Ził 130 mmz 555

Awatar użytkownika
Plotek88
Posty: 102
Rejestracja: 03 lut 2017 18:05
Rok urodzenia: 1988

Re: Ził 130 mmz 555

Post autor: Plotek88 »

kozacki!

bardzo dobre odwzorowanie

dobra robota!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niech moc będzie z wami :D
Moje projekty KLIK
Awatar użytkownika
Mateyo82
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2014 07:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Baranowo

Re: Ził 130 mmz 555

Post autor: Mateyo82 »

Brak mi słów. Jestem wręcz zachwycony Twoim MOC`em. Ja z Technic`a potrafię tylko układać gotowce.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Ził 130 mmz 555

Post autor: Thietmaier »

Model jest świetny rozpoznawalny na pierwszy rzut oka, co przy modelach czysto technicowych nie zawsze jest normalnością.
Widziałem go jeszcze na Brickshelfie zanim trafił na forum i zastanawiałem się czy to ktoś od nas go machną :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
samolot
Posty: 64
Rejestracja: 07 kwie 2017 06:51
Rok urodzenia: 1977

Re: Ził 130 mmz 555

Post autor: samolot »

Benny80 pisze:Zapytam jeszcze, czy obciążałeś skrzynię biegów mocniej, próbując zmieniać w niej przełożenia? Chodzi mi o to, czy biegi mają tendencję do wyskakiwania lub samoczynnego przestawiania wodzika pod obciążeniem?
Nie pytam po kątem trialu, bo tam raczej się to nie sprawdzi, niemniej chciałbym znać możliwości tego wynalazku na potrzeby własne przełączania mechanizmów nie-jezdnych ;)
Co do skrzyni to na czwartym biegu jest już dość mocno obciążona myślę, że 2 kg wagi modelu to jest max dla tego przełożenia. Wodzik nie odskakuje sam ale początkowo skrzynię złożyłem na szarych trybach starego typu i czwarty bieg wyskakiwał. Zmiana na nowe czerwone tryby o szerszym kołnierzu pomogła. Bardzo ważne jest dobre usztywnienie konstrukcji i odpowiednie wyregulowanie popychaczy wodzików.
ODPOWIEDZ