Gwiezdny niszczyciel "Chimera"

Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Gwiezdny niszczyciel "Chimera"

Post autor: jetboy »

I oczywiście już na TBB :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 810
Rejestracja: 06 gru 2013 09:35
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Gwiezdny niszczyciel "Chimera"

Post autor: Migalart »

Tak mi sie ten model podoba, ze nie mogłem się powtsrzymać przed wrzuceniem go na photoshop
Obrazek

Poświeciłem na to z 10 min i wykorzystałem średnie zdjęcie ;) , czyli dałoby się lepiej.
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Gwiezdny niszczyciel "Chimera"

Post autor: goldsun »

Co ja Ci będę jeszcze mówić/pisać - jesteś świr (podobnie jak jeszcze trochę tu osób :-) )
Co do "jak zrobić, żeby trzymać w 1 miejscu i nic się nie wyginało" to znam ten temat :-) (chociaż tym razem u mnie się niestety mocno wygina i to jest problem)

Zdjęciami częstuj się bez pytania jakby co :-)
Zdjęcia w stanie absolutnie surowym, nic nie obrabiałem - sam zrób co chcesz.
Dwa pierwsze są bez szyby z przodu, więc tylko kontakt robi za "bohatera drugiego planu" :-) a odbicie światła jest tylko w tylnej szybie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
sekua
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1664
Rejestracja: 03 sie 2013 11:26
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Warszawa / Radom
Kontakt:

Re: Gwiezdny niszczyciel "Chimera"

Post autor: sekua »

Jest ogromny i przepiękny.

Jarku, czy dostajesz już jakieś fan maile od fanek z fandomu SW?
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Gwiezdny niszczyciel "Chimera"

Post autor: Jerac »

Goldsun, dzięki za zdjęcia - szczególnie to z bebechami się przyda :)

Migalart, ja takiego skilla nie mam w fotoszopie, więc to co dla Ciebie to 10 minut to dla mnie by było parę godzin... a efekt wcale niekoniecznie lepszy. Mogę wrzucić na flikra, naturalnie z info że to Twój edit?
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 810
Rejestracja: 06 gru 2013 09:35
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Gwiezdny niszczyciel "Chimera"

Post autor: Migalart »

Jerac pisze:Goldsun, dzięki za zdjęcia - szczególnie to z bebechami się przyda :)

Migalart, ja takiego skilla nie mam w fotoszopie, więc to co dla Ciebie to 10 minut to dla mnie by było parę godzin... a efekt wcale niekoniecznie lepszy. Mogę wrzucić na flikra, naturalnie z info że to Twój edit?

Jerac - po to to zrobiłem ;)
używaj do woli
Awatar użytkownika
rh
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1559
Rejestracja: 15 maja 2013 07:18
Rok urodzenia: 1984
Lokalizacja: Kraków (Lubań)
Kontakt:

Re: Gwiezdny niszczyciel "Chimera"

Post autor: rh »

Ja będę lekko kontrowersyjny, trochę ten model mi przypomina autostradę A1 Łódź - Gdańsk, fajne, ale nudne :)
Nudne - wielka masa szarych klocków, jakoś bardziej lubię te małe modele i te dziwaczne techniki w nich.

Za to fajne, bo:
- niesamowite wyzwanie inżynieryjne,
- niesamowite wyzwanie czaso- i klockochłonne,
- rewelacyjne odwzorowanie,
- robi niesamowite wrażenie swoim ogromem i dopracowaniem.
Cóż, cudo to jest, temu nie zaprzeczam, nawet jeśli wg mnie nudne :)
Boję się jedynie o zmęczenie materiału jak szybko da o sobie znać przy tak potężnej masie i rozmiarze ...

Wielkie gratulacje za ten model :)

PS: Moje zdjęcia, ale wiele ich nie ma i niestety nie zdążyłem przed zamontowaniem szyby :(, podeślę w ciągu dwóch dni.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Gwiezdny niszczyciel "Chimera"

Post autor: Jerac »

Jest taki jak oryginalny niszczyciel: prosty. I nudny, to prawda, ale co z tego skoro gęba mi się śmieje za każdym razem kiedy widzę zdjęcie niszczyciela, nawet tych pokrak z komiksów :)

W ogóle statki kosmiczne w scifi były proste i eleganckie, teraz muszą być kosmicznie (...kto by pomyślał...) powyginane, pełne jakiś świecących elementów itp.

Co do autostrady to coś w tym jest. Jazda w nocy 80km/h po krętej, pustej "żółtej" (chyba?) drodze w stronę Wrocka była bardzo fajna, emocjonująca wręcz. Nieefektywna, ale jechało mi się świetnie, tym bardziej że nawet znaków ostrzegawczych o zakrętach gdzieniegdzie nie było i korzystałem z GPSa jak z pilota rajdowego. Miałem poważne trudności z dogonieniem śmieciarki której kierowca ewidentnie znał drogę bo gnał jak głupi.

Z kolei wypadam na autostradę i mam jej zawsze, nieuchronnie dosyć po pierwszych pięciu kilometrach. Ostatecznie jednak jechanie nad morze trzy godziny (cztery rzęchowatym fiatem) jest jednak lepsze niż gonienie po krętych uliczkach przez pół dnia.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Gwiezdny niszczyciel "Chimera"

Post autor: goldsun »

rh pisze:...
Boję się jedynie o zmęczenie materiału jak szybko da o sobie znać przy tak potężnej masie i rozmiarze ...
...
Ja testuję "zmęczenie materiału" od kilku lat (w Johnnym) i jak na razie klocków mi nie powyginało :-)
Fakt, że w tym roku dowiemy się więcej, bo Chimera jest cięższa i klocki będą narażone na obciążenie przez dłużej niż zwyczajowe 2 miesiące :-) ale poszukajcie sobie modeli burf2000, on też jest z klubu "Megalomaniaków" i przede wszystkim zobaczcie ten "samochodzik" w którym jeździ normalny człowiek w środku, więc ciężar jest jeszcze większy, chociaż pewnie krótszy czas występowania obciążeń.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Gwiezdny niszczyciel "Chimera"

Post autor: Jerac »

O matko, ale on ma belczyska z tych belek technicowych... chimera w środku jest chudziutka :)
Szarnywirk
ODPOWIEDZ