Baza Alfacentauriańska

Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11895
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Baza Alfacentauriańska

Post autor: Kris Kelvin »

Obrazek
Wszyscy latajo na Marsa, ja też planowałem, no ale tłok więc wysłałem załogę na Alpha Centauri.
No teoretycznie załoga tam jest. Pewnie pochowali się w tych budkach.
Bujam się z tym już chyba półtora roku. To cały czas w sumie WIP bo brakuje wielu budynków i detali. "Szklarnię" właśnie kończę. Poza tym jakieś lądowisko i jakiś pojazd latający by się przydał, całościowo miało to stać w kanionie...
Plus oczywiście masa różnych dupereli, kabli itp.
No ale Darek (wielkie, wielkie dzięki, aplauz przechodzący w owację) w Redzie zrobił fantastyczne zdjęcia więc uznajmy to za półoficjalną prezentację :)

Tutaj więcej zdjęć:
https://www.flickr.com/photos/kris_kelv ... 2913928031" target="_blank

A u Darka jeszcze więcej:
https://www.flickr.com/photos/darekmroz" target="_blank

Spocznij, wolno palić i komentować.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: rutek »

Całą załogę zjadł Obcy.
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Jellyeater »

Myślałem, że to kryzys wieku średniego, a tu jednak takie coś. :-P

Jest efekt WOW na pierwszy rzut oka. I na kolejne też. Czyli na szczęście nie kryzys. :-P

Ale jeżeli to miał być Mars, to kolor grunty był fajniejszy w ostatnio linkowanej, nawet chyba przez Ciebie bazie.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: zgrredek »

Jest duże, ładne... nawet imponujące. Nie bardzo wiem o co tam chodzi, to znaczy nie potrafię odgadnąć funkcji wszystkich urządzeń, ale w sumie chyba ta wiedza nie jest mi konieczna. Jak dla mnie trochę za tłoczno tam jest. Może trzeba jeszcze więcej powierzchni?
Skoro to już nie jest Mars, to możesz wiele pozmieniać. Np założyć, że jest tam atmosfera i dać jakieś roślinki. No i jakieś ludziki by się przydały. I najlepiej, żeby robiły coś ciekawego.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: dzidek1983 »

Czerw Pustynny... ta praca potrzebuje ze dwa...
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11895
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: Kris Kelvin »

Tak tak, całość ma za małą powierzchnię. Dwa razy taka by się przydała, no ale tradycyjnie zacząłem z animuszem, żeby skończyć jak zwykle.
Jeszcze nie straciłem zapału więc częściowo to powiększę choć sam nie wiem po co.
No ale na pewno to wszystko "okabluję" bo te struktury (które sam nie wiem po co są) w ogóle nie są połączone, a powinny.
zgrredek pisze:Np założyć, że jest tam atmosfera i dać jakieś roślinki. No i jakieś ludziki by się przydały. I najlepiej, żeby robiły coś ciekawego.
No niestety. W weekend niemal skończyłem od dawna zaplanowaną "szklarnię" więc ziemniaki i cebula będą rosnąć pod osłonami.

PS. A swoją drogą zwykłym łajdactwem jest to, że napisaliście tak skandalicznie mało komentarzy. Człowiek nie dosypia nie dojada, zaniedbuje rodzinę i żywy inwentarz domowy, piniendze wydaje i co? O take Polske walczyliśmy? O take???
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: glaz_pimpur »

Byłem w szoku, jak to rozstawiałem na Pyrkonie w zeszłym roku, że zbudowałeś do tego pojazdy. Potem jak wziąłem je do ręki i mi się rozpadły to szok minął.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: SERVATOR »

Mało komentarzy, bo nie potrafisz zachęcić do oglądania... Darek zrobił tyle fajnych zdjęć Twojej pracy, że mogłeś tu kilka fotek detali wrzucić.
Na żywo wszystko jest świetne ale w fotkach Darka chyba jeszcze lepsze. Generalnie Darek powinien Was wszystkich "skasować" za te rewelacyjne fotki. Prace, które już wcześniej widziałem (na żywo czy w necie) w obiektywie Darka dostały nowe życie. Dzięki!

A wracając do bazy. To (radar/laser?) jest póki co mój ulubiony jej element.
Obrazek
171_5678 by Darek Mróz, on Flickr
Kris Kelvin pisze:Bujam się z tym już chyba półtora roku. To cały czas w sumie WIP bo brakuje wielu budynków i detali. "Szklarnię" właśnie kończę. Poza tym jakieś lądowisko i jakiś pojazd latający by się przydał, całościowo miało to stać w kanionie... Plus oczywiście masa różnych dupereli, kabli itp.
I bujaj się dalej. Rozwijaj bo warto. Ja w każdym razie liczę, że to będzie przynajmniej dwa razy większe.

BTW. Ja już byłem na Proxima Centauri w latach 80-tych...
Obrazek
https://boardgamegeek.com/boardgame/534 ... a-centauri" target="_blank
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: goldsun »

Kris Kelvin pisze:Wszyscy latajo na Marsa, ja też planowałem, no ale tłok więc wysłałem załogę na Alpha Centauri.
Acha, znaczy się - załoga na Alpha Centauri a baza na Marsie? To dlatego tak mało kosmonautów w tej bazie? :-)
Swoją drogą, to mogłeś powiedzieć. Ja mam 20-30 białych mosmomaupów - mogłem pożyczyć (takich jak dodałem do Twojej bazy w zeszłym roku na Pyrkonie).

Kris Kelvin pisze:Bujam się z tym już chyba półtora roku. To cały czas w sumie WIP bo brakuje wielu budynków i detali. "Szklarnię" właśnie kończę. Poza tym jakieś lądowisko i jakiś pojazd latający by się przydał, całościowo miało to stać w kanionie...
Plus oczywiście masa różnych dupereli, kabli itp.
I tak masz więcej, ja na swoją bazę Marsjańską mam jedną połówkę latadełka plus to drugie - małe, które też na wystawie już stoi i projekt kopuły mieszkalnej.
I też już stwierdziłem, że za dużo Marsa, więc moja baza też nie będzie Marsjańska - pewnie ostatecznie wyewoluuje w podniszczoną kolonię z "Forty" Michała Cholewy. :-)


- okablowania brakuje mi bardzo - panele słoneczne ładują niewiadomo co; zbiorniki kuliste też nie wiadomo co przechowują i jak dostarczają do bazy głównej; agregator czy co to jest to zielone - też stoi sobie luzem
- sama baza IMHO za mała, bo tylko 1 moduł - mieszkalny? gdzie jakiś lab, o szklarniach sam napisałeś, jakiś magazyn części zamiennych, jakaś redundancja najważniejszych modułów, jakiś ekstraktor wody/powietrza
- brakuje mi też drobiazgów - dronów badawczych, "łazików marsjańskich"
- zastanawia mnie dlaczego wszystko jest "na nogach" - czy tam jest niestabilne sejsmicznie podłoże, którego ruchy trzeba niwelować? czy raczej podejście - wszystkie moduły się same rozkładają, nic nie jest "budowane na stałe"?
- gdyby to było na Marsie, to baza powinna IMHO znaleźć się bliżej ścian kanionu, więc teren nie powinien być aż tak płaski - żeby mieć jakąś osłonę przed burzami pyłowymi na Marsie. Ale może na alfa centauri nie ma burz pyłowych?

Generalnie baza mi się bardzo podoba, ale czekam na więcej. :-)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
meler
Posty: 107
Rejestracja: 26 lis 2016 12:20
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baza Alfacentauriańska

Post autor: meler »

Znakomita praca, nie czuję by jej cokolwiek brakowało. Panele, sprzęt do eksploracji, anteny, zbiorniki paliw, płynów... Wszystko co potrzebne na odległym globie. Nawet Papamobile :)
ODPOWIEDZ