Baza Alfacentauriańska

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: SERVATOR »

To ja tylko zacytuję z innego wątku... To o komentarzach pod MOCami.
glaz_pimpur pisze:Tu raczej jest zasada, że jak się podoba to nikt nic nie mówi (bo po co?) A jak jest jakaś masakra to czasami i 3 strony wyjdą;)
To chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości wobec przedmiotowej pracy. ;)
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11901
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Kris Kelvin »

Po prostu chłopaki nie potrafią budować.
Mi się w tej pracy w zasadzie nie podoba wszystko, a w szczególności fragmenty zbudowane przez Goldsuna, Kalaisa, Jetboya i Glaza.
Ciekawe czy ktoś się przyzna do autorstwa reszty tego badziewia?
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: glaz_pimpur »

Kris Kelvin pisze:Po prostu chłopaki nie potrafią budować.
Mi się w tej pracy w zasadzie nie podoba wszystko, a w szczególności fragmenty zbudowane przez Goldsuna, Kalaisa, Jetboya i Glaza.
Ciekawe czy ktoś się przyzna do autorstwa reszty tego badziewia?
Moment, kategorycznie nie przyznaję się do przyłożenia ręki do stworzenia tego jakże słabego MOCa! Wręcz pisałem, że entuzjazm mój opadł jak zobaczyłem JAK są zrobione pojazdy!
A poza tym Kartagina musi być zniszczona!
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Johan
Posty: 177
Rejestracja: 13 gru 2015 19:57
Rok urodzenia: 1993
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Johan »

pablo_piccasos pisze:Jeżeli już dbamy o dokładność nazewnictwa... to:
Nazywanie bazy na planecie krążącej wokół duetu gwiazd Alfa Centauri A i B "bazą alfacentauriańską" ma tyle samo sensu co nazywanie wywerny smokiem... Każdy szanujący się specjalista od nazewnictwa egzoplanetarnych kolonii Ci to poświadczy. To tak jak byś nazwał bazę na Marsie "bazą słoneczną".
Nie masz racji, albowiem się mylisz.

W momencie gdy mamy ugruntowaną, obecną w popkulturze nazwę układu "Alfa Centauri", która na dodatek nie jest niewymawialnym zbitkiem symboli, a formułą łacińską, a przy okazji baza na planecie Alfa Centaurii c jest jedyną stałą placówką zamieszkałą przez ludzi w danym systemie, to naturalnym jest określenie jej "Bazą Alfa Centaurii", przynajmniej na tak wczesnym etapie kolonizacji. Bardzo możliwe, że w przysżłości zostanie nadana planecie nazwa wyłoniona w konkursie audiotele albo wykupiona przez sponsora, ale zanim będziemy musieli nazywać tę stację "WalMart Prime" cieszmy się obecnym mianem.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11901
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Kris Kelvin »

Kolejna maruda rozsmarowana po podłodze przez Oficera Prasowego Ekspedycji.
(wniosek o premię trafił już do księgowości)
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: marki »

Ja to tam widziałem żywego pająka na tej makiecie jak zapierdzielał na skróty. A było to na PH :)
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
Pablo Brickasso
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 414
Rejestracja: 26 lut 2017 02:42
Rok urodzenia: 2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Pablo Brickasso »

Johan pisze: Nie masz racji, albowiem się mylisz.

W momencie gdy mamy ugruntowaną, obecną w popkulturze nazwę układu "Alfa Centauri", która na dodatek nie jest niewymawialnym zbitkiem symboli, a formułą łacińską, a przy okazji baza na planecie Alfa Centaurii c jest jedyną stałą placówką zamieszkałą przez ludzi w danym systemie, to naturalnym jest określenie jej "Bazą Alfa Centaurii", przynajmniej na tak wczesnym etapie kolonizacji. Bardzo możliwe, że w przysżłości zostanie nadana planecie nazwa wyłoniona w konkursie audiotele albo wykupiona przez sponsora, ale zanim będziemy musieli nazywać tę stację "WalMart Prime" cieszmy się obecnym mianem.
A to ciekawe, bo taka planeta jak "Alfa Centauri C" nie istnieje, albowiem taką nazwę kodową nosi czerwony karzeł zwany również Proximą Centauri. Gdyby ta baza była położona na owym ciele niebieskim przestałaby istnieć zanim zostałaby założona.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11901
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Kris Kelvin »

pablo_piccasos pisze: A to ciekawe, bo taka planeta jak "Alfa Centauri C" nie istnieje, albowiem taką nazwę kodową nosi czerwony karzeł zwany również Proximą Centauri. Gdyby ta baza była położona na owym ciele niebieskim przestałaby istnieć zanim zostałaby założona.
Nie mam teraz do tego głowy stary:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l#MTstream" target="_blank
Faktur chcą. A kto kur... tyle lat faktury trzyma?
A gdzie są kable, gdzie załoga?
Czemu nie ma szklarni, gdzie jest specyfikacja systemu łączności...
Czemu panele słoneczne zostały zamówione bez przetargu?
Czemu połowa wydatków ma przypisek "Ruda"?
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Pablo Brickasso
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 414
Rejestracja: 26 lut 2017 02:42
Rok urodzenia: 2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Pablo Brickasso »

Kris Kelvin pisze: A gdzie są kable, gdzie załoga?
Czemu nie ma szklarni, gdzie jest specyfikacja systemu łączności...
Czemu panele słoneczne zostały zamówione bez przetargu?
Czemu połowa wydatków ma przypisek "Ruda"?
Powiem Ci czemu. Tak naprawdę ta baza nie znajduje się w odległym układzie Alfa Centauri, tylko w studiu filmowym w Kelvinwood. Jest tam kręcony program reality show na zlecenie koncernu Kris Investments. Jest on przykrywką dla nieleganego wydobycia rudy uranu w tej okolicy (faktury z takim podpisem były wystawione za maszyny górnicze).
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: SERVATOR »

pablo_piccasos pisze:rudy
To jednak harcerz a nie harcerka?? ;)

I co więcej czytając, to co wyżej napisał Kris wychodzi na to, że to chyba Ty jesteś tą kolejną rudą (rudym) Krisa bo to Ciebie ponoć rozsmarował Johan...
Kris Kelvin pisze:Kolejna maruda rozsmarowana po podłodze przez Oficera Prasowego Ekspedycji.
ODPOWIEDZ