Stara fabryka robotów

Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Stara fabryka robotów

Post autor: crises »

maciek pisze:Po co robotowi nos???
Olaf RagnaFoL pisze:a nos robotowi potrzebny aby nadać mu ludzką formę.
Uszy również.
Roboty ze starych filmów i roboty ze steampunka kojarzą mi się właśnie z takimi humanoidalnymi formami.
Legofan pisze:Z tych, że tak powiem, stojaków na lampy zrobiłbym filary do sufitu.
I masz rację, bo to są filary. I nawet w pierwszej wersji były dwa razy wyższe. Jednak ze względów kompozycji i potem robienia zdjęć musiałem je zmniejszyć, bo wszystko zasłaniały. Nawet przy takich połowicznych musiałem je czasem usuwać, gdy robiłem fotkę czegoś stojącego z tyłu. Muszę opracować jakąś metodę pokazywania "przekroju", żeby było wiadomo, że coś jest fragmentem większej całości.
BHs pisze:najlepsze to te obrabiarki, tokarki, itp..
Dzięki. Skupiłem się na tych maszyneriach, bo patrząc na stare zdjęcia, to właśnie takie maszyny dominowały w fabrykach i warsztatach.
Jaskier pisze:A może zamiast montowania robota zrobić linię produkcyjną?
Fajny pomysł. Obawiam się, że na jednej płycie ciężko by było zmieścić, ale na większą budowlę jak znalazł. Po drugie znów odwołując się do zdjęć stare fabryki nie miały jeszcze typowych linii produkcyjnych, tylko właśnie takie pojedyncze warsztaty i miejsce montażu.

Cieszę, że Wam się podoba kanciapa, bo mi też :-) Chciałem zróżnicować wysokość scenki, stąd schody i kanciapa. Płaska powierzchnia byłaby za nudna. A pieniądze swoją zielonością stanowią dobry akcent kolorystyczny.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7105
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Stara fabryka robotów

Post autor: Jaskier »

crises pisze:Po drugie znów odwołując się do zdjęć stare fabryki nie miały jeszcze typowych linii produkcyjnych, tylko właśnie takie pojedyncze warsztaty i miejsce montażu.
A jak było w Syberii, gdzie się Oscara składało? To nie była linia produkcyjna? Mi się on najmocniej kojarzy z takim oldskulowym automatem.
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Stara fabryka robotów

Post autor: crises »

Tak dawno w to grałem, że już nie pamiętam jak to było. Może pora odświeżyć, bo to fajna przygodówka.
Ja się inspirowałem tym:
http://www.thesundaytimes.co.uk/sto/mul ... 62350k.jpg" target="_blank
i
tym: http://www.effectrode.com/wp-content/up ... hassis.png" target="_blank
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7105
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Stara fabryka robotów

Post autor: Jaskier »

A no to inspiracja jest o wiele młodsza od tego, o czym ja myślę.

Gdyby nie poradniki, to w życiu bym nie ukończył żadnej części, też kupę lat temu grałem w podstawówce.
spacelord
Posty: 169
Rejestracja: 11 mar 2014 17:13
Rok urodzenia: 1981

Re: Stara fabryka robotów

Post autor: spacelord »

Mi się skojarzyło z fabryką robotów z Sybierii (jak ktoś nie kojarzy to taka bardzo fajna gra przygodowa). Tylko wtedy ludzi za dużo ;) A i robot Oskara mało przypomina ;)
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11464
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Stara fabryka robotów

Post autor: goldsun »

Wszyscy Cię chwalą, też bym pochwalił, ale nie lubię się powtarzać po innych, więc ponarzekam. ;-p
- lampy mi nie pasują - nie wyglądają jak "gołe żarówki w obudowach" tylko jak nowocześniejsze reflektorki - nie pasują IMHO do klimatu. Chyba bardziej pasowałyby: dische 2x2 czarne + round brick 1x1 trans-clear?
- brakuje mi bardzo półproduktów obok tych maszyn. Jakiś kawałek ręki, stopy itp. który jest, lub właśnie był obrabiany
- zbyt czysto tam :-) a z drugiej strony: ani wiadra i szczotki, ani umywalki ...?
- przydałyby się jakieś plakaty w stylu "partia przewodnią siłą narodu" albo inne - kapitalistyczne, zakrywające rozpadające się ściany. ;-p (ale to już fanaberia)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Stara fabryka robotów

Post autor: crises »

goldsun pisze:- lampy mi nie pasują - nie wyglądają jak "gołe żarówki w obudowach" tylko jak nowocześniejsze reflektorki - nie pasują IMHO do klimatu. Chyba bardziej pasowałyby: dische 2x2 czarne + round brick 1x1 trans-clear?
Fajnie jakby były białe przezroczyste "koguty" - nadawały by się na gołe żarówki. Mam tylko zielone i pomarańczowe, więc nie za bardzo.
goldsun pisze:- brakuje mi bardzo półproduktów obok tych maszyn. Jakiś kawałek ręki, stopy itp. który jest, lub właśnie był obrabiany
Może tego dobrze na zdjęciach nie widać, ale oni tam mają różne rzeczy koło siebie. Co prawda drobiazgi, więc może faktycznie nie wyglądają jak części tego robota.
goldsun pisze:- zbyt czysto tam :-) a z drugiej strony: ani wiadra i szczotki, ani umywalki ...?
No fakt o umywalce nie pomyślałem. Co do bałaganu. Ja mam taką przypadłość budowlaną, że nie lubię rzeczy położonych luzem. U mnie wszystko musi być przyczepione, a takie drobiazgi na ziemi to często właśnie luzem położone śmieci, sznurki i inne "bałagany". Nie mogę się przemóc, żeby tak budować.
goldsun pisze:- przydałyby się jakieś plakaty w stylu "partia przewodnią siłą narodu" albo inne - kapitalistyczne, zakrywające rozpadające się ściany. ;-p (ale to już fanaberia)
Może jakieś plany techniczne tego robota? Pomyślę.
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11464
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Stara fabryka robotów

Post autor: goldsun »

crises pisze:
goldsun pisze:- lampy mi nie pasują - nie wyglądają jak "gołe żarówki w obudowach" tylko jak nowocześniejsze reflektorki - nie pasują IMHO do klimatu. Chyba bardziej pasowałyby: dische 2x2 czarne + round brick 1x1 trans-clear?
Fajnie jakby były białe przezroczyste "koguty" - nadawały by się na gołe żarówki. Mam tylko zielone i pomarańczowe, więc nie za bardzo.
Ja mam białe, nieprzezroczyste - może by lepiej wyglądały - mleczne żarówki?
goldsun pisze:- przydałyby się jakieś plakaty w stylu "partia przewodnią siłą narodu" albo inne - kapitalistyczne, zakrywające rozpadające się ściany. ;-p (ale to już fanaberia)
Może jakieś plany techniczne tego robota? Pomyślę.
O, też dobry pomysł.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Stara fabryka robotów

Post autor: SERVATOR »

Odkop, ale jaki!
https://www.lego.com/en-us/rebrick/cont ... lego-house" target="_blank
Gratulacje!
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Stara fabryka robotów

Post autor: crises »

Dzięki. Wiedziałem od zeszłego tygodnia, ale do dzisiaj musiałem siedzieć cicho. Wcześniej nawet trochę zapomniałem o tym konkursie, a tu taka niespodzianka.
ODPOWIEDZ