ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: SERVATOR »

No cóż. Zaskoczenia nie ma bo takiej dobrej pracy (jak zwykle) się spodziewałem. :)
Naprawdę świetnie to wszystko wygląda i tak właśnie się to ogląda.

Mam tylko pytanie w kontekście niedawnej dyskusji (dość szybko wyrżniętej)... Loft jest. Krawiec jest. A gdzie jego partner i chihuahua? ;)
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Stelario »

Budynki bardzo fajne, dużo detali. Podobają mi się użycie szybek na dachu, przy czym użycie tych samych elementów w okolicy zielonych drzwi już mi nie do końca pasuje. Drzwi i okna takie jakieś kwadratowe a daszek zaokrąglony. No i da ściana w sand green z tyłu totalnie nie pasuje.
Powiedzmy zdecydowane nie Sand Greenom.
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5512
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: zgrredek »

Cacunie cacuszko!
Fajnie wykorzystane te zaokrąglone szybki - i na dachu i na parterze. Ale charakterowi dodaje tej budowli zdecydowanie śliczny wykusz.
Wnętrza cudne. Rozwaliła mnie kanapa z tapicerowanymi podłokietnikami i kolorowymi poduszkami.Jedyne drobiazgi, do których bym się przyczepił to bardzo niewygodne fotele u wróżki i częściowy brak kafli na schodach wewnętrznych.

A co do fotela to ja też mam swoją wersję. Z 2013 r, więc po Glazie, choć wydawało mi się, że sam na to wpadłem. :P

Obrazek
Awatar użytkownika
wojput
Posty: 35
Rejestracja: 21 sty 2017 14:28
Rok urodzenia: 1990

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: wojput »

Ależ to jest PIĘKNE! Fasada oszałamiająca, a z wnętrz najbardziej podoba mi się krawiec. (EDIT - chodzi mi o sklep plastyczny :D )
Chciałbym umieć tak budować :)
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2017 19:39 przez wojput, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7077
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Jaskier »

Mnie rozbrajają detale w pasmanterii. Świetne wykorzystanie drzwi samochodowych, maszyna do szycia również ekstra.
sekua
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1664
Rejestracja: 03 sie 2013 11:26
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Warszawa / Radom
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: sekua »

Bardzo zjawiskowa kamieniczka. :3

Pomimo tego, że kamieniczka nie ma jakiejś skomplikowanej bryły, to i tak uważam, że niektóre elementy architektoniczne zostały zrobione na siłę. Ale dzięki temu czuje się ten feeling prezentacji różnych technik do jakich przyzwyczaiła nas seria modularów i tym samym budynek jako całość prezentuje się nad wyraz uroczo. Mnie jednak najbardziej kupiła umiejętność rozplanowania wnętrz i design akcesoriów - pracownia krawca i mieszkanie staruszków najbardziej mnie urzekają. No i pomysł na rozkładane ściany też jest super!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Jellyeater »

Jeszcze można by ten lewy podzielić na pół... :-P Generalnie to to wszystko robi się strasznie wąskie, chociaż wygląda ciekawie i estetycznie.

Wygląda bardzo ładnie jak się nad tym człowiek specjalnie nie zastanawia. Może poza tą technicową ramką na dachu. może warto było przyczepić kafelki?
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 23
Rejestracja: 20 lis 2016 14:17
Rok urodzenia: 1986

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Pakita »

Dziękuę Wam wszystkim za komentarze :).
glaz_pimpur pisze:Bardzo ładne. Jak zwykle w twoim przypadku, ilość detali wewnątrz budynku powala. A z drugiej strony cały czas trzymasz się konwencji modulara. Powinni Cię zatrudnić.
Dzięki, aż mi się łza w oku zakręciła ;P. W razie czego, Droga Firmo, chętnie zmienię zawód ;P.
Olaf RagnaFoL pisze:Nie znam się, lubię takie kamieniczki czy modulary, zwykle obejrzę prace które wpadną mi przed oczy.
Doceniam wszystkie, ale to co tu widzę mnie zatyka.
Cieszę się, że udało mi się Cię zatkać ;P, cel osiągnięty :).
Olaf RagnaFoL pisze:
Fotel bujany babci. Ktoś już gdzieś kiedyś takie COŚ zrobił? Pewnie nie, sam ten detal zasługuje na umieszczenie go w LEGO Ideas. Może być również w serii Minifigures jako dodatek do babci. :)
Jak widać dużo osób ten fotel już stworzyło :D. Ja sama jakieś 1,5 roku temu umieściłam go w jednej ze swoich dioram. Swoją drogą, wówczas również ktoś napisał mi, że to powinien być oddzielny MOC.
crises pisze:Cudeńko. Niby każda część inna, a wszystkie razem pięknie ze sobą współgrają. Dobór kolorów też idealny. Zazdroszczę Ci wyczucia proporcji i umiejętności doboru detali architektonicznych.
A przy tworzeniu tego modulara, był moment, że usłyszałam w domu, że "za mało kolorów". Ale ja uparta jestem, stąd "dobór kolorów jest idealny" ;). A co do tego mojego wyczucia proporcji to bez przesady, wciąż jeszcze miewam problemy. Dla ciekawostki powiem, że ostatnio brutalnie odczułam, że mój mózg przełącza się ze skali na skalę co najmniej dobę. W tym czasie jestem niczym ślepiec wśród klocków :/.
Stelario pisze:Budynki bardzo fajne, dużo detali. Podobają mi się użycie szybek na dachu, przy czym użycie tych samych elementów w okolicy zielonych drzwi już mi nie do końca pasuje. Drzwi i okna takie jakieś kwadratowe a daszek zaokrąglony. No i da ściana w sand green z tyłu totalnie nie pasuje.
Powiedzmy zdecydowane nie Sand Greenom.
Co do daszku nad drzwiami vs okna w tym budynku to jest to dokładne odwzorowanie motywu ze zdjęcia, nie twór własny. Jednakowoż rozumiem, że może się nie podobać. Według mnie i pierwszego krytyka, jest to jednak najlepszy element całego modulara. Jest retro, ma style'a. Co do Sand Green to nigdy się go nie wyrzeknę, to mój ulubiony klockowy kolor :).
Jaskier pisze:Mnie rozbrajają detale w pasmanterii. Świetne wykorzystanie drzwi samochodowych, maszyna do szycia również ekstra.
Określenie "maszyna do szycia" jest nie na miejscu ;P. To Singer :D.
sekua pisze:
Pomimo tego, że kamieniczka nie ma jakiejś skomplikowanej bryły, to i tak uważam, że niektóre elementy architektoniczne zostały zrobione na siłę. Ale dzięki temu czuje się ten feeling prezentacji różnych technik do jakich przyzwyczaiła nas seria modularów i tym samym budynek jako całość prezentuje się nad wyraz uroczo.
Elementy ozdobne na wykuszu były faktycznie robione niejako na siłę. Wynikało to w zasadzie z małej dostępności elementów bardzo drobnych (1/2 piny szerokości x 1 pin), a równocześnie płaskich. Niestety, przy próbie umieszczenia jakichkolwiek odstających elementów po bokach wykuszu robiły się rogi/ uszy (jak zwał tak zwał) podczas patrzenia na niego na wprost.
Jellyeater pisze:Jeszcze można by ten lewy podzielić na pół... :-P Generalnie to to wszystko robi się strasznie wąskie, chociaż wygląda ciekawie i estetycznie.

Wygląda bardzo ładnie jak się nad tym człowiek specjalnie nie zastanawia. Może poza tą technicową ramką na dachu. może warto było przyczepić kafelki?
A to ciekawa opinia z tym, że budynki są za wąskie. Z tego co ogarniam historię modularów LEGO, pierwsze płyty 32x32 były raczej zagospodarowywane generalnie jednym budynkiem, potem projektanci poszli nieco dalej i zrobili np. Detective's Office, a ostatnio przecież na 48-ce zmieścili trzy budynki, przejście i skwer. Wydaje mi się, że zwyczajnie zmienia się spojrzenie na to, co 32x32 może pomieścić. Osobiście nie widzę w tym nic nieproporcjonalnego, w przyrodzie są budynki węższe i szersze. Dla mnie wg proporcji wszystko gra, a to, że na jednej płycie jest więcej oznacza tylko, że jest ciekawiej.Zaczynam się jednak bać co powiesz na mojego kolejnego modulara - tam na 32x32 mam już trzy budynki ;P.
Co do kafelków to może i mogłabym, ale chciałam mieć industrial ;P.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: jetboy »

Pakita pisze:Dziękuę Wam wszystkim za komentarze :).
glaz_pimpur pisze:Bardzo ładne. Jak zwykle w twoim przypadku, ilość detali wewnątrz budynku powala. A z drugiej strony cały czas trzymasz się konwencji modulara. Powinni Cię zatrudnić.
Dzięki, aż mi się łza w oku zakręciła ;P. W razie czego, Droga Firmo, chętnie zmienię zawód ;P.
Właśnie to jest powó do niezatrudnienia :) Przy takich dopieszczonych modularach poszli by z torbami.
Może konkurencja chińczyków trochę zmieni ich podejście.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: parsom »

Piękne, bez dwóch zdań. Ale daj dokładniejsze zdjęcia samochodu!
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
ODPOWIEDZ