ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Awatar użytkownika
Pablo Brickasso
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 414
Rejestracja: 26 lut 2017 02:42
Rok urodzenia: 2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Pablo Brickasso »

Świetny modular. Mieszkałbym ;)
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7484
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Benny80 »

Zacny model!
Jak nigdy przy kamieniczkach, obejrzałem w szczegółach także wnętrza - klasa sama w sobie. Brawo! ;)
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 23
Rejestracja: 20 lis 2016 14:17
Rok urodzenia: 1986

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Pakita »

jetboy pisze:
Pakita pisze:Dziękuę Wam wszystkim za komentarze :).
glaz_pimpur pisze:Bardzo ładne. Jak zwykle w twoim przypadku, ilość detali wewnątrz budynku powala. A z drugiej strony cały czas trzymasz się konwencji modulara. Powinni Cię zatrudnić.
Dzięki, aż mi się łza w oku zakręciła ;P. W razie czego, Droga Firmo, chętnie zmienię zawód ;P.
Właśnie to jest powó do niezatrudnienia :) Przy takich dopieszczonych modularach poszli by z torbami.
Może konkurencja chińczyków trochę zmieni ich podejście.
Oj tam, oj tam. Ostatecznie mogłabym się nagiąć do ich zasad ;P.
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: parsom »

BB zauważyli - gratulacje!
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 23
Rejestracja: 20 lis 2016 14:17
Rok urodzenia: 1986

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Pakita »

parsom pisze:BB zauważyli - gratulacje!
Dzięki za tego posta, dzięki niemu się dowiedziałam :P. A już myślałam, że nigdy mi się nie uda załapać na BB...a jednak :).
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Mateusz92 »

Świetna kamienica, a może powinienem powiedzieć kamienice. Bardzo naturalnie wygląda ten podział na poszczególne "budynki". Wszystko jest zmieszczone w 32 studach, a nie ma wrażenia ciasnoty. Jest też kilka szczegółów które mnie osobiście bardzo zachwyciły:
- lampy pod tanowym wykuszem zbudowane z kluczy samochodowych oraz te krzaczki przy schodkach (proste, a efektowne)
- schody przeciwpożarowe
- maszyna do szycia
- lampa z bata w apartamencie oraz podwieszone kieliszki
Ale żeby nie było tak kolorowo to dopowiem, że latarnia jest jakaś taka "?". Brakuję mi w niej tego czegoś. Nie wiem jak to nazwać, może takiej płynności z całością. Mam wrażenie, że jest przekombinowana. Jeśli chodzi o samochód to te błotniki nie do końca mi grają. Pomysł z użyciem slope'ów całkiem fajny, ale mocowanie wystaję poza 6 studów i mnie osobiście to razi. Natomiast kolorystyka samochodu jest świetna i na pewno ją podkradnę do mojego Fordzika :)
Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 23
Rejestracja: 20 lis 2016 14:17
Rok urodzenia: 1986

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: Pakita »

Mateusz92 pisze:Świetna kamienica, a może powinienem powiedzieć kamienice. Bardzo naturalnie wygląda ten podział na poszczególne "budynki". Wszystko jest zmieszczone w 32 studach, a nie ma wrażenia ciasnoty. Jest też kilka szczegółów które mnie osobiście bardzo zachwyciły:
- lampy pod tanowym wykuszem zbudowane z kluczy samochodowych oraz te krzaczki przy schodkach (proste, a efektowne)
- schody przeciwpożarowe
- maszyna do szycia
- lampa z bata w apartamencie oraz podwieszone kieliszki
Ale żeby nie było tak kolorowo to dopowiem, że latarnia jest jakaś taka "?". Brakuję mi w niej tego czegoś. Nie wiem jak to nazwać, może takiej płynności z całością. Mam wrażenie, że jest przekombinowana. Jeśli chodzi o samochód to te błotniki nie do końca mi grają. Pomysł z użyciem slope'ów całkiem fajny, ale mocowanie wystaję poza 6 studów i mnie osobiście to razi. Natomiast kolorystyka samochodu jest świetna i na pewno ją podkradnę do mojego Fordzika :)
Dzięki za komentarz. Cieszę się, że ktoś dostrzegł tą moją lampę z bacika ;P. Co do latarni, to mi ona pasuje, ale jeśli komuś nie, to ja od razu mówię, że lookl coś przy niej majstrował, więc mógł mi coś podmienić ;). Co do samochodu to mi się bardzo podoba, ale ja na budowaniu samochodów w ogóle się nie znam. Także to już skomentować powinien lookl, bo to jego fura. Natomiast ja także uważam, że kolorystyka jest świetna, bardzo retro. A Fordów na makiecie to mi się marzy całe mnóstwo :).
Awatar użytkownika
lookl
Posty: 140
Rejestracja: 17 maja 2016 13:49
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: lookl »

glaz_pimpur pisze:Jedyne co do czego bym się przyczepił to maska wozu: powinna iść skosem (rozszerzać się od chłodnicy do szyby).
Problem w tym, że na tej masce opierają się reflektory i błotniki. one raczej nie mogą być skośnie. Po za tym aby uzyskać skos, to chyba musiałbym budować maskę bokiem, a to by ją powiększyło do góry.
Mateusz92 pisze:Jeśli chodzi o samochód to te błotniki nie do końca mi grają. Pomysł z użyciem slope'ów całkiem fajny, ale mocowanie wystaję poza 6 studów i mnie osobiście to razi.
Taki urok "plecaków" (czy jak to się tam nazywa) ludzikowych że trochę wystają. Innych takich elementów o wymiarze 1x1 Lego nie produkuje. Tak więc trzeba zadowolić się tym co jest. Na szczęście to wszystko jest czarne, więc tego tak nie widać
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: glaz_pimpur »

lookl pisze:
glaz_pimpur pisze:Jedyne co do czego bym się przyczepił to maska wozu: powinna iść skosem (rozszerzać się od chłodnicy do szyby).
Problem w tym, że na tej masce opierają się reflektory i błotniki. one raczej nie mogą być skośnie. Po za tym aby uzyskać skos, to chyba musiałbym budować maskę bokiem, a to by ją powiększyło do góry.
Skośną maskę można zrobić snotem. Sposobów przyczepienia jest wiele. Np górę hinge'a 1*2 przyczepić do plate'ow 1*1 z clipem
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
lookl
Posty: 140
Rejestracja: 17 maja 2016 13:49
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

Re: ULICA PUCYBUTA [MODULAR]

Post autor: lookl »

glaz_pimpur pisze:
lookl pisze:
glaz_pimpur pisze:Jedyne co do czego bym się przyczepił to maska wozu: powinna iść skosem (rozszerzać się od chłodnicy do szyby).
Problem w tym, że na tej masce opierają się reflektory i błotniki. one raczej nie mogą być skośnie. Po za tym aby uzyskać skos, to chyba musiałbym budować maskę bokiem, a to by ją powiększyło do góry.
Skośną maskę można zrobić snotem. Sposobów przyczepienia jest wiele. Np górę hinge'a 1*2 przyczepić do plate'ow 1*1 z clipem
heh i tak nie umiem sobie tego wyobrazić xD
ODPOWIEDZ