Klockowy Eksperyment (Brick Experiment)

Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Klockowy Eksperyment (Brick Experiment)

Post autor: jetboy »

O tym że wystarczy kilka klocków żeby liczba możliwych kombinacji szybko poszybowała w górę wiedza chyba wszyscy. Chciałem to jednak sprawdzić, ile różnych rzeczy da się zbudować z garstki klocków?

23 maja zostawiłem w pracy, w kuchni, na stole garść klocków. Ponieważ pracuję w gamedev'ie, kreatywnych ludzi Ci u nas dostatek, więc założyłem że nie będą się mogli oprzeć i coś z tych klocków poskładają. Nie zawiodłem się! Czasem nawet kilka razy dziennie na kuchennym stole pojawiała się nowa konstrukcja. Za każdym razem gdy natrafiłem na coś nowego robiłem zdjęcie. Ciekawe ile wspaniałości przegapiłem? Czasem też siadłem i sam coś zbudowałem.

Kilka razy w trakcie trwania eksperymentu wydawało mi się że czas już zakończyć, bo przestawały się pojawiac nowe prace. Zawsze jednak zanim zabrałem klocki pojawiały się nowe budowle i postanawiałem dać eksperymentowi jeszcze kilka dni. Eksperyment zakończył się dopiero 30 czerwca, kiedy koledzy przeszli sami siebie i zrobili to:

Obrazek Obrazek

Poniżej znajdziecie kompletne wyniki eksperymentu. Ale, ale! Teraz czas na druga część. Które z tych kreacji są waszym zdaniem najlepsze? Wybierzcie 3 do 5 zdjęć które wam się najbardziej podobają.
Dodam jeszcze że założenie było takie ze trzeba wykorzystać wszystkie klocki. Niestety przez kilka dni dwa klocki leżały pod szafą i dopiero jak się zorientowałem w brakach dodałem je z powrotem do puli. To jednak niczego nie umniejsza.

No i wielkie dzięki dla tych którzy wzieli udział w eksperymencie!

Dla tych co nie mówią po Polsku:
For English Speakers pisze:Just a few bricks is enough to get almost infinite number of possible builds - that knows everybody. But i wanted to check that myself: How many different builds can be made out of handfull of bricks?

24th of may i left in my work, in the kitchen, on the table a handfull of bricks. Because i work in gamedev, there is abundance of creative people, so i assummed they will catch the bait and build something. I didn't overshoot! Sometimes even a few times a day, on the kitchen table there was new construction. Each time i stumbled on something new i took a pircture. I wonder how many wonders i missed? Well, sometimes even i was sitting and putting bricks together, i just couldn't resist myself.

Few times during experiment i wanted to finish it, coz no new works were appearing. Every time though, before i took the bricks, something new emmerged. I finally pull the plug from experiment when some of the "how to basic" fans did that:

Obrazek Obrazek

Below you will find complete results of the experiment.
My polish coleagues will also be selecting some photos they like the most, so we can run the second part of the experiment, but that will come later.
Oh, btw. the idea was to build with each and every brick in "the set", however for some days 2 parts were missing under the fridge. That however is irrelevant in my opinion.
I hope you will have as much fan watching those photos as we had buildning the stuff.

Big thanks to all who took part in the experiment!
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
MGK
Posty: 169
Rejestracja: 26 sie 2013 09:41
Rok urodzenia: 1996

Re: Klockowy Eksperyment (Brick Experiment)

Post autor: MGK »

Rodzina kaczuszek cyklopów jest po prostu przeurocza! Jak będę miał więcej czasu to się wszystkiemu bliżej przyjrzę.
____
Flickr | dA
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Klockowy Eksperyment (Brick Experiment)

Post autor: marki »

Ktoś chciał dodać pikanterii do swojej pracy posypał pieprzem a ty klocki zawinąłeś;)
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
nisiia
Posty: 514
Rejestracja: 15 paź 2013 22:35
Rok urodzenia: 1987

Re: Klockowy Eksperyment (Brick Experiment)

Post autor: nisiia »

Świetny pomysł!
Niestety nie do powtórzenia u mnie, bo ukradną :/

Ciekawy eksperyment psychologiczny swoją drogą ;)
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Klockowy Eksperyment (Brick Experiment)

Post autor: marki »

21 i 22 są jak zaczarowane trza mieć niezłą cierpliwość żeby to stało i się nie posypało.A tak w ogóle to może jakieś nawy na te pracę (kaczuszka,cyklopik czy jakieś inne).
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Klockowy Eksperyment (Brick Experiment)

Post autor: SERVATOR »

Rozumiem, że ludzie wiedzieli, że klocki leżą tam po to żeby coś z nich zrobić?
Jeżeli tak, to może i u Ciebie Niisia by ich nie pokradli.
A prace ogólnie bardzo fajne.
Jetboy jak chcesz żebyśmy Ci podpowiedzieli co wg nas jest najfajniejsze, to zrób sondę - będzie nam (a pewnie i Tobie) łatwiej.
GrublukTheGrim
Posty: 331
Rejestracja: 03 maja 2014 21:33
Rok urodzenia: 1900
Lokalizacja: Nigdzie

Re: Klockowy Eksperyment (Brick Experiment)

Post autor: GrublukTheGrim »

Może w tej ostatniej "pracy" jest jakiś ukryty, głębszy sens?... Zapytaj znajomych. ;-)
Natomiast sam pomysł i to co ze sobą przyniósł jest niesamowite. Ilość pomysłów i kombinacji jest naprawdę imponująca. Szkoda, że sam na to nie wpadłem u siebie w pracy.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Klockowy Eksperyment (Brick Experiment)

Post autor: jetboy »

SERVATOR pisze:Rozumiem, że ludzie wiedzieli, że klocki leżą tam po to żeby coś z nich zrobić?
Jak coś keży w kuchni na stole, to z tego zawsze coś powstaje. Te magnesy na lodówce co i rusz są inaczej zaaranżowane, były też rzeźby ze sztućcy.

Na początku nic nie było powiedziane. Mimo tego zasady same się wyklarowały: że muszą być użyte wszystkie klocki. W zasadzie to chyba nikt tego głośno nie powiedział, ale wszystkie prace były tak budowane.
SERVATOR pisze: Jetboy jak chcesz żebyśmy Ci podpowiedzieli co wg nas jest najfajniejsze, to zrób sondę - będzie nam (a pewnie i Tobie) łatwiej.
Obawiam się że na 75 wpisów nie da się zrobić ankiety.
Ale jest jeszcze jedna zabawa! Wymyślanie nazw dla tych prac ;)
GrublukTheGrim pisze:Może w tej ostatniej "pracy" jest jakiś ukryty, głębszy sens?... Zapytaj znajomych. ;-)
Koledzy są fanami "how to basic" - nie polecam! Dobrze że nie wbili jajka i nie wrucili wszystkiego do kibla.
GrublukTheGrim pisze:Szkoda, że sam na to nie wpadłem u siebie w pracy.
Inny zestaw klocków i inni konstruktorzy, nadal możesz to zrobić.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Klockowy Eksperyment (Brick Experiment)

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Zdjęcia 36, 45, 46, 51, 75.

Jetboy, czy obiekty eksperymentu wiedziały że biorą w nim udział?

Czy klocki wcześniej były jakoś dobierane do eksperymentu?
Zbudowałeś coś podobnego i klocki z tego posłużyły dalej, klocki były wybrane bez budowania z użyciem klockowego szóstego zmysłu, czy może przypadek?

Umocniłem się w przekonaniu, aby przy zakupie na BL kupić te żółte klocki z oczkami w większej ilości.
Są też inne kolory i wszystkie są tanie.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Klockowy Eksperyment (Brick Experiment)

Post autor: jetboy »

Olaf RagnaFoL pisze:Zdjęcia 36, 45, 46, 51, 75.

Jetboy, czy obiekty eksperymentu wiedziały że biorą w nim udział?
Nyślę że zorientowali się po tym że robię zdjęcia :)

-Czy klocki wcześniej były jakoś dobierane do eksperymentu?

Dobór był zupełnie przypadkowy.
Umocniłem się w przekonaniu, aby przy zakupie na BL kupić te żółte klocki z oczkami w większej ilości.
Jakby co to mam trochę żółtych na zbyciu.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ