Kolejny Optimus Prime

Awatar użytkownika
Robotnik
Posty: 209
Rejestracja: 24 sty 2014 19:17
Rok urodzenia: 1998

Kolejny Optimus Prime

Post autor: Robotnik »

Optimus Prime to postać ze świata Transformers. W mojej wersji uwzględniłem wszystkie najczęściej powtarzające się elementy w różnych inkarnacjach tego bohatera.

Wiem, że tryb ciężarówki pozostawia wiele do życzenia względem prawdziwej ciężarówki (np. zła ilość kół), ale jest to spowodowane tym, że używam tylko elementów, które mam z zestawów- jest to ograniczenie, ale jednocześnie rozwija kreatywność, wykorzystując tylko to co się ma.

Zależało mi na tym by zrobić robota z oryginalną transformacją, to trochę tak, jakby projektować zabawkę. Myślę, że cel został osiągnięty. W tym filmiku możecie zobaczyć jego transformację:
https://www.youtube.com/watch?v=_7BJbyjbkLE" target="_blank

Zielonkawe rękawiczki na filmiku są po to, aby zlewały się z tłem i nie odciągały uwagi od robota. Poza tym mam bliznę na jednej dłoni, co nie wpływałoby korzystnie na estetykę. ;-)

TRYB POJAZDU
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TRYB ROBOTA
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kanał z Moimi MOCami na YT: https://www.youtube.com/channel/UCNP2MC ... xwH8JiB1OA" target="_blank BRICKOVERY
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Kolejny Optimus Prime

Post autor: jetboy »

Trochę oszustwo że cała naczepa się odrzuca a nie przekształca w robota, ale i tak fajne. Zwłaszcza w trybie mecha.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7113
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Kolejny Optimus Prime

Post autor: Jaskier »

Głowa jest świetna, a nogi mają bardzo ciekawe proporcje.
QQS musi go zobaczyć. :P
Awatar użytkownika
Kom. Renx
Posty: 129
Rejestracja: 06 maja 2014 10:54
Rok urodzenia: 1997

Re: Kolejny Optimus Prime

Post autor: Kom. Renx »

jetboy pisze:Trochę oszustwo że cała naczepa się odrzuca a nie przekształca w robota, ale i tak fajne. Zwłaszcza w trybie mecha.
Z tego co kojarzę to to właśnie nie oszustwo. W dawnym serialu animowanym Optimus posiadał w tej naczepie tajny arsenał broni i inny ekwipunek.
Gdybym miał wybrać jeden świat fantasy, byłby to ten, z którego można podróżować do innych.
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kolejny Optimus Prime

Post autor: Havoc »

Kom. Renx pisze:
jetboy pisze:Trochę oszustwo że cała naczepa się odrzuca a nie przekształca w robota, ale i tak fajne. Zwłaszcza w trybie mecha.
Z tego co kojarzę to to właśnie nie oszustwo. W dawnym serialu animowanym Optimus posiadał w tej naczepie tajny arsenał broni i inny ekwipunek.
Tak, w pełnometrażowej animacji z 86' również widać, że naczepa dojeżdża znikąd i odjeżdża donikąd podczas transformacji.

Co do samego modelu - super, że się transformuje, robot też spoko ale ciężarówka mi się nie podoba. Chyba głównie przez spartolone proporcje.
Awatar użytkownika
Robotnik
Posty: 209
Rejestracja: 24 sty 2014 19:17
Rok urodzenia: 1998

Re: Kolejny Optimus Prime

Post autor: Robotnik »

jetboy pisze:Trochę oszustwo że cała naczepa się odrzuca a nie przekształca w robota
Chciałem uzyskać efekt magicznego powiększenia się robota po zmienieniu się z trybu pojazdu (zwykle tak właśnie jest w seriach o transformerach) a trudno byłoby to inaczej osiągnąć. ;-) Gdyby ręce uwzględnić jako fragment ciężarówki, cały robot znacznie by się skurczył.
Kanał z Moimi MOCami na YT: https://www.youtube.com/channel/UCNP2MC ... xwH8JiB1OA" target="_blank BRICKOVERY
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Kolejny Optimus Prime

Post autor: jetboy »

Havoc pisze:
Kom. Renx pisze:
jetboy pisze:Trochę oszustwo że cała naczepa się odrzuca a nie przekształca w robota, ale i tak fajne. Zwłaszcza w trybie mecha.
Z tego co kojarzę to to właśnie nie oszustwo. W dawnym serialu animowanym Optimus posiadał w tej naczepie tajny arsenał broni i inny ekwipunek.
Tak, w pełnometrażowej animacji z 86' również widać, że naczepa dojeżdża znikąd i odjeżdża donikąd podczas transformacji.

Co do samego modelu - super, że się transformuje, robot też spoko ale ciężarówka mi się nie podoba. Chyba głównie przez spartolone proporcje.
Czyli transformery to oszustwo. Tak przypuszczałem od jakiegoś czasu ;)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Kom. Renx
Posty: 129
Rejestracja: 06 maja 2014 10:54
Rok urodzenia: 1997

Re: Kolejny Optimus Prime

Post autor: Kom. Renx »

jetboy pisze:
Havoc pisze:
Kom. Renx pisze:
jetboy pisze:Trochę oszustwo że cała naczepa się odrzuca a nie przekształca w robota, ale i tak fajne. Zwłaszcza w trybie mecha.
Z tego co kojarzę to to właśnie nie oszustwo. W dawnym serialu animowanym Optimus posiadał w tej naczepie tajny arsenał broni i inny ekwipunek.
Tak, w pełnometrażowej animacji z 86' również widać, że naczepa dojeżdża znikąd i odjeżdża donikąd podczas transformacji.

Co do samego modelu - super, że się transformuje, robot też spoko ale ciężarówka mi się nie podoba. Chyba głównie przez spartolone proporcje.
Czyli transformery to oszustwo. Tak przypuszczałem od jakiegoś czasu ;)
Świetne podsumowanie ;). Ale wracając do przyczepy to wydaje mi się, że nie tylko ona była takim znikającym elementem. Było z tego co kojarzę jeszcze parę innych u pozostałych Transformerów
Gdybym miał wybrać jeden świat fantasy, byłby to ten, z którego można podróżować do innych.
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11464
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Kolejny Optimus Prime

Post autor: goldsun »

Bardzo dobrze wyszła Ci głowa. Kilka klocków, a od razu widać "co to" - świetne.
Transformacja też wyszła bardzo dobrze, bo w obydwu trybach przypomina to co ma przypominać.
"Nos" chyba dałoby się skrócić o 1 studa minimum, jeśli dobrze widzę?
Mnie za to bardziej "gryzą" tylne koła, ustawione bardziej wąsko niż przednie.
A przyczepę zrób otwieraną, wsadź do niej jakiś miecz + karabin, który mech będzie mógł wyciągnąć po transformacji - i będzie wytłumaczenie dla naczepy.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
QQS
Posty: 89
Rejestracja: 06 sie 2013 21:19
Rok urodzenia: 1990

Re: Kolejny Optimus Prime

Post autor: QQS »

jetboy pisze:Trochę oszustwo że cała naczepa się odrzuca a nie przekształca w robota, ale i tak fajne.
"Kanon" Transformers jak najbardziej dopuszcza takie coś. Przykładem może być wspomniany już oryginalny Optimus Prime z lat 80, czy nawet część z jego późniejszych wcieleń.

Gdzieś widziałem Optimusa, któremu naczepa przekształcała się w dodatkową zbroję, ale wtedy Optik za bardzo przypominał Ultra Magnusa.
Jaskier pisze:QQS musi go zobaczyć. :P
Oj musi ;)
jetboy pisze:Czyli transformery to oszustwo. Tak przypuszczałem od jakiegoś czasu ;)
I tak i nie. Dla mnie o"oszustwem" jest to, że niektóre transformery zmieniały rozmiary w trakcie transformacji - jak np. Soundwave, czy nawet główny przeciwnik Optimusa - Megatron.


A teraz parę słów a propos samego modelu.

Głowa wyszła Ci ciekawie, choć nie jestem pewien, czy ta górna rzecz nie jest za bardzo pofałdowana. Zastanawiam się też nad jakimś zamiennikiem dla tych niebieskich skosów obok faceplate'a na coś cieńszego.

Widzę, że skupiłeś się głównie na trybie robota i samej transformacji (obejrzałem filmik i uważam, że jest bardzo płynna). Za to nie jestem trochę przekonany do trybu ciężarówki, głównie przez proporcje. Domyślam się, że to w dużej mierze wina nóg, gdyż wymuszają one w sposób bezpośredni długość "nosa" pojazdu. Jeśli mógłbym tu coś doradzić, to radziłbym przyjrzeć się transformacji Optimusa z TF Prime - o ile dobrze pamiętam, każda noga rozdziela się na 2 części - 1 ląduje w przodzie ciężarówki, a druga formuje jej tył. Być może dzięki takiemu rozwiązaniu uda Ci się wydłużyć nieco tył pojazdu (i dorzucić brakujące koła). Nawet, gdyby efektem takiej pracy był tzw. "plecaczek", to myślę, że raczej nie zaszkodziłoby to (nie jestem przekonany do obecnej formy pleców).

Z przodu kreacja prezentuje się bardzo dobrze (chodzi mi tu zwłaszcza o zdjęcie z "perspektywy żaby"). Ładnie dobrana kolorystyka (rozumiem, że szaro-czerwone nogi to efekt małej liczby niebieskich klocków? Tak trochę filmowo teraz wygląda :P ).

Ramiona trochę zbyt klockowate, być może kilka skosów dałoby lepszy efekt.


Tak czy inaczej - kreacja udana, podoba mi się!

Powodzenia w dalszych pracach!
ODPOWIEDZ