Muchołapka

Awatar użytkownika
Maks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 121
Rejestracja: 24 lip 2013 15:04
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Muchołapka

Post autor: Maks »

Witam!
Obrazek
Haunebu II- German Wunderwaffe by Maks, on Flickr
Prezentuje dziś MOCa w nietypowej dla mnie skali i egzotycznej tematyce. Postaram się pokrótce opowiedzieć, co mnie zainspirowało, by to powstało :P.

Jakoś na początku tego roku lub końcu poprzedniego wszedłem w posiadanie specjalnego numeru Focusa Historii. O tajnych operacjach i broniach z IIwś. I oczywiście nie mogło to zabraknąć UFO Hitlera, czyli Nazistowskich Pojazdów Antygrawitacyjnych W Kształcie Dysku(NPAWKD). Zwą się one Haunebu ( od miejsca gdzie stała stodoła, w której podobno po raz pierwszy skonstruowano napęd antygrawitacyjny:D) lub Vril (od jakichś ezoterycznych bzdet). Tutaj można je sobie pooglądać. Jarają mnie takie rzeczy strasznie, więc stateczek zbudowałem od razu. Pomyślałem jednak, że sam wygląda nieco ubogo, i tak przeleżał jakiś czas, aż odwiedziłem małą dolnośląską wieś, Ludwikowice Kłodzkie. Kiedy zobaczyłem Muchołapkę, już wiedziałem co robić.I tak w około 3 dni powstał teren z platformą, bunkrem, i kilkoma budynkami. Te DBG-tanowe kołki to nie żadne słupki, a żołnierze Wehrmachtu. A na platformie Ci czarni, to oczywiście SSmani w pięknych mundurach od Hugo Bossa. Piszę to, bo nie każdy od razu ich skojarzył z ludzikami. Oprócz tego mamy tu małą ciężarówkę, budynek z działkiem przeciwlotniczym na dachu, wychodek (z tyłu platformy) i bunkier na wypadek ataku. Praca wybitnie relaksacyjna, ale myślę, ze wyszło na tyle interesująco, że warto pokazać :p

Galeria Brickshelf będzie tu.

Chwilowo nie mam dostępu do niczego z myszką, więc wstawienie miniaturek byłoby męczarnią. Dlatego mogę dać tylko link do pojedynczego zdjęcia:
[Klik]

Zdjęcia mają numerki od 5305 do 5311, potem 13,15,17,19 i w końcu 22 :P

To tyle, do następnego razu.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2013 14:06 przez Maks, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr. Klasa
Posty: 171
Rejestracja: 28 lip 2013 15:52
Rok urodzenia: 1999
Lokalizacja: Luboń koło Poznania
Kontakt:

Re: Muchołapka

Post autor: Mr. Klasa »

Hmm... Jak zwykle wszystko super, zwłaszcza latadło, antena, muchołapka i bunkier.
PS. nie miałem problemów z odróżnieniem żołnierzy od kołków =)
EDIT:
Nie antena, tylko działko przeciwlotnicze =)Jakie jest lepsze Kuba już pokazał.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2013 13:20 przez Mr. Klasa, łącznie zmieniany 1 raz.
Flickr

Mr. Klasa
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muchołapka

Post autor: crises »

Ufo jest świetne, a do tego dochodzi czerwony domek i drzewko. Lubię mikroskalę, czasem coś w niej zbuduje i wiem jak ciężka to dziedzina. Tym bardziej doceniam scenkę.
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Muchołapka

Post autor: hippotam »

Fajnie. Mnie też to jarało, mam jeszcze w domu biblioteczkę książek pana Igora Witkowskiego :)
Najsłabiej z tego wyszła chyba muchołapka właśnie, ona jest ażurowa i zbudowana z bricków przytłacza. Spodek jest ekstra (ale ciut za wysoki), zabudowania i wszystkie szpeja dookoła są świetne.
Awatar użytkownika
McJakub
Posty: 98
Rejestracja: 29 lip 2013 16:15
Rok urodzenia: 1999
Lokalizacja: Poznań

Re: Muchołapka

Post autor: McJakub »

Jak wiesz też mam tego focusa, i z chęcią dowiaduje się o najróżniejszych niemieckich "Wunderwaffe". Niedawno na Discovery leciał program o innych UFO, o projekcie "Die Glocke" i innych tego podobnych projektach. Zdziwiłem się, że o Haunebu nawet nie wspomnieli, za to dowiedziałem się, że Niemcy być może mieli działo strzelające promieniami rentgena.
No to teraz przejdę do pracy. bardzo mi się podoba szczególnie czerwony budynek i sposób zrobienia drabin. No i oczywiście Haunebu. Działka i nóżki dodają mu uroku. Przypadła mi do gustu też ciężarówka, zawsze lubiłem małe rzeczy. Przeciwlotka też fajna, jednak myślę, że Tak wyglądała by lepiej. "Kołkom" zamiast round plate'ów 1x1 mogłeś dać round tiles'y 1x1, wtedy wyglądały by lepiej. Bunkier do poprawki, otwór lepszy był by kwadratowy, a poza tym gdzie wejście? ;P
Czekam na więcej prac tego typu!

Pozdrawiam
Kuba
Flickr|Brickshefl
Czołgiem!
Awatar użytkownika
Nexus 7
Posty: 2692
Rejestracja: 14 maja 2013 19:52
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow, Nottingham

Re: Muchołapka

Post autor: Nexus 7 »

Swietnie zrobione i dopieszczone w każdym szczególe. Uroczą jest ta mikroskala. Bardzo dobrze wyszły ci postaci i zwykli żołnierze i SS. No i sam pomysł zasługuje na gratulacje.
Zmień sygnaturę to się pomodlę i wszystko wróci do normy.
Awatar użytkownika
Maks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 121
Rejestracja: 24 lip 2013 15:04
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Re: Muchołapka

Post autor: Maks »

Mr. Klasa pisze:Hmm... Jak zwykle wszystko super, zwłaszcza latadło, antena, muchołapka i bunkier.
PS. nie miałem problemów z odróżnieniem żołnierzy od kołków =)
EDIT:
Nie antena, tylko działko przeciwlotnicze =)Jakie jest lepsze Kuba już pokazał.
Dzięki! No cóż, rzeczywiście takie działko przeciwlotnicze było by lepsze. Ale to koniec wojny, więc pewnie Niemcy przerzucili cięższe uzbrojenie do obrony Berlina albo do Reduty Alpejskiej :D.
Cieszę się, że ludziki są czytelne.
crises pisze:Ufo jest świetne, a do tego dochodzi czerwony domek i drzewko. Lubię mikroskalę, czasem coś w niej zbuduje i wiem jak ciężka to dziedzina. Tym bardziej doceniam scenkę.
O tak, ciężka. Przy tym modelu jednak sporo się nauczyłem i może coś jeszcze zrobię w podobnym klimacie. Mam pomysł na nieco większy spodek :P. Ten duży domek dodałem na samym końcu, fajnie, że dobrze się tam wpasował.
hippotam pisze:Fajnie. Mnie też to jarało, mam jeszcze w domu biblioteczkę książek pana Igora Witkowskiego :)
Najsłabiej z tego wyszła chyba muchołapka właśnie, ona jest ażurowa i zbudowana z bricków przytłacza. Spodek jest ekstra (ale ciut za wysoki), zabudowania i wszystkie szpeja dookoła są świetne.
Taa, na zdjęciach platforma nie wygląda za dobrze. W realu jest nieco lepiej, lecz nie zmienia to faktu, że lepsza by była bardziej ażurowa, np. kolumnami na 1s a nie na 2. No ale to można przyjąć, ze to nie ta konkretna muchołapka (która jest nieco większa i tak) a podobny obiekt.

O Igorze Witkowskim nie słyszałem, za to czytałem nieco Ericha von Danikena. Ale dziękuje za podpowiedź, na pewno warty uwagi autor.

Dzięki wszystkim!
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Muchołapka

Post autor: hippotam »

Maks pisze:O Igorze Witkowskim nie słyszałem
Nie dałbym głowy za wiarygodność jego rozważań :) Ja jego książki z serii "Tajne Bronie Hitlera" traktuję jako fajny materiał źródłowy do jakiegoś retro nazi s-f i czytam czysto rozrywkowo. Tego jest po prostu za dużo żeby Niemcy mogli to wszystko wymyślić/zbudować w czasie tych kilku lat. Napęd grawitacyjny, działa rentgenowskie, energia plazmy, rakietowe bombowce stratosferyczne, baza na Antarktydzie itd...
Awatar użytkownika
Maks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 121
Rejestracja: 24 lip 2013 15:04
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Re: Muchołapka

Post autor: Maks »

Jasne jasne Hippo :-) Ja wiem, że szanse żeby te wszystkie wynalazki były prawdziwe są małe, zerowe. Ale w celach rozrywkowych kręci mnie to wybitnie. Uwielbiam sobie oglądać te wizualizacje bazy na Antarktydzie.

Tak btw. Rakieta która wyniosła pierwszego Sputnika była tylko nieco zmienioną kopią rakiety V-2 z mocniejszym silnikiem. 15 lat po wojnie ! To świadczy o tym, jaki oni mieli potencjał technologiczny.
McJakub pisze:. Niedawno na Discovery leciał program o innych UFO, o projekcie "Die Glocke" i innych tego podobnych projektach. Zdziwiłem się, że o Haunebu nawet nie wspomnieli, za to dowiedziałem się, że Niemcy być może mieli działo strzelające promieniami rentgena.
Mi się wydaje że Die Glocke i Haunebu to to samo. :P A tych broni była masa, żeby nie wspomnieć o 1000 tonowych czołgach :P.
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Muchołapka

Post autor: hippotam »

Die Glocke (Dzwon) miało niby napędzać Haunebu.
ODPOWIEDZ