Western Hotel

sekua
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1664
Rejestracja: 03 sie 2013 11:26
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Warszawa / Radom
Kontakt:

Western Hotel

Post autor: sekua »

Cześć,
przedstawiam wam Western Hotel.

Obrazek

Koń jaki jest yyy... MOC jaki jest, każdy widzi. Nie będę się rozpisywał.
Praca wykonana została na jeden z lugpolowych konkursów, który prawie dobiegł już końca (pozdro Andzia!). Muszę jedynie podkreślić, że wytycznymi były m.in. zestawowy charakter konstrukcji oraz ograniczenie kolorów.

Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jelrif
Posty: 13
Rejestracja: 28 lip 2013 10:21
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Międzychód

Re: Western Hotel

Post autor: Jelrif »

0 komentarzy? Zaraz naprawimy...

Nie podobają mi się w ogóle okna. Sam w sumie kiedyś wykorzystywałem ich na potęgę, ale są sposoby żeby zrobić to lepiej;>
Całościowo budynek jednak jest udany, skośne ściany to bardzo fajna sprawa.
BTW, był kiedyś taki wybitny budowniczy wielki człowiek, niezwykła persona, wymyślił niezły sposób na westernowe ściany:
http://www.brickshelf.com/gallery/Mikol ... ger/00.jpg" target="_blank :DD
Własnie w ten sposób zbudowałbym górę, której moim zdaniem brakuje szczegółów. No i kolory - czarny na dole to trochę słaby pomysł; skoro to hotel, to widziałbym tu bardziej fikuśne barwy.
Mów mi Mikolaj.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Western Hotel

Post autor: jetboy »

Mi się bardzo podoba, ale faktycznie okna powinny mieć okiennice. Mimo to bardzo fajnie się prezentuje.

btw. Zastanawiam się czy nadal lego robi okiennice w odpowiednich kolorach. Okienka to element który jest dla mnie czarna magią.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Western Hotel

Post autor: Amal »

Nie mogę sobie przypomnieć - czy na Dzikim Zachodzie rosły palmy ? Co do okiennic to zgadzam się z przedmówcami. Zastosowane przez Ciebie są mało westernowe. A tak w ogóle to super.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Western Hotel

Post autor: jetboy »

Chodziło mi oczywiście o takie coś czym się okna załaniało. Nie wiem jak to się nazywa, bo w dzisiejszym budownictwie się tego nie stosuje. W starym westernie było tego pełno.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
sekua
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1664
Rejestracja: 03 sie 2013 11:26
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Warszawa / Radom
Kontakt:

Re: Western Hotel

Post autor: sekua »

Po pierwsze, dziękuję za komentarze. :)
Po drugie, MOC był zbudowany tylko i wyłącznie na lugpolowy konkurs i ograniczony jest jego zasadami (m.in. kolorystyka). W zasadzie zgłosiłem się, ponieważ mam sentyment do serii Western. Sam MOC powstał dosyć szybko, z nudów, a przede wszystkim z ciekawości odnośnie zderzenia się mojego wyobrażenia co do konstrukcji oraz wybrnięcia z pułapki w zakresie klockowych braków. Dałoby się oczywiście tutaj wiele zmienić, ale MOC został już rozebrany.
Po trzecie, bardzo chciałem wykorzystać wspomniane już stare okiennice, ale mam tylko dwie sztuki pochodzące z zestawu 6761 i jeszcze kilka w jakichś dziwnych kolorach. A nawet jeśli je miałbym, to też trudno byłoby mi je wykorzystać - stare okna 3853 VS nowe okna 60594. Okna wykorzystane tutaj pochodzą z 5766 - jedyne jakie mam w takiej ilości i w jednolitym kolorze. A w kwestii tego drzewka, moim zdaniem pasuje i na "palmowy" wygląd można przymknąć oko.
I w zasadzie to tyle.
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Western Hotel

Post autor: hippotam »

Fajnie że ściany nie są proste tylko pod skosie i w ogóle przyjemny modelik. Ale czy na szyldzie nie powinno być coś napisane?
DLis
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2017 10:43
Rok urodzenia: 1988

Re: Western Hotel

Post autor: DLis »

Mnie też bardzo się podoba. Jest ok ale dodałbym okiennice Bardzo pasowałyby tutaj.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Western Hotel

Post autor: Janek »

DLis pisze:Mnie też bardzo się podoba. Jest ok ale dodałbym okiennice Bardzo pasowałyby tutaj.
To praca sprzed 4 lat, która z pewnością jest już w częściach.

Radzę uważać na tzw. necroposting. ;)
ODPOWIEDZ