Plac Sator

Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5520
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Plac Sator

Post autor: zgrredek »

Uff... Po trzech miesiącach udało mi się to skończyć. Aczkolwiek i tak jest to WIP, bo założenia są takie, że ma się to rozrastać wzdłuż, wszerz i w górę. Oczywiście jest to znów coś ze Świata Dusku. Tyle, że tym razem to jest coś większego - trzy na trzy i pół płyty bazowej.
Ci, którzy pamiętają mój prehistoryczny MOC z 2008 roku http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=381775" target="_blank znajdą tu zapewne kilka pochodzących stamtąd scenek. Nieprzypadkowo, bo pierwotnie chciałem odbudować ten stary Rynek, niwelując wszelkie mankamenty. Tak więc te kilka scenek zostawiłem ku pamiątce tego starego Rynku.

Obrazek

Na początek kilka widoków ogólnych:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz z bliska. Miałem dodać do zdjęć komentarze, ale ciekaw jestem co znawcy Świata Dysku rozpoznają, a co nieznawców zaintryguje.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I galeria na Flickr: http://www.flickr.com/photos/38463026@N ... 076999114/" target="_blank
Ostatnio zmieniony 16 lut 2014 20:40 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plac Sator

Post autor: LePrzemo »

cudna praca
I ile szczegółów.
Widać że się napracowałeś.
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Plac Sator

Post autor: jetboy »

Zdjęcia nie oddają uroku tej makiety. Trzeba to zobaczyć na żywo. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopuła biblioteki. Bardzo udane są pstrokate dachy, ale tak naprawdę majstersztyk jest w scenkach. Całość wyśmienita, zwłaszcza jak się zna Świat Dysku.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5520
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Plac Sator

Post autor: zgrredek »

jetboy pisze:Największe wrażenie zrobiła na mnie kopuła biblioteki.
O kurcze! W końcu nie zrobiłem zdjęcia biblioteki i domku ogrodnika. Pewnie dlatego zapomniałem, że tam ludzików nie było.
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 810
Rejestracja: 06 gru 2013 09:35
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Plac Sator

Post autor: Migalart »

na zdjęciu sator4 widać jakąś kopułę ;)
Bardzo ładna praca - dobrze oddany tłok miasta, brakuje tylko brązowych tilesów w ściekach :)
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Plac Sator

Post autor: glaz_pimpur »

Migalart pisze:na zdjęciu sator4 widac jakąs kopułe ;)
To jest właśnie ta biblioteka o której pisze jetboy.
Na zdjęciach nie widać jak to jest duże. Brakuje takiego jeszcze bardziej ogólnego.
I masa szczegółów i smaczków zwłaszcza dla fanów Pratchetta: Dibbler, Śmierć, Esme z Esk, skrytobójca
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
POLIPOLIK
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2014 14:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Re: Plac Sator

Post autor: POLIPOLIK »

Rewelacyjna praca, która z pewnością pożarła ogrom czasu! Ale biorąc pod uwagę, ile chwil można spędzić wpatrując się w szczegóły każdego zdjęcia - chyba warto było! :-)

Czy np. sierżant Colon i Nobby Nobbs (ma zaświadczenie podpisane przez Vetinariego, że jest człowiekiem) wlepiają nieuważnemu kierowcy wózka mandat?
Czy to sam Sir Terry przemierza plac mając Śmierć za plecami?
Czy obok namiotu Gildii Szwaczek przechadza się sam patrycjusz?
Czy obok straganów z ciuszkami można napotkać kapral Tyłeczek?
Czy dama z wieżą sprawunków to Lady Sybil?
Czy slogan towarzystwa nieumarłych (zapomniałem, jak się zwali) zejdzie z klocków?
Czy G.S.P. Dibbler sprzedaje podejrzane groszki (pewnie z COBI)?
___________________
Hejaho i do przodu! \m/
Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2014 12:38
Rok urodzenia: 1984
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin

Re: Plac Sator

Post autor: kooboo »

POLIPOLIK pisze:Czy obok namiotu Gildii Szwaczek przechadza się sam patrycjusz?
Patrycjusz jest między innymi patrycjuszem dlatego, że wie, żeby samemu się po rynku nie przechadzać ;)

Swoją drogą propsy za doskonałą znajomość tematu.
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5520
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Plac Sator

Post autor: zgrredek »

Dziękuję za komentarze, fajnie, że podoba się nie tylko mnie. Choć po trzech miesiącach gapienia się na to już nieco mniej.
POLIPOLIK pisze:Czy np. sierżant Colon i Nobby Nobbs (ma zaświadczenie podpisane przez Vetinariego, że jest człowiekiem) wlepiają nieuważnemu kierowcy wózka mandat?
Nie wiem dokładnie komu oni tam wlepiają mandat, ale cieszę się, że zostali rozpoznani.
POLIPOLIK pisze:Czy to sam Sir Terry przemierza plac mając Śmierć za plecami?
Brawo za spostrzegawczość. Ta postać wyszła mi niechcący i na końcu, jak już dodawałem pojedyncze ludziki dla zrobienia sztucznego tłoku. Śmierć co prawda podąża w innym kierunku (właśnie asystowała przy inhumacji), ale jest w pobliżu i nie jest to przypadkowe.
POLIPOLIK pisze:Czy obok namiotu Gildii Szwaczek przechadza się sam patrycjusz?
Nie jest to patrycjusz. Właściwie nikt konkretny. Wizualnie chyba najbliżej mu do Reachera Gilta.
POLIPOLIK pisze:Czy obok straganów z ciuszkami można napotkać kapral Tyłeczek?
Nie wiem czy Cudo Tyłeczek ma tak kiepski gust i czy regulamin jej nie zabrania ubierania się na różowo. No ale na pewno jest to jakaś wyemancypowana krasnoludzica.
POLIPOLIK pisze:Czy dama z wieżą sprawunków to Lady Sybil?
Nie miał to być nikt konkretny, ale skojarzenie jest ciekawe.
POLIPOLIK pisze:Czy slogan towarzystwa nieumarłych (zapomniałem, jak się zwali) zejdzie z klocków?
Łatwo go usunąć - wystarczy potrzeć palcem.
POLIPOLIK pisze:Czy G.S.P. Dibbler sprzedaje podejrzane groszki (pewnie z COBI)?
Groszki z COBI byłyby w tym kontekście świetnym pomysłem. Niestety nie mam takich groszków.
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11464
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Plac Sator

Post autor: goldsun »

zgrredek pisze:
POLIPOLIK pisze:Czy to sam Sir Terry przemierza plac mając Śmierć za plecami?
Brawo za spostrzegawczość. Ta postać wyszła mi niechcący i na końcu, jak już dodawałem pojedyncze ludziki dla zrobienia sztucznego tłoku. Śmierć co prawda podąża w innym kierunku (właśnie asystowała przy inhumacji), ale jest w pobliżu i nie jest to przypadkowe.
Podoba mi się to zestawienie. To znaczy wcale mi sie nie podoba w rzeczywistości, ale na ogólnie bardzo pasuje.
zgrredek pisze:
POLIPOLIK pisze:Czy dama z wieżą sprawunków to Lady Sybil?
Nie miał to być nikt konkretny, ale skojarzenie jest ciekawe.
Miałem to samo skojarzenie, może dodaj jej jeszcze małego smoczka to przynajmniej już tak zostanie :-)
zgrredek pisze:
POLIPOLIK pisze:Czy G.S.P. Dibbler sprzedaje podejrzane groszki (pewnie z COBI)?
Groszki z COBI byłyby w tym kontekście świetnym pomysłem. Niestety nie mam takich groszków.
Hmmm, Cobiowate albo chińskie zielone/pomarańczowe groszki o zdecydowanie podejrzanym kolorze :-) To mogłoby ciekawie wyglądać :-)


Obrazek
Jedna rzecz mi podpadła: czy stateczki które dzieciaki puszczają po kanałach nie lepiej byłoby zrobić np. z
Obrazek ewentualnie jumpera
+ Obrazek jako żagiel ?
Bo miałem ciężki zgryz "o co chodzi" i trochę mi zajęło zanim się zorientowałem.


Poza tym cały czas się zastanawiam kim jest ten jegomość "chodzący po dachach" ?
Czy to zwykły skrytobójca czy ktoś konkretny ?
A może Vimes który też miał z tego co pamiętam swoją wycieczkę dachową ?

Poza tym, czy "szczury na patyku" nie sprzedawał jakiś krasnolud ?

Obrazek
To przypadkiem nie jest równoumagicznienie ? Czyli Esk i Babcia Weatherwax ?
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
ODPOWIEDZ