszych ostatnich wystawach. Klimatyczny i spójny design, wszystko fajnie dopracowane.

Kabli bym za dużo nie dawał, w końcu wszystko jest/będzie bezprzewodowe. Jedynie prąd należało by jakoś pociągnąć od tych paneli.

No i bardzo mi tu brakuje życia. Minifigi, roboty, drony. Ewentualnie jakiś obcy który kończy jeść ostatniego mieszkańca ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: jetboy »

Kalais pisze:No i bardzo mi tu brakuje życia. Minifigi, roboty, drony. Ewentualnie jakiś obcy który kończy jeść ostatniego mieszkańca ;)
Bardzo fajnie wyglądała jak stało tam kilku moich kosmonautów Classic Space.
Tak więc z tym życiem bym nie przesadzał. 10 figurek to maks, więcej to już będzie tłok.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11901
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Kris Kelvin »

No i nie bolało :D
Jak was pogonić to się da coś jeszcze wycisnąć z tego forum.
Nie chciałbym na przyszłość używać na Was znowu bata!
goldsun pisze: - okablowania brakuje mi bardzo - panele słoneczne ładują niewiadomo co; zbiorniki kuliste też nie wiadomo co przechowują i jak dostarczają do bazy głównej; agregator czy co to jest to zielone - też stoi sobie luzem
To zielone przetwarza prąd kosmiczny na prąd ziemski. Powinny być dwa, do każdego podpięte 4 panele i jeden zestaw zasila bazę a drugi powinien zasilać "szklarnię".
goldsun pisze: - sama baza IMHO za mała, bo tylko 1 moduł - mieszkalny? gdzie jakiś lab, o szklarniach sam napisałeś, jakiś magazyn części zamiennych, jakaś redundancja najważniejszych modułów, jakiś ekstraktor wody/powietrza
- brakuje mi też drobiazgów - dronów badawczych, "łazików marsjańskich"
No niestety, ale pójście w hiperrealizm powoduje, że całość musiałaby być wielkości 1/4 naszej makiety miasteczka. W tej chwili to jest 6x7 pb. Pewnie dodam jeszcze dwa rzędy więc będzie 6x9.
goldsun pisze: - zastanawia mnie dlaczego wszystko jest "na nogach" - czy tam jest niestabilne sejsmicznie podłoże, którego ruchy trzeba niwelować? czy raczej podejście - wszystkie moduły się same rozkładają, nic nie jest "budowane na stałe"?
Tak wyszło, bo mi się tak spodobało. Ale szklarnia już jest zbudowana na terenie. Można założyć, że pierwsza część powstała z modułów łatwych do transportu/przeprowadzki, a jak się okazało, że jest ok, to już zaczęli budować na gruncie.
goldsun pisze: - gdyby to było na Marsie, to baza powinna IMHO znaleźć się bliżej ścian kanionu, więc teren nie powinien być aż tak płaski - żeby mieć jakąś osłonę przed burzami pyłowymi na Marsie. Ale może na alfa centauri nie ma burz pyłowych?
Kanion przy zakładanym jeszcze powiększeniu terenu to tysiące bricków, skosów, płytek...
Na chwilę obecną trzeba go sobie wyobrazić.
meler pisze:Nawet Papamobile :)
Wiadoma rzecz. Jakby tam byli jacyś poganie to trzeba ich ewangelizować, bo na pewno żyją w grzechu i wierzą w jakieś gusła.

Co do samego terenu to nawet zrobiłem jakiś czas temu kawałek z bricków snotem, a na tym gdzieniegdzie położone płytki. Wyglądało obłędnie, ale cóż. Koszty by mnie zabiły.
A figurek wystarczy z 8-10 jak pisał Jetboy. Powyżej już będzie tłok. Zresztą każdy z tych 6 cylindrycznych obiektów z założenia jest dwuosobowym "mieszkankiem" więc jest tam miejsce na 12 osób.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7491
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Benny80 »

Kris Kelvin pisze:A figurek wystarczy z 8-10 jak pisał Jetboy
Dokładnie. Wysłanie kolejnych ludzi to ogromne koszta, a do tego zaczną się wadzić.. Ale, ale.. gdzie som kartofle? Aha.. to przecież nie Mars ;p

A w ogóle to bardzo fajna praca, pozazdrościć. I oby rosła w kartofle, tzn. w płyty bazowe! ;)
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11901
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Kris Kelvin »

Jak tylko dotrą elementy wykończenia szklarni, to załoga w ramach czynu społecznego, już po godzinach pracy, spontanicznie przystąpi do nasadzeń endemicznych polskich roślin takich jak kartofle, cebula, czosnek (jeden z uczestników jest kosmonautą z Hajfy, ale ma porządne korzenie z Berdyczowa), buraki...
Jeśli zaś powiedzie się dalekosiężny plan terraformingu to planetę pokryją staropolskie łany żyta, pszenicy i świerzopu z których następnie koloniści będą przyrządzać miejscowe specjały, takie jak "Księżycówka", "Centauriańska gorzka" czy też "Marsjańska de Lux".
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Jellyeater »

Tak myślę czy ten talerz satelitarny ma sens na takie odległości... I ciekawe czy w ogóle dałoby się wycelować czymś takim w Ziemię. :-)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Amal »

To tera ja! Od wczoraj jestem w szoku... Zapytam więc głupio, lecz upewnić się muszę: czy to chodzi o TEGO Krisa Kelvina, co napastuje nieletnie rude i ogląda mongolskie horrory ??
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: jetboy »

Jellyeater pisze:Tak myślę czy ten talerz satelitarny ma sens na takie odległości...
Ma i na większe.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: marki »

Amal pisze:To tera ja! Od wczoraj jestem w szoku... Zapytam więc głupio, lecz upewnić się muszę: czy to chodzi o TEGO Krisa Kelvina, co napastuje nieletnie rude i ogląda mongolskie horrory ??
Tak, to ten sam pod maską własnego ego.
Ten który jako jeden z pierwszych chciał i dokonał podziału ludzi.
Wiecie na jakich ;(
No a tak dla wszystkich znajomych to zwykły mieszkaniec Mokotowa
:D
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5520
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: zgrredek »

marki70 pisze:No a tak dla wszystkich znajomych to zwykły mieszkaniec Mokotowa
:D
Stąpasz po kruchym lodzie.
ODPOWIEDZ