Blacktron I fregata c.d.n -parę nowych fotek

Awatar użytkownika
Leegvaan
Posty: 72
Rejestracja: 16 maja 2016 18:23
Rok urodzenia: 1986

Blacktron I fregata c.d.n -parę nowych fotek

Post autor: Leegvaan »

Cześć wszystkim :) - nie wiem czy pisze to w dobrym dziale .... ale....mam do wszystkich fanów Blacktrona I generacji i nie tylko prośbę ... proszę was o ocenę tego co aktualnie buduję o opinie i sugestie czy sie "wpasowałem" w stylistykę końca lat 80-tych ... czy specjalnie "kanciasty" kształt jest nazbyt kanciasty co byscie zmienili ... wszelka konstruktywna krytyka mile widziana :D
P.S tak wiem... kurz na klockach jak zawsze :/ ... tak wiem... zdjęcia liche robione na szybko teraz telefonem (nie mam aparatu ;/)... ale jeśli sie wyrobię z budową to model będzie miał sesję profesionalną... :)

https://www.flickr.com/photos/144913301 ... 6803485855

Obrazek

aha model w środku będzie w pełni wyposażony, nie jest to tylko zewnętrzna konstrukcja ... c.d.n
Załączniki
IMG_20161118_184236.jpg
IMG_20161118_184153.jpg
IMG_20161118_184132.jpg
Ostatnio zmieniony 03 sie 2017 16:47 przez Leegvaan, łącznie zmieniany 21 razy.
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: w budowie .... Blacktron I fregata

Post autor: LePrzemo »

jak to jest duże?
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
Leegvaan
Posty: 72
Rejestracja: 16 maja 2016 18:23
Rok urodzenia: 1986

Re: w budowie .... Blacktron I fregata

Post autor: Leegvaan »

LePrzemo pisze:jak to jest duże?

długość 1,70 metra (na samej górze minifig blacktrona dla skali :) )
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Blacktron I fregata c.d.n

Post autor: Amal »

Wygląda bardzo dobrze, a i proporcje kolorów zachowałeś jak należy, chociaż na tych zdjęciach słabo widać. Na pewno trzeba pomyśleć o solidnym podwoziu. "Fanów Blacktrona (i nie tylko) ci u nas dostatek" (jak mawiali starożytni Rzymianie) "ale nigdy tylu, by było ich zbyt wielu" (to już ja).
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Leegvaan
Posty: 72
Rejestracja: 16 maja 2016 18:23
Rok urodzenia: 1986

Re: Blacktron I fregata c.d.n

Post autor: Leegvaan »

Amal pisze:Wygląda bardzo dobrze, a i proporcje kolorów zachowałeś jak należy, chociaż na tych zdjęciach słabo widać. Na pewno trzeba pomyśleć o solidnym podwoziu. "Fanów Blacktrona (i nie tylko) ci u nas dostatek" (jak mawiali starożytni Rzymianie) "ale nigdy tylu, by było ich zbyt wielu" (to już ja).

Dziękuje Amal za pozytywna opinię cały czas staram sie coś usprawnić ulepszyć aczkolwiek czas nagli - chciałbym sie z tym pojawić w Bytomiu ale boje się czy zdarzę ...specjalnie biorę teraz miesiąc urlopu ;D;D ciężko z częściami bo niestety potrzebuję np. 123 czarne skosy 2x3 i juz jest problem hehe itp itd ... zdjecia wiem... sa robocze nie mam aparatu a nawet nie umiem zdjęcia w galerii ustawić z tym BBcodem taki jestem inormatyko-fotografik ;/;/ heh ale jesli go ukończę to znajomy fotograf zrobi pełna sesję ! :D proszę o wiecej sugestii i ocen . wracam budować pozdrowionka ;D;D Borys

co do podwozia to całość jest na 2 płytkach 8x8 :D - specjalnie robie jak najmniejszą płaszczyznę - sprawdzałem póki co bez podpór stoi :D balans trzyma :D chce jeszcze zrobić pneumatyke do luków lądowiska - po otwarciu będą przedłużeniem pasa startowego z obu stron przód/tył :D lądowisko przewidziane do rozładunku 4 invaderów w srodku :) ... to tak w skrócie :D
Ostatnio zmieniony 25 lis 2016 21:50 przez Leegvaan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leegvaan
Posty: 72
Rejestracja: 16 maja 2016 18:23
Rok urodzenia: 1986

Re: Blacktron I fregata c.d.n

Post autor: Leegvaan »

aha w środku przewiduję :

-sekcja sypialna (juz jest)
-kuchnia (już jest)
-sekcja nasłuchowo-nadawcza (już jest)
-mostek i ster (juz jest)
-laboratorium (juz jest)
-sala operacyjna (juz jest)
-sala chorych (już jest)
-sekcja załadunkowo-rozładunkowa na płycie lądowiska...suwnica itp (juz jest)
-łazienka (prawie cała)
-generatory mocy (teraz zaczynam)
-siłownia (się robi)
-sekcja wypoczynkowa (może )
-12 kapsuł ratunkowych (12x3minifigi) (1 cała ,3 cześciowo a reszty brak)
-armia droidów (5 jest a 30 w drodze)

może jeszcze coś wymyślę :D
Ostatnio zmieniony 21 gru 2016 20:07 przez Leegvaan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blacktron I fregata c.d.n

Post autor: LePrzemo »

Wow. To dopiero będzie potega. Super.
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Blacktron I fregata c.d.n

Post autor: Allemov »

Podoba mi się. Ale chyba bardziej przez Twoje opisy i moje domysły, niż przez zdjęcia. Wielkość zdjęć jest tak nieproporcjonalna do wielkości pracy, że prawie nic tam nie widać.

Główny komunikat jaki z nich wyczytałem to to, że jest to naprawdę duże. Ale jak ktoś był już na 5 wystawach dorosłych fanów Lego to już wielkość sama w sobie, nie robi takiego wrażenia. Słowem: Żądam prezentacji detali! :D

Zatem trzy prośby:
1. Zrób lepsze zdjęcia i więcej zdjęć.
2. Załóż konto na FlickR. Umieść tam zdjęcia i wstaw tutaj używając kodu:

Kod: Zaznacz cały

[img]http://images.brickset.com/sets/images/71017-2.jpg[/img]
(środek oczywiście zamień, na swój link do zdjęcia)
3. Przyjedź z tą pracą w przyszłym roku na którąś naszą wystawę, bo chcę (i pewnie nie tylko ja) to zobaczyć na żywo. *.*
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Leegvaan
Posty: 72
Rejestracja: 16 maja 2016 18:23
Rok urodzenia: 1986

Re: Blacktron I fregata c.d.n

Post autor: Leegvaan »

Allemov pisze:Podoba mi się. Ale chyba bardziej przez Twoje opisy i moje domysły, niż przez zdjęcia. Wielkość zdjęć jest tak nieproporcjonalna do wielkości pracy, że prawie nic tam nie widać.

Główny komunikat jaki z nich wyczytałem to to, że jest to naprawdę duże. Ale jak ktoś był już na 5 wystawach dorosłych fanów Lego to już wielkość sama w sobie, nie robi takiego wrażenia. Słowem: Żądam prezentacji detali! :D

Zatem trzy prośby:
1. Zrób lepsze zdjęcia i więcej zdjęć.
2. Załóż konto na FlickR. Umieść tam zdjęcia i wstaw tutaj używając kodu:

Kod: Zaznacz cały

[img]http://images.brickset.com/sets/images/71017-2.jpg[/img]
(środek oczywiście zamień, na swój link do zdjęcia)
3. Przyjedź z tą pracą w przyszłym roku na którąś naszą wystawę, bo chcę (i pewnie nie tylko ja) to zobaczyć na żywo. *.*

dżięki Allemov za opinię :D ja właśnei wyberam sie teraz do Radzionkowa poznac ludzi i obejrzeć co tam jest :D konto na flickr mam (link nad zdjęciami) chyba na dniach kupię aparat bo widzę że bez tego sie nie obejdzie :) wtedy zrobię fotki detali i na Flikru bedą :D Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Blacktron I fregata c.d.n

Post autor: Janek »

Za jakieś 700-1500zł kupisz w markecie wystarczająco dobry model aparatu, 300zł na oświetlenie, a za tło to ściana lub kocyk/prześcieradło. :P

W każdym razie model robi super wrażenie. Również chciałbym zobaczyć go na żywo... Skończoną wersję, rzecz jasna. ;)
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
ODPOWIEDZ