Supercafe

Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Supercafe

Post autor: Mateusz92 »

Jest taki kanał na youtube "How It Should Have Ended", który na pewno wielu z Was jest znany. Wszelakie filmy nerdowskie komentują na swój zabawny sposób właśnie Gacek z Supciem i w zasadzie co tu więcej wyjaśniać. Na kanale pojawiły się ostatnio też 2 filmy zawierające wszystkie sceny jakby ktoś chciał odświeżenie/przybliżenie tematu (Super Cafe Compilation - Volume One). Co do samego MOCa to nie ma tu jakiś skomplikowanych technik, ale z pewnych detali jestem zadowolony. Pierwszy to solniczka z pieprzniczką. Niby taka mała, składająca się z dwóch elementów pierdółka, a sprawia wiele radości jak patrzę na tą scenkę. Drugim elementem z którego jestem zadowolony to siedzenia. Chciałem, aby peleryny ładnie się pod zadkami układały, a jednocześnie żeby fotele wyglądały trochę jak z hamerykańskich restauracji. Myślę, że jedno i drugie założenie zostało spełnione. Tyle ode mnie na dzisiaj. Zapraszam do oglądnięcia zdjęcia i komentowania. Tylko jedno bo tak naprawdę po co więcej.
Obrazek
SuperCafe by Mateusz Waldowski, on Flickr
Ostatnio zmieniony 14 maja 2017 22:01 przez Mateusz92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Supercafe

Post autor: Silverbrick »

Przypomina pewną scenę z serii "Jak X powinien się skończyć"
kafejka #1
Superman: miałeś złamany kręgosłup, złamane serce... Jak ty jeszcze żyjesz?
Batman: bo JESTEM BATMAN!
kafejka #2
Superman: jak ja mam zapłacić odszkodowanie po tych wszystkich zniszczeniach co dokonałem w walce (czy jak to było). Ty byś mógł spłacić bo...
Batman: ...JESTEM BATMAN!
Superman: ...chciałem powiedzieć, że jesteś bogaczem.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Supercafe

Post autor: Janek »

Niby proste w formie, ale wygląda nieźle! Dla mnie od razu rozpoznawalne. ;)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Supercafe

Post autor: Jaskier »

Napisałeś nazwę kanału z błędem - to jest How It Should Have Ended.
Jako ciekawostkę dodam, że to gramatycznie poprawna forma i dzięki zapamiętaniu tej nazwy można raz na zawsze nauczyć się, jak wygląda czas przeszły w przypadku czasowników modalnych.

Od razu widać, co to jest, chociaż ja bym te fotele dał pod kątem prostym do ściany i zdaje mi się, że tam pod oknem też powinno być miejsce. Podczas występów gościnnych siedzą tam inni superbohaterowie.
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Supercafe

Post autor: Mateusz92 »

Dzięki za komentarze.
Jaskier pisze:Napisałeś nazwę kanału z błędem - to jest How It Should Have Ended.
Jako ciekawostkę dodam, że to gramatycznie poprawna forma i dzięki zapamiętaniu tej nazwy można raz na zawsze nauczyć się, jak wygląda czas przeszły w przypadku czasowników modalnych.
Ale wtopa, już poprawione. Dzięki za zwrócenie uwagi :)
Jaskier pisze:Od razu widać, co to jest, chociaż ja bym te fotele dał pod kątem prostym do ściany i zdaje mi się, że tam pod oknem też powinno być miejsce. Podczas występów gościnnych siedzą tam inni superbohaterowie.
Z fotelami to jest różnie. Są odcinki gdzie są tylko 2, są odcinki gdzie masz całą półkolista kanapę, a czasami są 2 siedziska tylko poszerzone. Wybrałem opcje z 2 fotelami ponieważ jest najbardziej charakterystyczna w moim mniemaniu (większa ilość bohaterów zaburzyłaby przejrzystość scenki). Siedzenia są pod kątem bo od początku MOC miał mieć tylko jedno zdjęcie, trochę jakby to był kadr filmu więc chciałem, aby bohaterowie byli odpowiednio widoczni. W odcinkach też siedzą pod niewielkim kątem.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Supercafe

Post autor: tybort »

Absolutnie rozpoznawalne. Zobaczyłem zdjęcie i od razu wiedziałem, na co patrzę.

Jedynie miny ludzików wolałbym nieco bardziej skwaszone. Mam wrażenie, że oni tam zawsze mają doła.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Supercafe

Post autor: Jaskier »

No co Ty, tybort. Batman to tam zawsze ma time of his life. :D
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Supercafe

Post autor: romkoo »

Fajna scenka, podoba mi się. Super pomysł z solą i pieprzem. Coś na ścianie by się przydało, może obrazek, reklama lub plakat ?
Awatar użytkownika
x3qtor
Posty: 103
Rejestracja: 25 lis 2013 18:29
Rok urodzenia: 1984
Lokalizacja: Warszawa

Re: Supercafe

Post autor: x3qtor »

No własnie oryginał tam nic nie ma, samą ścianę. Ewentualnie Spidermana za oknem pytajacego, czy może wejść :) Prostota w całej krasie.
Bardzo rozpoznawalne, miło, że ktoś kojarzy ten kanał, naprawdę zabawne rzeczy można tam było znaleźć.
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Supercafe

Post autor: Mateusz92 »

Jeszcze raz dzięki za komentarze.
ODPOWIEDZ