Erebor [póki co WIP]

LL
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 345
Rejestracja: 27 sie 2013 17:29
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Erebor [póki co WIP]

Post autor: LL »

Gdzieś tam dałem znać, że go buduję. No i oto jest ... WIP. Wrzucam i będę wrzucać, bo liczę, że będzie krytykować, radzić, stękać, zwierzać, a jak dobrze pójdzie to coś może z tej ściany szarych klocków będzie.

Mój plan wygląda następująco.
Będzie podobne do tego, tyle, że trochę to poucinam. W ten sposób. Niebieska linia to mój plan. Chcę, żeby brama Ereboru miała nieregularny kształt. Czerwona to plan gdyby brakowało klocków albo nie-wiadomo-co.
Aha, no i mam problem z podłożem, nie wiem w jakim kolorze je zrobić. Myślałem na dk tan ze wstawkami olive green i dk brown.

To co jest na zdjęciach poniżej to prawie 1/3 wysokości docelowej oraz prawie 1/2 szerokości docelowej.

A na razie wygląda dosyć nędznie, choć na żywo prezentuje się o niebo lepiej (zdjęcia wyszły jakbym je tosterem robił):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj galeria Brickshelf ze zdjęciami WIPa.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Erebor [póki co WIP]

Post autor: jetboy »

Po pierwsze, będzie sie wywracać.
Po drugie, Te przestrzenie gdzie są dwa panele 5x6 sa za puste. Wiem że w oryginale niby też puste, ale wygląda to trche łyso.
Po trzecie nieźle sie zapowiada.
Po czwrte świetne skały
Po piąte genialne ten ornament w DBG.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Erebor [póki co WIP]

Post autor: Jerac »

Ten ornament sam z siebie byłby świetnym MOCem!
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7071
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Erebor [póki co WIP]

Post autor: Jaskier »

O matulu, patrzę na ten model i doszukuję się tego papugowego ornamentu, a on tam na dole jest. Ale to kolos będzie.
jetboy pisze:Te przestrzenie gdzie są dwa panele 5x6 sa za puste. Wiem że w oryginale niby też puste, ale wygląda to trche łyso.
Może nie będzie się to rzucać w oczy w skończonym modelu?

To nie jest skala minifig, nie?
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 810
Rejestracja: 06 gru 2013 09:35
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Erebor [póki co WIP]

Post autor: Migalart »

Super
Detale, szczególnie ornament główny, podobają mi się bardziej niż u siebie ;)
Tylko, że Ty dopiero stoisz przed problemami logistycznymi - podział na moduły, itp
U mnie podział leci dokładnie przez środek co trochę utrudniło miedzy innymi ten ornament.

Radzę Ci tylko - podstawe buduj conajmniej dwa razy grubszą niż to co Ci sie teraz wydaje, że powinno być.
Dwa Erebory obok siebie to by było coś ;) , tym bardziej ze skala prawie identyczna.

Edit - te skały wrzuciłes poglądowo ? Czy obcinasz boki budowli ?
LL
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 345
Rejestracja: 27 sie 2013 17:29
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Erebor [póki co WIP]

Post autor: LL »

jetboy pisze:Po pierwsze, będzie sie wywracać.
Też się tego boję. Dlatego myśląc o transporcie podzieliłem MOCa na trzy główne segmenty (na trzy części do góry), które zapewne jeszcze będą dzielić się na boki, choć tego jeszcze pewien nie jestem. A jak się już złoży to pozostanie modlitwa, żeby do trzęsienia ziemi nie doszło.
Ale posłucham Migalarta, bo rzeczywiście to może być mankament tej pracy:
Migalart pisze:Radzę Ci tylko - podstawe buduj conajmniej dwa razy grubszą niż to co Ci sie teraz wydaje, że powinno być.
A Ty jak grubą zrobiłeś? Chybocze Ci się?
jetboy pisze:Po drugie, Te przestrzenie gdzie są dwa panele 5x6 sa za puste. Wiem że w oryginale niby też puste, ale wygląda to trche łyso.
Jaskier pisze:Może nie będzie się to rzucać w oczy w skończonym modelu?
Zakładam właśnie to samo co Jaskier. Na razie bije po oczach, ale poczekam aż skończę drugi segment. Wtedy podejmę decyzję.
Jaskier pisze:Ale to kolos będzie.
Modlę się, żeby się z nim nie stało to co z Kolosem z Rodos.
Jaskier pisze:To nie jest skala minifig, nie?
Nie, nie. Jeszcze ze dwa razy większe musiałoby być :).
Migalart pisze:Tylko, że Ty dopiero stoisz przed problemami logistycznymi - podział na moduły, itp
U mnie podział leci dokładnie przez środek co trochę utrudniło miedzy innymi ten ornament.
Dzieliłeś Erebor tylko na dwie części?
Ja tak jak napisałem wyżej, podzielę go na trzy części, które być może, choć wątpliwe będą się na jeszcze mniejsze dzieliły.
Migalart pisze:Dwa Erebory obok siebie to by było coś ;) , tym bardziej ze skala prawie identyczna.
Liczę na to, że kiedyś się spotkają :).
Migalart pisze:Edit - te skały wrzuciłes poglądowo ? Czy obcinasz boki budowli ?
Niby poglądowo, ale jak chwilę się zastanowiłem to zdecydowałem obciąć wzdłuż czerwonej linii. Z kolei teraz się zastanawiam i chyba przesunę skały z prawej strony i jeden bok zrobię, bo chcę go nieregularnego zrobić.


Dzięki wszystkim :).
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Erebor [póki co WIP]

Post autor: SERVATOR »

Migalart pisze:Dwa Erebory obok siebie to by było coś ;)
Dwa? Nie lepiej trzy?
Na LP dziś jeden z userów wrzucił coś takiego...
Obrazek
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 810
Rejestracja: 06 gru 2013 09:35
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Erebor [póki co WIP]

Post autor: Migalart »

Jeżeli chodzi o mój Erebor

Cześć pionowa składa się z 8 modułów:

Obrazek

Przy czym zasadnicza cześć elewacji to 4 moduły - tak jak juz pisałem, podział idzie przez srodek i przez pół wysokosci
Do tego po obu bokach dokładane są Krasnale, a górna część skał na Krasnalach też dokładana jest osobno (ale to już względnie małe moduliki).

czyli takich wielkich solidnych modułów jest 6.

Jeżeli chodzi o grubość to jest niejednolita. Główne PIONY nośne (zaznaczone na kolor niebieski) maja grubość 6x10-8 studów (8-10 studów prostopadle do głównej płaszczyzny budowli), miejscami stosuje literę L o szerokosci 2-4 studów. Miejscami grubość to 1 stud :)

dolne moduły mają po 3 PIONY NOŚNE
górne moduły mają po 2 PIONY NOŚNE

Biorąc pod uwage moje doświadczenia, to Twój Erebor w tej wersji raczej nie wytrzyma pełnej wielkości.
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Erebor [póki co WIP]

Post autor: Toltomeja »

Już marudziłem chyba, że jest syndrom Wielkiej Szarej Ściany? Strasznie to wszystko jednolite, jakieś subtelne smaczki dobrze by mu zrobiły.
ODPOWIEDZ