Blacktron I fregata c.d.n -parę nowych fotek

Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: c.d Blacktron I fregata - parę nowych fotek

Post autor: tybort »

Czemu zakładasz nowy temat? Dużo fajniej byłoby mieć całą dokumentację w jednym wątku. Później oczywiście nowy temat, gdy prace zostaną zakończone, będzie bardzo mile widziany, żeby z pompą dokonać właściwej prezentacji. Ale WIP-a chyba lepiej trzymać w jednym. Nie pozbawiasz w ten sposób czytelnika kontekstu.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: c.d Blacktron I fregata - parę nowych fotek

Post autor: Kalais »

Dokładnie, niech wszystko będzie w jednym wątku. Najlepiej niech moderator połączy tematy.

A co do samej budowli to czekam na efekt końcowy, zapowiada się zacnie. Przydałby się tylko lepsze fotki.
Awatar użytkownika
Leegvaan
Posty: 72
Rejestracja: 16 maja 2016 18:23
Rok urodzenia: 1986

Re: c.d Blacktron I fregata - parę nowych fotek

Post autor: Leegvaan »

Bede pamietal na przyszlosc . Nie wiem jak to z moderatorem zalatwic ...
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7115
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: c.d Blacktron I fregata - parę nowych fotek

Post autor: Jaskier »

Te żółte kopuły robią robotę.
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: Blacktron I fregata c.d.n

Post autor: przem »

model wygląda naprawde fajnie - na tyle i ile widać, ale widać niestety niewiele.

jeśli możesz - następne zdjęcia rób z iso ustawionym na 100 ew 200, czas się wydłuży ale zdjęcia powinny mieć jakiekolwiek szczegóły - bo teraz ich brak.
i nie zapomnij położyć na czymś stabilnym telefon podczas fotografowania - bo z ręki na pewno tego nie utrzymasz.
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Blacktron I fregata c.d.n

Post autor: Amal »

Satariel pisze:Jestem też szczęśliwym posiadaczem:
dwóch zestawów 6987, Message-Intercept Base
pięciu zestawów 6876, Alienator,
pięciu zestawów 6894 Invader,
pięciu zestawów 6954 Renegade - niestety bez oryginalnych tilów 3068bp07
trzech zestawów 6941 Battrax - jeden niestety niekompletny - brak dwóch bricków 3004p05
czterech zestawów 1875 Meteor
Moja kolekcja Blacktrona I składa się ze wszystkich zestawów fabrycznych (wraz z oryginalnymi pudełkami), ze wszystkich modeli alternatywnych, ze wszystkich modeli przechodnich z Idea Book'a oraz powstającego monoraila (monorail i Idea Book jest po prostu kiepski i ubogi). Nie liczę zestawów zdublowanych.
Skoro jest tylu fanów tej prześwietnej podserii Space, to chyba będę musiał jakąś najbliższą recenzję jej poświęcić, prezentując przy okazji modele alternatywne.
Takich cudeniek, jak Twoja fregata niestety nie mam...
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Leegvaan
Posty: 72
Rejestracja: 16 maja 2016 18:23
Rok urodzenia: 1986

Re: Blacktron I fregata c.d.n

Post autor: Leegvaan »

Byloby extra zobaczyc modele alternatywne :) skad Amal bierzesz do nich instrukcje ?? Moj model wczoraj zyskal pare nowych elementow czyli gorne ladowisko i fragment bocznej sciany ... moze na Bytom sie jednak wyrobie...potrzebuje tylko duzo segmentow 6x5x1 ... Potem bede mial tylko problem z transpotrem ale mam juz plan .
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Blacktron I fregata c.d.n

Post autor: Amal »

Leegvaan pisze: skad Amal bierzesz do nich instrukcje ??
Do nich ... nie ma instrukcji. Tworzę je z tego jednego zdjęcia z tyłu pudełka. Czasem w niektórych, sporadycznych przypadkach jakiś szaleniec z Zachodu pokusi się o zrobienie modelu alternatywnego, lecz też nie wskazuje jak go zrobił. Nie zdarzyło się jednak, żebym zrobił taki model tak samo jak ktoś inny. Zwykle w takiej pracy znajduję parę błędów i wtedy mam radochę, że udało mi się zastosować inne rozwiązanie. Sam też nie jestem bezbłędny. Moje błędy poprawia Lordofdragonss a ostatnio Tripeman. Cieszę się wtedy, bo mogę się czegoś nowego nauczyć. Każdy z nich jest świetnym budowniczym. Ostatnio, podczas wizyty u mnie, za model alternatywny ze stacji Ice Planet 6983 zabrał się Jerac. Jego poziomu budowania to ja nie osiągnę nigdy. Ja domyślam się co jest po niewidocznej stronie budowanego modelu alternatywnego. Jerac to widzi! Ja na budowę tego modelu potrzebowałbym około trzech godzin, Jerac zrobił go w 35 minut.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Leegvaan
Posty: 72
Rejestracja: 16 maja 2016 18:23
Rok urodzenia: 1986

Re: Blacktron I fregata c.d.n

Post autor: Leegvaan »

Amal pisze:
Leegvaan pisze: skad Amal bierzesz do nich instrukcje ??
Do nich ... nie ma instrukcji. Tworzę je z tego jednego zdjęcia z tyłu pudełka. Czasem w niektórych, sporadycznych przypadkach jakiś szaleniec z Zachodu pokusi się o zrobienie modelu alternatywnego, lecz też nie wskazuje jak go zrobił. Nie zdarzyło się jednak, żebym zrobił taki model tak samo jak ktoś inny. Zwykle w takiej pracy znajduję parę błędów i wtedy mam radochę, że udało mi się zastosować inne rozwiązanie. Sam też nie jestem bezbłędny. Moje błędy poprawia Lordofdragonss a ostatnio Tripeman. Cieszę się wtedy, bo mogę się czegoś nowego nauczyć. Każdy z nich jest świetnym budowniczym. Ostatnio, podczas wizyty u mnie, za model alternatywny ze stacji Ice Planet 6983 zabrał się Jerac. Jego poziomu budowania to ja nie osiągnę nigdy. Ja domyślam się co jest po niewidocznej stronie budowanego modelu alternatywnego. Jerac to widzi! Ja na budowę tego modelu potrzebowałbym około trzech godzin, Jerac zrobił go w 35 minut.

Wiem ze do nich nie ma instrukcji myslalem ze jednak ktos gdzies jakies stworzyl . Ale bardzo chcialbym te modele zobaczyc !!:)
Awatar użytkownika
Leegvaan
Posty: 72
Rejestracja: 16 maja 2016 18:23
Rok urodzenia: 1986

Re: Blacktron I fregata c.d.n

Post autor: Leegvaan »

przem pisze:model wygląda naprawde fajnie - na tyle i ile widać, ale widać niestety niewiele.

jeśli możesz - następne zdjęcia rób z iso ustawionym na 100 ew 200, czas się wydłuży ale zdjęcia powinny mieć jakiekolwiek szczegóły - bo teraz ich brak.
i nie zapomnij położyć na czymś stabilnym telefon podczas fotografowania - bo z ręki na pewno tego nie utrzymasz.
Od dzis posiadam lustrzanke . Aparat ilosc 1 wiedza o nim 0! Moge czasem Przem miec jakies pytanie w temacie robienia fotek do ciebie na priv ?? Pomozesz??
ODPOWIEDZ