B-wing Microfighter in Rebel Hangar

Awatar użytkownika
Falcrum
Posty: 41
Rejestracja: 20 lis 2016 16:31
Rok urodzenia: 2001

B-wing Microfighter in Rebel Hangar

Post autor: Falcrum »

Debiutu początek (chór, orkiestra, werble)
To jest moja pierwsza praca na tym Forum, więc już na samym wstępie proszę Was o komentarze- Wasze opinie są dla twórcy najważniejsze.
A zatem przejdźmy do prezentacji.
Obrazek
OGOŁEM
Model został zbudowany na konkurs na pewnej facebookowej grupie. Mimo że miałem zbudować sam statek, to jak zwykle nie mogłem się powstrzymać przed skonstruowaniem dioramy- i dnia następnego po zakończeniu budowy myśliwca, powstał hangar. Wspomnę, że wszystko co się w nim znajduje, z wyłączeniem B-winga, powstało z mojej pamięci, w związku z tym projekt luźno nawiązuje do hangaru z filmu.
B-WING- MYŚLIWIEC W WERSJI MICROFIGHTER
Mimo swoich nieznacznych gabarytów (model składa się ze 130 elementów) na jego budowę poświęciłem w okolicach pięciu godzin (czyli 26 klocków na godzinę- wiem, rewelacyjne tempo). Starałem się jak najwierniej oddać proporcje, jednak mimo wszystko, kadłub jest karykaturalnie gruby- co jednak nie powinno nikogo dziwić, jeżeli patrzymy na serię Microfighters.
Obrazek
Niestety, przekorna administracja grupy umieściła w regulaminie dwie zasady, które są jawnym zamachem na moją twórczość. Oto i one (werble, molowy śpiew chóru).

Kod: Zaznacz cały

model musi być zbudowany w wersji microfighter czyli z wykorzystaniem maksymalnie 120 oryginalnych klocków LEGO oraz winien zawierać odpowiednie miejsce na minifigurkę (jak to jest w serii LEGO Star Wars Microfighters)
Oraz (znowu werble, chór śpiewa coraz głośniej).

Kod: Zaznacz cały

model powinien być stabilny i nie rozsypywać się w dłoni.
Jednak jako dzielny rycerz Gwiezdnowojennostanu podjąłem się zadania.
KONSTRUKCJA
Konstrukcja opiera się na dwóch liftarm'ach 3x3, które rekompensują mierną wytrzymałość środkowego skrzydła- które jest zamocowane na barze z clipem. W tej sytuacji wygląd był ważniejszy od wytrzymałości. Pomimo to, płat skrzydła co najwyżej się ugina pod własnym ciężarem, odpadanie zdecydowanie nie jest w jego stylu.
Jeszcze jedno- bar 4L, widoczny w centrum statku jest przyczepiony barem z clipem, zakrytym zresztą przez równoległy bar 3L.
Obrazek
FUNKCJE
Modelem na którym się wzorowałem był średnio popularny set 75050 (https://brickset.com/sets/75050-1/B-Wing), którego funkcje postarałem się nadać mojemu Microfighterowi. I przyznaję, że udało mi się to w 75%, ponieważ kokpit za Chiny Ludowe się nie otworzy, zresztą z prostej przyczyny- po prostu nie istnieje.
Przejdźmy zatem do samych funkcji
-Boczne skrzydła mają 90-cio stopniowy zakres ruchu
-Bezowiewkowy kokpit jest w stanie obracać się wokół własnej osi nawet o 260 stopni (żeby uniknąć niewygodnych pytań, bez figurki)
-Na skrzydłach postanowiłem umieścić po jednej nostalgicznej wyrzutni typu Flick Fire Missile (tej, która zazwyczaj była umieszczona w tak niedostępnym miejscu, że wyrzutnia powinna zostać ochrzczona mianem Push Fire Missile)
Obrazek

Na koniec wspomnę, iż zdjęcia zostały delikatnie podrasowane w szalenie zaawansowanym programie graficznym nazywanym Gimpem.
Co tu wincyj opowiadać- i tak ponad połowa czytelników nie doszła do tego miejsca.
A tym co tutaj doszli bardzo dziękuję. A jak już tu jesteście- ponownie proszę was o zostawienie swojego komentarza z opinią na temat mojego MOCa.
Debiutu koniec (Chór, orkiestra, werble)
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: B-wing Microfighter in Rebel Hangar

Post autor: Janek »

(Aplauz)

Udany debiut. Spoko majkrofajter, ale dioramka jeszcze lepsza. ;)
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: B-wing Microfighter in Rebel Hangar

Post autor: jetboy »

Bardo dobrze się wpisuje w konwencje microfighters. Fajnie że dodajesz tła, w przypadku zdjęć pojazdu to poprawia odbiór, ale na zdjęciu hangaru, budowla ginie na tle - tu lepsze chyba było by zdjęcie samej pracy. Ogólnie bardzo udany debiut.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ