ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 23
Rejestracja: 20 lis 2016 14:17
Rok urodzenia: 1986

ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Pakita »

Ulica Pucybuta w założeniu miała być modularem wybudowanym trochę na przekór wszystkim budującym powszechnie uwielbianą secesję. Stąd wzięło się połącznie starego budynku pełniącego niegdyś rolę fabryki (po lewej) z loftem, którego loftowość chyba ostatecznie została przyćmiona przez zdobienia na wykuszu.
Budując ten modular, starałam się nadać mu amerykańskiego stylu, stąd obecne są w nim takie elementy jak wyeksponowane z tyłu schody przeciwpożarowe (w Ulicy Pucybuta pełniące rolę klatki schodowej), wspólna pralnia lokatorów w budynku po prawej, siedzisko dla klientów pucybuta przy wejściu do budynku po lewej.

Budynek po lewej zawiera:
- sklep plastyczny (na parterze)
- pracownia krawca (na I piętrze i w szklanej nadbudówce)

Budynek po prawej:
- gabinet wróżki (tak, tak :P - na parterze)
- nowoczesne mieszkanie (na I piętrze)
- mieszkanie uroczej pary staruszków (na II piętrze) - ci są szczęściarzami bo mają jeszcze taras :)

Cały modular posiada ściany boczne, które z łatwością można wyciągnąć. Dzięki temu można podziwiać wnętrza z poziomu ludzika, ale także zwyczajnie łatwo się pobawić. Pomysł takiego zaprojektowania bocznych ścian w 100% zawdzięczam looklowi, który ujrzawszy mój modular stwierdził, że bezwzględnie musi takie ściany mieć. Dziękuję, lookl :).

Samochód, który możecie zobaczyć na niektórych zdjęciach również jest projektem lookla - został przez niego dobudowany na moją prośbę, bo chciałam mieć stare auto. Za to oraz jak zawsze przepiękne zdjęcia też wielkie podziękowania dla lookla :).

Podziękowania składam też na ręce jetboya, choć pewnie nie wie, że słowa, które wyrzekł do mnie na wystawie ZT mogły mieć na mnie taki wpływ. Jetboy jestem Ci wdzięczna nie tylko dla tego, że było mi po prostu przyjemnie usłyszeć z Twoich ust tyle miłych słów o mojej klockowej twórczości, ale przede wszystkim dlatego, że teraz mam poczucie, że musze się starać bardziej. A tego typu poczucie, zawsze popycha mnie ku lepszemu, dzięki :P.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Kris Kelvin »

PIERWSZY!!!
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: crises »

Cudeńko. Niby każda część inna, a wszystkie razem pięknie ze sobą współgrają. Dobór kolorów też idealny. Zazdroszczę Ci wyczucia proporcji i umiejętności doboru detali architektonicznych.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Nie znam się, lubię takie kamieniczki czy modulary, zwykle obejrzę prace które wpadną mi przed oczy.
Doceniam wszystkie, ale to co tu widzę mnie zatyka.

Fotel bujany babci. Ktoś już gdzieś kiedyś takie COŚ zrobił? Pewnie nie, sam ten detal zasługuje na umieszczenie go w LEGO Ideas. Może być również w serii Minifigures jako dodatek do babci. :)
Pralnia chemiczna?
Schody przeciwpożarowe z USA.
Potykacz na chodniku.
Maszyna do szycia?
Wystrój małych pomieszczeń jak z reklamy Ikea.
Nawet tarcza z Nexo tu się przydała?
No i szklarnia z wykorzystaniem Technica?

Gratuluje i dziękuję.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 217
Rejestracja: 17 sty 2017 19:25
Rok urodzenia: 1994

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Vader »

Po prostu cud, miód i orzeszki.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2017 10:47 przez Vader, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Budynek - 45 %
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: rASch »

Zbieram szczene z podłogi ;)
Cudeńko.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: glaz_pimpur »

Bardzo ładne. Jak zwykle w twoim przypadku, ilość detali wewnątrz budynku powala. A z drugiej strony cały czas trzymasz się konwencji modulara. Powinni Cię zatrudnić.
Jedyne co do czego bym się przyczepił to maska wozu: powinna iść skosem (rozszerzać się od chłodnicy do szyby). Musisz poprosić lookla (lookiego?), żeby to poprawił.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 217
Rejestracja: 17 sty 2017 19:25
Rok urodzenia: 1994

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Vader »

Olaf RagnaFoL pisze:Fotel bujany babci.
Już chyba był taki.
Na warsztacie:
- Budynek - 45 %
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: glaz_pimpur »

Vader pisze:
Olaf RagnaFoL pisze:Fotel bujany babci.
Już chyba był taki.
Sama idea fotela zrobionego z batów Indiany Jonesa nie jest nowa. Ja taki miałem na makiecie z Dzikiego Zachodu która była w Krakowie 5 lat temu Siedział na nim dziadziuś na werandzie saloonu.
Obrazek
Co nie znaczy, że można wpaść na taki sam, podobny, czy nawet lepszy pomysł później.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: jetboy »

Ładne! Najbardziej mi się podoba "klatka schodowa", i ten sufit z zaokrąglonych paneli.
Super samochód i wnętrza.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ