Baza M:Tron

Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Baza M:Tron

Post autor: Kalais »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Baza M:tron miała swoją premierę 18 marca 2017 na wystawie LEGO® stowarzyszenia Zbudujmy.to w Bytomiu. Dzisiaj premiera internetowa :) Czytaj więcej »

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Filmik z działaniem windy:

http://www.youtube.com/watch?v=LYVZXZaKAYQ

Duże zdjęcia i więcej opisu do obejrzenia i poczytania na blogu Kalaisa:
[MOC] Baza M:Tron - Bricks Treasure - LEGO® Blog
Link: http://bricks.kalais.net/pl/post47
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Baza M:Tron

Post autor: Szczepan »

Fajne. Tylko mam wrażenie, że mało bazy w tej bazie. Gdybym miał zgadywać, powiedziałbym: szyb wydobywczy. I pojazd do transportu podziemnego. Choć do tego, to powinien być pod ziemią.
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Baza M:Tron

Post autor: goldsun »

Fajny klimacik.
Pojazd ... mam z nim problem, bo jeśli ma być transportowy (a nie tylko wydobywczy), to gdzie miejsce na to co ma transportować? Bo transport tylko w "łapkach" to chyba trochę mało? Jak dla mnie, pomiędzy kabinami lepsze byłoby miejsce na urobek, zwłaszcza, że jakiś generator jeździ na przyczepce ... Chociaż nie wiem też czemu jeździ na przyczepce - wygodniej byłoby mieć przyczepkę na urobek a generator na samym pojeździe IMHO.
Tunel/podziemia IMHO trochę zbyt sterylne - jeśli on tam gdzieś wydobywa coś, jak rozumiem ze ścian/podłogi, to nie widać gdzie.
Podoba mi się podłoże po którym jeździ pojazd.
"Smaczek" w postaci Blacktrona też na plus. :-)
Podsumowując powiedziałbym - chcę więcej! :-)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Baza M:Tron

Post autor: Silverbrick »

Ach... "skrzynki pocztowe" neon-green! A mówią, że wtedy nie było takich specyficznych części!
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Baza M:Tron

Post autor: Szczepan »

Bo nie było (przynajmniej w tym kolorze). Naprawdę musisz się nauczyć sprawdzać informacje zanim coś napiszesz.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Baza M:Tron

Post autor: glaz_pimpur »

Silverbrick pisze:Ach... "skrzynki pocztowe" neon-green! A mówią, że wtedy nie było takich specyficznych części!
Kto tak mówi?
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Baza M:Tron

Post autor: Kalais »

Wreszcie się skończył maraton wystawowy to mogę nadrobić zaległości z tego działu :)
tripeman pisze:Fajne. Tylko mam wrażenie, że mało bazy w tej bazie. Gdybym miał zgadywać, powiedziałbym: szyb wydobywczy. I pojazd do transportu podziemnego. Choć do tego, to powinien być pod ziemią.
Bo zasadniczo jest to baza podziemna. Do tego w budowie. Tych dwóch gości na dole "robi" ściany. Zakrywają DBG, robiąć LBG ścianę przy pomocy TNG ;)
goldsun pisze:Fajny klimacik.
Thx :)
goldsun pisze: Pojazd ... mam z nim problem, bo jeśli ma być transportowy (a nie tylko wydobywczy), to gdzie miejsce na to co ma transportować? Bo transport tylko w "łapkach" to chyba trochę mało? Jak dla mnie, pomiędzy kabinami lepsze byłoby miejsce na urobek, zwłaszcza, że jakiś generator jeździ na przyczepce ... Chociaż nie wiem też czemu jeździ na przyczepce - wygodniej byłoby mieć przyczepkę na urobek a generator na samym pojeździe IMHO.
Generalnie założenie jest takie, że to co transportuje, to jest na przyczepce. To nie jest generator, tylko cargo - duży contener, a mały jest na wysięgniku i kilka w windzie i w podziemnej części.
goldsun pisze: Tunel/podziemia IMHO trochę zbyt sterylne - jeśli on tam gdzieś wydobywa coś, jak rozumiem ze ścian/podłogi, to nie widać gdzie.
Podoba mi się podłoże po którym jeździ pojazd.
Nie miała to być kopalnia, więc nie robiłem jej brudnej. To baza założona w pobliżu bogatej w przydatne pierwiastki gleby. Poza tym prace w m:tronowej przyszłości nie brudzą jak u nas ;) To kluczowe zdjęcie pokazuje budowanie ścian bazy - https://3.bp.blogspot.com/-D9bbLYLiqOM/ ... ase-36.jpg" target="_blank
goldsun pisze:"Smaczek" w postaci Blacktrona też na plus. :-)
Podsumowując powiedziałbym - chcę więcej! :-)
Będzie więcej :)
Jak by co to budowałem już parę rzeczy w tym klimacie, jeszcze zanim tu się zarejestrowałem, są tutaj:
http://bricks.kalais.net/pl/categories. ... MTron#lego" target="_blank
Silverbrick pisze:Ach... "skrzynki pocztowe" neon-green! A mówią, że wtedy nie było takich specyficznych części!
Akurat nie było takich skrzynek w tamtych czasach. Pojawiły się 1997, a M:Tron to lata 1990-1991. Ale je tu dałem, bo moim zdaniem świetnie pasują i nie jestem jakimś chorym purystą, żeby budować tylko z klocków dostępnych w określonych latach ;)
ODPOWIEDZ