Rewolucja przemysłowa

Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2548
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Rewolucja przemysłowa

Post autor: Toltomeja »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Praca na konkurs Brickstory 2017. Już zakończony, więc mogę się pochwalić zajęciem piątego miejsca. ;)

Wybaczcie opóźnienie w publikowaniu, ale ten konkurs swoją formą zachęca do trzymania prac w tajemnicy aż do ogłoszenia wyników. I bardzo mi się ten pomysł spodobał.

Kategoria: Industrial Revolution. Chciałem jako ugryźć architekturę ówczesnych fabryk, znalazło się też miejsce dla pociągu z węglem.

Obrazek

Mimo że na początku nie był nawet planowany, najbardziej zadowolony jestem z napisu. Złożenie do kupy wymagało sporo akrobacji - tym razem postawiłem na wytrzymałosć i nic nie jest wsadzone 'na wcisk'. Klocki są ułożone we wszystkich trzech płaszczyznach, żeby wyrównać litery dokładnoscią do 1/2 plate'a. Skutkuje to dosć wymyslną plątaniną pralek, barów, clipów itd., sięgającą na 6 studów w głąb.

ObrazekObrazek

Miłego oglądania!
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3122
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: Rewolucja przemysłowa

Post autor: rASch »

Gratuluje. Dziś mi się już ta informacja obiła o oczy. Miałem wtedy zapytać, ale jak zwykle coś mnie wybiło w robocie i zapomniałem.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rewolucja przemysłowa

Post autor: Kalais »

Gratki. Fajne. Wygląda tak... stylowo. Świetny design.

A jakie były wymagania konkursu? Co trzeba było zrobić?
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rewolucja przemysłowa

Post autor: crises »

Piękny napis, ani jednej szparki. Fajny pomysł na dym. Jak po raz pierwszy spojrzałem na obrazek to nie zauważyłem, że to jest mikroskala. Dopiero na drzewach coś mi nie pasowało i się zorientowałem. Koniki są słodkie, chociaż z bliska trochę przerażające.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Rewolucja przemysłowa

Post autor: SERVATOR »

Praca jest świetna, nie zawaham się nawet użyć słowa GENIALNA. Sam napis (z technikami, które użyłeś) byłby już zacnym MOCem. Koniki rewelacyjne - z chęcią zobaczyłbym je też w innych kolorach. Jak pozwolisz, to chętnie skorzystam z Twojego patentu.
Jedyne do czego bym się przyczepił, to dysproporcja drzewa-człowieki. Iglaste (jak sosna) mają długie pnie, więc chyba spokojnie mógłbyś o jednego bricka je podnieść.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Rewolucja przemysłowa

Post autor: jetboy »

Ogólnie znakomite.
Tak jak koledzy napisali, napis rewelacyjny.
Co do dymu to pomysł z jednej strony genialny, z drugiej wygląda to umiarkownie dobrze.
Co mi trochę zgrzyta to zrobienie ludzi, koszy na śmiecie i latarni z roundbricków. Latarnia wygląda trochę jak wysoka paniusia, kosze na śmieci jak dzieciaki, roundbricki w budynku jak zamurowane księżniczki :) Dobra, trochę się czepiam, ale jedak trochę za mało to jest zróżnicowane.
Fajne koniki.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Rewolucja przemysłowa

Post autor: Silverbrick »

Gdyby nie pociąg to bym pomyślał, że to XIX wieczna Łódź...
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Rewolucja przemysłowa

Post autor: Sirius »

Rewolucja dotarła na TBB:

http://www.brothers-brick.com" target="_blank
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: Rewolucja przemysłowa

Post autor: parsom »

Fantastyczna rzecz, gratulacje! Pociąg i powozy - urocze. Masz może zdjęcia liter od strony roboczej? Nie chodzi mi nawet o szczegóły konstrukcji, tylko chciałbym zobaczyć jak bardzo to jest poplątane.
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2548
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rewolucja przemysłowa

Post autor: Toltomeja »

parsom pisze:Fantastyczna rzecz, gratulacje! Pociąg i powozy - urocze. Masz może zdjęcia liter od strony roboczej? Nie chodzi mi nawet o szczegóły konstrukcji, tylko chciałbym zobaczyć jak bardzo to jest poplątane.
Niestety nie zrobiłem żadnego zdjęcia, bo to co najciekawsze i tak było mało widoczne. Wiem, ze było tam dużo pralek, bricków ze studem z boku albo z dziurką, clipy... Szczytem perwersji były chyba groszki z dziurką włożone na bara tylko po to, żeby doczepić do nich kafla 1x1.
ODPOWIEDZ