Shinigami

sekua
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1664
Rejestracja: 03 sie 2013 11:26
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Warszawa / Radom
Kontakt:

Shinigami

Post autor: sekua »

Wrzesień 2013 - miesiącem mechów. Nie wyobrażałem sobie, aby nie wziąć udziału w konkursie. Wobec tego przedstawiam wam moją mechaniczną jednostkę - Shinigami (jap. bóg śmierci).

Obrazek

Mech posiada cechy humanoidalnej postaci. Za ruch odpowiadają potężne nogi. Natomiast na ramionach... no właśnie, patrzymy na mecha i co widzimy? W pierwszej kolejności na pewno rzucają się w oczy dwa, przymocowane do ramion, obrotowe działka. Powyżej zainstalowane są również ruchome wyrzutnie rakietowe. Jak widać, maszyna uzbrojona jest po same mechaniczne zęby. Wisienką na ww. wyposażeniu jest system oświetleniowy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pancerz jest na tyle wytrzymały, iż mech może być kierowany przez człowieka. Jednostka kierowana jest przez pilota, siedzącego w kokpicie centralnej części maszyny.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wniosek jest taki, iż jednostka Shinigami jest perełką w przemyśle zbrojeniowym.

Co do konstrukcji:
- źródło zasilania konstrukcji ukryte jest w podstawie, a jest nim battery box;
- działka napędzane są dwoma silnikami M, które zostały podłączone do PF Switcha;
- kabelek od PF Switcha został przeprowadzony do podstawy (schowany jest w lewej nodze mecha) i podłączony do battery boxa;
- battery box można włączyć za pomocą "wtyczki", zamaskowanej w sąsiedztwie skał;
- nogi i ramiona zbudowane zostały przy pomocy rotation jointów, co pozwala na ograniczoną pozowalność mecha;
- lampy, klapa kokpitu pilota oraz wyrzutnie są również ruchome.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I w zasadzie to wszystko. :)
FILM
FLIKER
Awatar użytkownika
MGK
Posty: 169
Rejestracja: 26 sie 2013 09:41
Rok urodzenia: 1996

Re: Shinigami

Post autor: MGK »

Podobają mi się te wielgachne obrotowe działka. Prawdopodobnie są zbyt duże, żeby ramiona mogły wytrzymać siłę odrzutu lub po prostu je unieść, ale ja osobiście lubię taki brak realizmu. :)
Fajne są też reflektory, dodają trochę takiego BioShock-owego stylu. Nie podoba mi się jednak jego "twarz". Rozumiem, że chciałeś umieścić w swojej pracy kropkę z logo naszego forum, ale nie wygląda to najlepiej. Moja propozycja? Jedno, większe "oko", albo po prostu płaska powierzchnia.
____
Flickr | dA
Mr. Klasa
Posty: 171
Rejestracja: 28 lip 2013 15:52
Rok urodzenia: 1999
Lokalizacja: Luboń koło Poznania
Kontakt:

Re: Shinigami

Post autor: Mr. Klasa »

MGK pisze:Podobają mi się te wielgachne obrotowe działka.
A ja myślałem, że to wiertła =)
MGK pisze:Jedno, większe "oko", albo po prostu płaska powierzchnia.
Jedno, większe.
Flickr

Mr. Klasa
sekua
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1664
Rejestracja: 03 sie 2013 11:26
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Warszawa / Radom
Kontakt:

Re: Shinigami

Post autor: sekua »

Dzięki za komentarze.
Odnośnie jego buźki, chciałem, aby kontrastowała z resztą modelu - niepozorna, niegroźna buźka ze studami na wierzchu VS uzbrojenie, gabaryty kończyn oraz wykaflowanie.
Chętnie spróbowałbym zbudować jedno oko, ale we wrześniu już nie dam rady. Wszystkie moje klocki leżą w rodzinnym mieście i mam je tylko do dyspozycji co drugi albo trzeci weekend.

EDIT: chociaż pomarańczowe kropki są tutaj w modzie :)
ODPOWIEDZ