Ditch Witch JT520 + FORD F350

Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Ditch Witch JT520 + FORD F350

Post autor: Thietmaier »

No to jeszcze jeden model (a nawet grupa modeli) z tematyki przewiertów sterowanych - wiertnica Ditch Witch JT520 wraz z przyczepą i pick-upem Ford F350

Obrazek
DitchWitchJT520FORDF350.01 by Damian Z., on Flickr
Oryginały do porównania:
Wiertnica:
Obrazek

Obrazek
DitchWitchJT520.03 by Damian Z., on Flickr

Przyczepa
Obrazek

Obrazek
DitchWitchJT520.07 by Damian Z., on Flickr

Pick-up:
Obrazek

Obrazek
FORDF350.01 by Damian Z., on Flickr

Cóż to powiedzieć - po prostu w międzyczasie gdy kończyłem poprzedni model wiertnicy (która juz Wam pokazywałem) i przerzucałem kolejne zdjęcia w sieci natrafiałem niejednokrotnie na też inne modele wiertnic, które jak najbardziej były mi znane. No i w sumie jakoś tak zacząłem składać klocek do klocka i złożyła mi się bryła tej małej wiertnicy, a że wyszła całkiem fajnie to stwierdziłem że szkoda rozkładać i dokończę temat, szczególnie że było to ciekawe wyzwanie spróbować zrobić również mniejsze urządzenie tego rodzaju, i który to model nie będzie odstawał znacznie od stopnia odwzorowania od starszego i większego brata. Chyba udało mi się to osiągnąć, ale to ocenicie sami.

I tak jak poprzednio, sama wiertnica to było mało, więc zacząłem składać przyczepę w takim bardziej amerykańskim stylu, które ten sam producent, tj Ditch Witch, również kiedyś produkował i które bardzo często sam razem sprzedawane na aukcjach w USA jako standardowe wyposażenie do wiertnicy. Dodatkowo jest zamontowany system płuczkowy, wzorowany na systemie również marki Ditch Witch FM5X. Na zalinkowanym powyżej zdjęciu widać całość.

No i oczywiście musiało powstać coś, co będzie cały zestaw ciągać. I tak o to po raz pierwszy zbudowałem swojego pickupa, wzorowanego jak najmocniej na Fordzie F350, bowiem jestem olbrzymim fanem modeli, które robi colognebrick (https://www.instagram.com/cologne_brick/) i chciałem też mieć takiego pickupa jak jego. Byłem przekonany, że będzie to całkiem prosta sprawa, szczególnie, że zrobiłem bardzo pogłębiony research modeli z klocków w tym temacie żeby podpatrzeć różne rozwiązania. Jednak rzeczywistość zrewidowała moje wyobrażenia i model wcale tak prosty nie był, szczególnie że chciałem zbudować to trochę inaczej niż colognebrick, ale niestety, poległem i koniec końców przód zerżnąłem z jego modelu, oczywiście po uprzednim zapytaniu, czy się o to nie obrazi :) Reszta modelu jest już moja, najbardziej jestem dumny ze spasowaniem tych białych tylnych nadkoli beż żadnych uskoków, nad czym musiałem pokombinować, że spasować wszystkie elementy modelu, który jest w znacznej części zrobiony SNOTem i sporo się tam dzieje wewnątrz, choć na 1szy rzut oka wcale tego nie widać. W sumie to nawet spodobały mi się te amerykańskie półciężarówki różnego rodzaju i w międzyczasie rozgrzebałem sobie jeszcze jedną, troszkę większą, ale muszę pomyśleć nad jakimiś dodatkami do niej, bo samą to tak głupio pokazywać :)

No i w sumie to by było na tyle, jeszcze kilka zdjęć poglądowych:
Obrazek
DitchWitchJT520.01 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
DitchWitchJT520.06 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
DitchWitchJT520FORDF350.08 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
DitchWitchJT520FORDF350.07 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
DitchWitchJT520.10 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
DitchWitchJT520FORDF350.04 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
DitchWitchJT520FORDF350.05 by Damian Z., on Flickr

Więcej zdjęć w dużej rozdzielczości znajdziecie w albumach na Flickr: FORD F350, Ditch Witch JT520, a lajki możecie posypać na moim Instagramie
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Ditch Witch JT520 + FORD F350

Post autor: jetboy »

Znakomite. Strasznie mi się podoba ten schodek w trucku. Przez chwilę się zastanawiałem jak to jest zrobione, a to tile na brackecie :) Świetnie to wygląda. Potem zobaczyłem na czym się wzorowałeś, i tam niema czegoś takiego. Ale wygląda lepiej tak jak to zbudowałeś.

Maszyny jak zwykle obłędne. Strasznie ciężko jest osiągnąć taką lekkość i szczegółowość w takiej skali.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Ditch Witch JT520 + FORD F350

Post autor: Thietmaier »

Dzięki jetboy :) Starałem się aby mój pickup był różny od tego co budują inni i de facto całość budowałem bez zaglądania do innych, szukając własnych rozwiązań również kombinując z grillem i dopiero na samym końcu, gdy pomysły się wyczerpały sięgnąłem po cudze rozwiązanie, bo jest wyśmienite i nie można z tym dyskutować :)
Co do tej lekkości to staram się jak zawsze, cieszę się, że widać efekty mojego kombinowania, chociaż nie ukrywam, że ten modelik był całkiem prosty. No i też mam wprawę, bo nic innego nie buduję i pewne rozwiązania siedzą w głowie i same wskakują w odpowiednie miejsca.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Ditch Witch JT520 + FORD F350

Post autor: Jaskier »

Jak zawsze piękny traktor.

Przyszło mi do głowy, że mógłbyś zapleść czerwoną gumkę wokół tego brązowego bara w świdrze, żeby spróbować uzyskać odpowiednią fakturę.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Ditch Witch JT520 + FORD F350

Post autor: Thietmaier »

Sam jesteś dobry traktor :P

Z tą gumką super pomysł, nie wpadłem na to, sprawdzę jak będzie wyglądać. I to nie jest świder tylko kotew do stabilizacji wiertnicy podczas przewiertu, którą wkręca się w podłoże :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Ditch Witch JT520 + FORD F350

Post autor: staz »

Rewelka, sam nigdy nie probowalem ale ciezko mi sobie wyobrazic żeby wycisnąć wiecej z tej skali. Pokaż tą drugą półciezarowke którą dłubałeś :)
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Ditch Witch JT520 + FORD F350

Post autor: Thietmaier »

staz pisze:Rewelka, sam nigdy nie probowalem ale ciezko mi sobie wyobrazic żeby wycisnąć wiecej z tej skali. Pokaż tą drugą półciezarowke którą dłubałeś :)
Dzięki :)
Co do tego drugiego modelu to dłubałem ale jeszcze nie wydłubałem do końca, a brakowało mi gdzieś elementów ostatnio i trochę podkradłem z niej - będę musiał dokupić.
Zdradzę, że będzie to Ford F650 - prosty flatbed:
Obrazek
albo zrobię zabudowę warsztatową z dźwigiem:
Obrazek
wciąż się waham :)
Cała kabina juz jest, paka też, zostały jakieś pierdółki, ale ostatnio rozgrzebałem inne rzeczy :) Mogę Ci podesłać WIPy, bo chyba gdzieś mam :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: Ditch Witch JT520 + FORD F350

Post autor: rASch »

Zbieram szczękę z podłogi, w tej skali mistrzostwo świata ;).
Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Ditch Witch JT520 + FORD F350

Post autor: staz »

Thietmaier pisze:Mogę Ci podesłać WIPy, bo chyba gdzieś mam :)
podeslij!

gdyby tak uzyc w przyczepce czerwonych osiek zamiast czarnych?
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Ditch Witch JT520 + FORD F350

Post autor: Insomnia »

Dziwny ten traktor trochę ;) Gdyby nie to, że ciągnie za sobą jakąś maszynę to mógłbym napisać, że totalnie zmieniłeś styl :) Tak czy owak wyszło super jak zawsze
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
ODPOWIEDZ