[FILM] The LEGO Ninjago Movie - Dzień z życia Ninja

Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: [FILM] The LEGO Ninjago Movie - Dzień z życia Ninja

Post autor: Jellyeater »

Spiąć poślady to jedno. Wymordować dzieci to drugie... Te filmy mają jedną wadę są cholernie pracochłonne w wykonaniu. A jednocześnie ciężko będzie to robić na raty jak budowę MOCa. Bo trzeba rozstawić i nie poruszać.

Gratulacje. Książka mega. :-)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [FILM] The LEGO Ninjago Movie - Dzień z życia Ninja

Post autor: Kalais »

Stelario pisze:Gratuluje, Jesteś motywacją żeby spiąć poślady i coś zacząć robić. ;]
Dzięki :)
Jellyeater pisze:Spiąć poślady to jedno. Wymordować dzieci to drugie... Te filmy mają jedną wadę są cholernie pracochłonne w wykonaniu. A jednocześnie ciężko będzie to robić na raty jak budowę MOCa. Bo trzeba rozstawić i nie poruszać.

Gratulacje. Książka mega. :-)
Dzięki :)

No jest to bardzo wymagająca praca. Przede wszystkim trzeba mieć dużo cierpliwości i świetnie umieć wszystko rozplanować. Więcej czasu mi zajmują przygotowania i rozplanowanie wszystkiego niż faktyczne zdjęcia. Zresztą to jak z filmami z Hollywood - średnio zazwyczaj pre-produkcja trwa 6 miesięcy, 1 miesiąc zdjęć i 6 miesięcy postprodukcji. U mnie bywają podobne proporcje (jeśli nie gonią jakieś dziwne deadliny) może poza postprodukcją, którą najmniej lubię robić i staram się jak najwięcej uchwycić w obiektywie i nie bawić się w greenboxy, retushe itd.

A na raty się da to robić. Tylko warto mieć jakieś pomieszczenie oddzielne, gdzie nikomu z domowników to nie będzie przeszkadzać. A najlepiej oddzielne studio :P
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: [FILM] The LEGO Ninjago Movie - Dzień z życia Ninja

Post autor: Stelario »

Tak jak Kalais pisze jak się ma oddzielny pokój i najlepiej zaciemniony to można to robić nawet latami o ile się statywu i "makiety" nie rusza. U mnie nie ma opcji żeby coś stało więcej niż pół dnia i każdą scenę musiał bym skończyć tego samego dnia co zacząłem. Post produkcja o ile długa może być wykonana kiedy kolwiek.

Ja to się zastanawiam czy kręcąć "pełno metrażowy" film nie lepiej mieć 10 minifigów i je poprostu posklejać w różnych pozach. :) wtedy odpada ustawianie idących minifigów.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [FILM] The LEGO Ninjago Movie - Dzień z życia Ninja

Post autor: Kalais »

Tak czy siak daną scenę, a właściwie ujęcie, jest dobrze nakręcić jednego dnia. Bo jest jeszcze kurz. Jest to ogromny problem przy tak małych rzeczach jak LEGO. Widać praktycznie każde ziarnko. A po paru dniach nieodkurzany plan pokryje się brudnym "śniegiem" ;P

Bez mocnych świateł i trybu makro tak tego nie widać, przynajmniej nie tak szybko, ale ogólnie żyjemy w strasznym syfie :P Szczególnie w dużych miastach, na wsi zdecydowanie wolniej się kurzy.

Posklejanie to może przesada, ale zgadza się, czasem warto mieć z 10 wersji tego samego figa.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [FILM] The LEGO Ninjago Movie - Dzień z życia Ninja

Post autor: Kalais »

Zapomniałem tu wkleić, nadrabiam zaległości.

Dla tych co się zastanawiali gdzie znalazł się mój film w Ninjago Movie.

Ninjago City to takie futurystyczne miasto i ma masę ekranów, jak w Blade Runnerze. I na tych ekranach leci moja animacja.

Fejm się zgadza, achivment wpadł ;)

Sorry za jakość, to jedyne co mam w tej chwili, prawie nic nie widać, ale parę pikseli przypomina co ma przypominać ;)

Obrazek

Myślę, że to miasto jest w ogóle najciekawszym elementem filmu. Nie, nie dlatego, że są tam moje animacje (chociaż to oczywiście sprawia, że jest jeszcze lepsze ;) ). To jak jest "zbudowane", ogólny design, jest co podziwiać. Dzieje się tam tyle, że nie da się ogarnąć wszystkiego za pierwszym razem. Czytam też teraz "Making of" i jest tam napchane tyle smaczków designerskich, że może 20% zauważyłem będąc w kinie. I warto to zobaczyć na dużym ekranie.

Niestety sam film, w odróżnieniu od Batmana, czy nawet LEGO Przygody, jest totalnie dla dzieci. Nie ma za bardzo mrugnięć okiem do starszych widzów, czy AFOLi. Polskim głosom też dużo brakuje do oryginału. A niestety tylko dubbing w kinach. Czekam na Blu-Ray, to sobie jeszcze raz lokacje dokładniej pooglądam i sprawdzę jakość tłumaczenia, bo na razie w wersji org. tylko trailery widziałem.

Ah, i jako animator, widzę kiepską tendencję w tych animacjach, że są coraz mniej "klockowe", a bardziej CGI. Oczywiście wszystkie 3 były CGI, ale LEGO Movie był stylizowany na klasyczny stop motion. I to było extra moim zdaniem i robiło niesamowite wrażenie. Wszystko się trzymało "LEGOwej fizyki". A każdy następny film jest coraz mniej taki "poklatkowy". Wszystko się robi płynne, typowe dla komputerowych animacji. Ludziki się wyginają w sposób w jaki nie zrobią tego w rzeczywistości. Szkoda.

Dobra, bo poleciałem w jakiś offtop ;)

Jaram się nadal, że się pojawiłem w tym filmie. Dla mnie, jako fana LEGO, jest to mega wyróżnienie i super docenienie mojej twórczości :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: [FILM] The LEGO Ninjago Movie - Dzień z życia Ninja

Post autor: Jaskier »

Jeszcze raz gratulacje!
Sam nie byłem w stanie wypatrzeć Twojego filmiku na ekranach.

Miałem bardzo podobne wnioski - film fabularnie typowo dla dzieci, w dodatku zrobiony biedniej pod względem animacji.
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 217
Rejestracja: 17 sty 2017 19:25
Rok urodzenia: 1994

Re: [FILM] The LEGO Ninjago Movie - Dzień z życia Ninja

Post autor: Vader »

Szczere gratulacje!
Na warsztacie:
- Budynek - 45 %
ODPOWIEDZ