Batman Beyond BrickHeadz

Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Batman Beyond BrickHeadz

Post autor: Mateusz92 »

Zanim zaczniesz czytac włącz intro, aby wprowadzic się w odpowiedni klimat:
Batman Beyond Intro (dzięki M_longer).
W latach dziewięćdziesiątych na Polsacie był emitowany Batman Animated Series. Jako, że wtedy mój wiek nie był największy w mojej pamięci zostało jedynie wspomnienie istnienia takiego serialu i jedna z postaci - Dwie Twarze (ale to dłuższa opowieść dlaczego akurat ta :P ). Bardziej wrył mi się w pamięć właśnie Batman Beyond w Polsce występujący pod nazwą Batman Przyszłości. Fabuła polegała na tym, iż Bruce Wayne był już za stary żeby być Batmanem więc jego miejsce zajmuje ktoś młodszy - Terry McGinnis, a Wayne występuję w roli mentora. W ramach dokształcania się na temat postacie Batmana przypomniałem sobie w zeszłym roku wszystkie odcinki Batman TAS i Batman Beyond (Batman Beyond jest bezpośrednią kontynuacją TAS, do tego jeszcze dochodzi Justice League i Superman Animated Series - DC kiedyś umiało zrobić łączone uniwersum). Sama postać Batmana jest tutaj przystosowana do nowych czasów - może latać, strój to raczej zbroja. W 2000 roku powstała też animacja: Batman: Powrót Jokera dziejąca się w tym świecie. Od siebie dodam, że ją polecam jakby ktoś chciał małe wprowadzenie do tematu. Poza tym główna oś fabularna jest bardzo dobrze napisana i bardzo długo nie wiemy jak to się stało, że Joker ponownie się pojawił. Na podstawie filmu powstała też gra (Batman Beyond: Return of the Joker). Tyle słowem wstępu :)
MOC
Zbudowanie coś na temat Batman Przyszłości miałem w planach już od dawna. Na początku miało to być co innego, ale konkurs na figurkę BrickHeadz zmotywował mnie do przesunięcia pierwotnego planu i zbudowania klockowej głowy. W regulaminie zastrzeżono brak naklejek co spowodowało szukanie ciekawszych rozwiązań odnośnie loga na torsie. Jak wyszło? Myślę, że jak na te rozmiary widać trochę w tym upośledzonego nietoperza :P Z racji tego, że Batman ten potrafi latać zdecydowałem, iż jest to jego dość istotny element który też trzeba zaprezentować i tak figurka dostała podpórkę i ogień w nogach.
Zapraszam do oglądania zdjęć i komentarzy.
Obrazek
Batman Beyond BrickHeadz (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr
I belive i can fly
Obrazek
Batman Beyond BrickHeadz (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
Batman Beyond BrickHeadz (03) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Ostatnio zmieniony 16 maja 2017 15:52 przez Mateusz92, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: Batman Beyond BrickHeadz

Post autor: JK »

Bardzo ładny Batman:) Z rozpostartymi skrzydłami wygląda przekonująco. Podoba mi się logo na torsie. Natomiast co do prezentacji na podstawce, wygląda jakby latał na plecach. Czy taki był zamysł?
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Batman Beyond BrickHeadz

Post autor: Mateusz92 »

JK pisze:Bardzo ładny Batman:) Z rozpostartymi skrzydłami wygląda przekonująco. Podoba mi się logo na torsie. Natomiast co do prezentacji na podstawce, wygląda jakby latał na plecach. Czy taki był zamysł?
Dzięki. Odnośnie latania na plecach to to wyszło trochę przez przypadek, tzn. ten przezroczysty patyk który go trzyma jest dość giętki i gdy zawias był ustawiony na pion to bar się uginał pod ciężarem figurki. Całość jest przez to przechylona o jeden ząb to tyłu. Myślę, że to kwestia zdjęcia z tym lataniem na plecach i na wystawie nie będzie z tym problemu bo nie będzie trzeba się schylać :)
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Batman Beyond BrickHeadz

Post autor: Silverbrick »

Ciekawy motyw. Swoją drogą, mimo że serial miał premierę sporo lat temu, to TT pokusiło się nawet o DLC do Lego Batman 3:

Obrazek

Ta gra zrobiła duży krok w przód, jeśli chodzi o Legowe DLC. Oprócz nowych postaci, można się spodziewać poziomu z serialu animowanego.

Ja jednak najbardziej bym chciał, żeby ta wersja pojawiła się jako minifigurka.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Batman Beyond BrickHeadz

Post autor: Sirius »

Podoba mi się! Też oglądałem, zarówno Batman Beyond, jak i Animated Series. W ogóle bajki w Polsacie o 15 to fajne wspomnienie ;)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7076
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Batman Beyond BrickHeadz

Post autor: Jaskier »

Świetny. Od razu widać, co to za wersja tej postaci. :D

KLIK
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 217
Rejestracja: 17 sty 2017 19:25
Rok urodzenia: 1994

Re: Batman Beyond BrickHeadz

Post autor: Vader »

Ciekawe odwzorowanie:)
Na warsztacie:
- Budynek - 45 %
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Batman Beyond BrickHeadz

Post autor: Mateusz92 »

Dzięki za komentarze. Jeszcze się zapytam: wie ktoś może dlaczego nie wyświetla się miniaturka pierwszego zdjęcia w dziale. Wszystkie MOCe do SuperCafe które publikowałem nie miały z tym problemu, a Batman Beyond i Pościg w Gotham City nagle się zwiesiły, a nie zmieniałem przy publikacji na flickrze żadnych ustawień odnośnie udostępnienia.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Batman Beyond BrickHeadz

Post autor: Janek »

Mateusz92 pisze:Dzięki za komentarze. Jeszcze się zapytam: wie ktoś może dlaczego nie wyświetla się miniaturka pierwszego zdjęcia w dziale. Wszystkie MOCe do SuperCafe które publikowałem nie miały z tym problemu, a Batman Beyond i Pościg w Gotham City nagle się zwiesiły, a nie zmieniałem przy publikacji na flickrze żadnych ustawień odnośnie udostępnienia.
Ja też nic nie zmieniałem i mam ten sam problem. Raz mi działa, a raz nie. :/

Ano, modelik świetny. ;)
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Batman Beyond BrickHeadz

Post autor: Mateusz92 »

Jeszcze raz dzięki za komentarze.
ODPOWIEDZ