Synneora

Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Synneora

Post autor: Toltomeja »

CCC, ujęcie pierwsze.

Nawet najstarsi mieszkańcy wioski pamiętają wielebnego Athiosa - mnicha który przed laty wybrał szczyt wąskiej skały na miejsce poświęcenia medytacji i modlitwie. Już za życia był postrzegany za świętego.
Tak więc nie ma się co dziwić, że po jego śmierci kult Athiosa rozprzestrzenił się po całym regionie. Odległa skała stała się celem licznych pielgrzymek, a dziesiątki ochotników postanowiły pomóc w budowie kaplicy ku czci zakonnika.

Obrazek

Miś na miarę naszych możliwości. Głównymi źródłami inspiracji były greckie klasztory w Meteorze, chińskie skały Zhangjiajie i te z wietnamskiej zatoki Ha long. Przy przeglądaniu artykułu o Ha long natknąłem się na piękne zdjęcia i tak to się zaczęło. Strzeliło mi do głowy żeby zbudować ukośne skały. Moim subiektywnym zdaniem wyszło to całkiem nieźle i polecam tę technikę entuzjastom mocnych wrażeń, bo do łatwych nie należy. Jak już się ją raz porządnie wczepi na swoje miejsce, każda drobna naprawa wymaga wyjęcia całej sekcji, a potem wsadzania jej z powrotem. Oczywiście żeby ją wyjąć, czasami trzeba zdemontować większy fragment który ją przytrzymuje, i tak w kółko.

No, wesoło było. Taka lekcja cierpliwości. :D

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Flickr
Brickshelf

Miłego oglądania!
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Synneora

Post autor: Havoc »

Klimatyczne. Świetne skały.
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Synneora

Post autor: crises »

Bardzo efektownie to wygląda. Takie ukośne ułożenie warstw można też spotkać w prawdziwych skałach. Co robi ten pan, to jakiś rzeźbiarz? http://www.brickshelf.com/gallery/Tolto ... /met13.jpg" target="_blank
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Synneora

Post autor: Toltomeja »

crises pisze:Co robi ten pan, to jakiś rzeźbiarz? http://www.brickshelf.com/gallery/Tolto ... /met13.jpg" target="_blank
Owszem, łupie kamolce. :)
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Synneora

Post autor: Jerac »

O, ładny głaz. To naprawdę Bardzo ładny głaz.

Super jest to wszystko. Głaz najbardziej, trawa ze studów najmniej.

Da się w taki sposób budować kamulce na.... nie wiem, metry? Czy to jest już na granicy wytrzymałości w tej chwili?
Szarnywirk
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Synneora

Post autor: zgrredek »

Skała jak żywa; te warstwy, pęknięcia... Cacuszko!
Budynek też świetny i dużo fajnych drobiazgów.
Wokół kadzi z wapnem przydałoby się trochę rozchlapanego wapna i jeszcze jakieś białe ślady w kierunku żurawia.
Jerac pisze:trawa ze studów najmniej.
Jedyna możliwa w tym przypadku, bo to jest trawa WYDEPTANA.
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: Synneora

Post autor: rutek »

Świetne. Podoba mi się jak zrobiłeś dach i jego kolor, chociaż powinien być w jednym kolorze - jest przecież nowy.
Pomysł świetny, skały genialne. Do ideału brakuje aby trawa była inaczej zrobiona - rzeczywiście odcina się od reszty, to się od razu rzuca w oczy.
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Synneora

Post autor: pit »

Bardzo fajne to jest. Podobają mi się takie klimaty w klockach.
Mam tylko pytanie, skąd Wy takie nazwy bierzecie? :D
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Synneora

Post autor: Toltomeja »

Jerac pisze:Super jest to wszystko. Głaz najbardziej, trawa ze studów najmniej.
A jak inaczej, chyba nie SNOTem? Można by ją przykryć całą roślinkami, ale wtedy ludziki by utonęły w puszczy po kolana.
pit pisze:Mam tylko pytanie, skąd Wy takie nazwy bierzecie? :D
Wymyślenie nazwy jest zawsze bardzo trudnym etapem. Każda ma swoją historię. W tym wypadku inspirowałem się głównie Grecją, więc wklepałem do Google tłumacza "chmura" i wypluł "synnefo". Połączyłem to z "Meteora" i wyszło Synneora.
Podobnie było z ratuszem Rozenaarde jakiś rok temu, inspirowałem się ratuszem w Oudenaarde i stąd ta końcówka.
A zamek Avell... Grzebałem sobie w nazwach miast z Władcy Pierścieni, a jak nic mnie nie zainspirowało to postawiłem na zlepek losowych sylab.

No i każda moja nazwa musi być choć trochę "nowa", sprawdzam to wyszukując ją w Googlu. Jeśli jest znany aktor o takim nazwisku, firma produkująca komputery albo miasto w Brazylii o takiej nazwie, z automatu odrzucam. Po prostu żeby nikomu się nie kojarzyło z czymś innym.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Synneora

Post autor: Jerac »

Nie mam pojęcia - i szczerze mowię. Mam ten sam problem z piaskiem w warhammerze, co wystawa to inaczej wygląda na makiecie i tak czy siak jest do bani. Jakoś się jednak musi dać zrobić to dobrze!
Szarnywirk
ODPOWIEDZ