Space - Hammerhead

Awatar użytkownika
slavkovic
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2017 09:53
Rok urodzenia: 1981

Re: Space - Hammerhead

Post autor: slavkovic »

Mi to bardzo przypomina krążownik ze Starcrafta. Co nie umniejsza oczywiście autorowi pomysłowości i jakości wykonania. Jak dla mnie proporcje ma ok. Nazwa zobowiązuje i przód jak najbardziej tutaj pasuje ;)
Awatar użytkownika
Falcrum
Posty: 41
Rejestracja: 20 lis 2016 16:31
Rok urodzenia: 2001

Re: Space - Hammerhead

Post autor: Falcrum »

Ale ostrzejsze zdjęcia by nie zaszkodziły ;) Trochę średnio widzę przez to niektóre rozwiązania konstrukcyjne. Mimo to, praca wywołuje pozytywne wrażenie.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: Kalais »

Fajny!

Zdecydowanie zasługuje na lepsze zdjęcia.

Na żywo lepiej wygląda niż tutaj.

Też mi się kojarzy ze StarCraftem, mimo że zbyt dużo w to nie grałem.

Na żywo nie miałem takiego skojarzenia, ale jak patrzę na tą fotę:
https://flic.kr/p/Vi2w1e" target="_blank
to trochę wygląda jak hovertank w skali minifig, a nie spaceship w mikro.
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: Amal »

Bardzo solidnie opancerzona i uzbrojona jednostka! Zwisających z tyłu kabli w ogóle bym się nie czepiał. To pewnie jest wabik, przyciągający zbyt ufnych w swoje możliwości. Założę się, że w momencie ataku na kable następuje precyzyjna kontra, definitywnie eliminująca napastnika.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: Szczepan »

To w ogóle nie są żadne kable, tylko strumień energii utrzymany polem siłowym. Specjalnie wyprowadzony na zewnątrz, żeby w razie przebicia niegroźnie się rozproszył, a nie - wypalił dziurę w poszyciu.
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: goldsun »

Kalais pisze:Zdecydowanie zasługuje na lepsze zdjęcia.
Falcrum pisze:Ale ostrzejsze zdjęcia by nie zaszkodziły ;) Trochę średnio widzę przez to niektóre rozwiązania konstrukcyjne.
Do pierwszego postu dołączyłem zdjęcia zrobione przez Darka Mroza na wystawie w Redzie.
Dzięki Darek!
Kalais pisze:Fajny! Na żywo lepiej wygląda niż tutaj.
Falcrum pisze:Mimo to, praca wywołuje pozytywne wrażenie.
slavkovic pisze:Mi to bardzo przypomina krążownik ze Starcrafta. Co nie umniejsza oczywiście autorowi pomysłowości i jakości wykonania. Jak dla mnie proporcje ma ok. Nazwa zobowiązuje i przód jak najbardziej tutaj pasuje ;)
Dzięki

Kalais pisze:Na żywo nie miałem takiego skojarzenia, ale jak patrzę na tą fotę:
https://flic.kr/p/Vi2w1e" target="_blank
to trochę wygląda jak hovertank w skali minifig, a nie spaceship w mikro.
Bo on w sumie zaczynał jako takie skrzyżowanie hovertanka z latadełkiem/lądownikiem/transportowcem w skali minifig. A potem się transformował w trakcie budowania. :-)
tripeman pisze:Nie mogę się pozbyć skojarzeń z rozdeptaną żabą.
Hmmm ... w ten sposób na niego nie patrzyłem. :-)
Kocur pisze:Zasadniczo super, ale jako fanowi classic space jak zwykle mi brakuje studów, bo SNOT wszystko zawsze psuje :D
No jakby Ci to powiedzieć. Ja SNOTa bardzo lubię, więc jest go w tym stateczku pewnie o wiele więcej niż by się nawet wydawało. :-)
Sirius pisze:Podoba mi się. Na żywo wygląda pewnie jeszcze lepiej, bo czerni łatwo się nie fotografuje. Na przód bym przymknął oko, ale silniki moim zdaniem trochę małe jak na rozmiar statku.
O! A ja miałem obawy, że silniki są za duże. :-)
jetboy pisze:Troche przypomina Titowa, ale tylko trochę. Faktycznie można było zrobić przód snotem. I przełamać to morze czerni jakimiś jasnymi wstawkami. Tych trans light blue jest za mało. Poza tym solidny Goldsunowy kosmolot. Te stateczniki z tyłu są fajne, ale strasznie delikatne.
Ale zauważyłeś, ze ja mam ogólną tendencję do dodawania małej ilości wstawek, które przełamują jakiś kolor? :-)
A stateczniki, znaczy się te na których są silniki? Chyba Tobie pokazywałem, że są w dodatku ruchome, tylko, ze silniki są na tyle ciężkie, że i tak ściągają w dół, więc od spodu jest tylko podstawka, która utrzymuje je w jednej pozycji.
I przód jest zrobiony SNOTem. W sumie to nie wiem czy w tym stateczku jest jakiś kawałek nie zrobiony SNOTem (edit: jest - dach w sporej części). :-)
Ale rozumiem, że to miał być ten inny SNOT. :-)
Amal pisze:Bardzo solidnie opancerzona i uzbrojona jednostka! Zwisających z tyłu kabli w ogóle bym się nie czepiał. To pewnie jest wabik, przyciągający zbyt ufnych w swoje możliwości. Założę się, że w momencie ataku na kable następuje precyzyjna kontra, definitywnie eliminująca napastnika.
tripeman pisze:To w ogóle nie są żadne kable, tylko strumień energii utrzymany polem siłowym. Specjalnie wyprowadzony na zewnątrz, żeby w razie przebicia niegroźnie się rozproszył, a nie - wypalił dziurę w poszyciu.
Znaczy tak ogólnie - to działko na dachu mostku postawiłem, żeby pilnowało ewentualnej próby ataku od tyłu - "na kable". :-)
Czy kable są na podpuchę ... ? Nooo, trzeba by się pewnie inżyniera/projektanta zapytać. Ale obawiam się, że takie informacje są ściśle zastrzeżone - w końcu to jednostka bojowa. :-)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7485
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: Benny80 »

Konstrukcja fajna, nie będę się czepiał szczegółów.
I tez przypomina mi Battlecruisera ze Starcrafta ;)

Obrazek

Przyczepiłbym się za to do prezentacji, bo dużo lepiej wyglądałby na podstawce jak w powietrzu, niż tak rozłożony na glebie.
A skoro już na glebie, to z podporami, bo przecież wylądował, a się nie rozbił - na takiego nie wygląda.. ;p
Ostatnio zmieniony 21 cze 2017 07:01 przez Benny80, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Space - Hammerhead

Post autor: glaz_pimpur »

Podchodzę do tej konstrukcji jak do jeża. Niby wszystko w porządku, ale wolę jednak Twoje mniejsze modele. Nie wspominając o tym, że nie lubię czarnego. To o to chodzi, żeby czarny statek w czarnej dziurze nie przyciągał zbytnio uwagi?
Duplo Users Poland Assosiation
ODPOWIEDZ