Mad Max Interceptor - wersja postapokaliptyczna

Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Mad Max Interceptor - wersja postapokaliptyczna

Post autor: staz »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek
Wastelandowa wersja Mad Maxa miała powstać chwile po tym jak zbudowałem wersje drogową z pierwszej części filmu. Jak to w życiu bywa, przesuneło się o rok :D. Finalnie mając troche wiecej wolnego czasu siadłem do kopiowania pojazdu ..... i zbudowałem go od zera ..... 4 razy. Dużą pomocą był zakup modelu w skali 1:18. Blueprint pozwolił złapać skale, jednak dopiero budując przy innym modelu mogłem złapać wszystkie charakterystyczne kąty. Z pierwszej wersji ostało sie tylko podwozie. Już było kilka MOCy przedstawiających Interceptora ale każdy który widziałem miał problem z proporcjami. Domyślam się że to model raczej niszowy, dla wąskiej grupy osób które widziały film, ale na ten moment jest to MOC z którego najbardziej się cieszę
Link do albumu:
https://flic.kr/s/aHsmUPFBr6
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1691
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Mad Max Interceptor - wersja postapokaliptyczna

Post autor: Janek »

Totalny koks! Prawdziwy kurz dodaje modelowi więcej autentyzmu! :D
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2421
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Mad Max Interceptor - wersja postapokaliptyczna

Post autor: Mateusz92 »

Poprzednia czysta wersja już była WOW. Teraz jest jeszcze lepiej. Zakurzenie/błoto zwykle średnio wychodzi, a u Ciebie wyszło naprawdę naturalnie. Te wszystkie siatki, płachty są znakomitym dodatkiem i jeszcze bardziej podkreślają postapokaliptyczny charakter.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Mad Max Interceptor - wersja postapokaliptyczna

Post autor: SERVATOR »

Cud, miód, malina.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Mad Max Interceptor - wersja postapokaliptyczna

Post autor: Jellyeater »

Bardzo dopracowany i bardzo fajny. Pięknie oddany brud.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11464
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Mad Max Interceptor - wersja postapokaliptyczna

Post autor: goldsun »

A ja pomarudzę. ;-)
1. Raptem kilka klocków w kolorze tan i dark tan - jeśli dobrze widzę są tylko z tyłu i tylko w jednym miejscu.
IMHO to jakoś nie pasuje.
Rdza to nie jest.
Oryginalny kolor samochodu był ZTCP czarny.
A jeśli to miałoby być odbarwienie od piasku, to IMHO powinno być jeszcze z tyłu nadkoli - tam gdzie piasek byłby w największym stężeniu podczas jazdy.

2. To kółko (z oponką) z przodu silnika, nie jest "żeby sobie było", tylko z niego powinien iść pasek napędzający coś niżej.
A nawet bez zdjęcia całego silnika widzę, że to oponka tylko na tym kółku, nie przenoszące napędu na nic - czyli sztuka dla sztuki. ;->

Tu widać o co mi chodzi
Obrazek

Poza powyższym: brud, rdza, kształt oczywiście świetne.
Pytanie: przy tym dużym slope z tyłu, cześć jest zasłonięte innymi klockami, czy tam klocki niektóre są niedociśnięte, żeby dopasować do krzywizny tego slope?
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Mad Max Interceptor - wersja postapokaliptyczna

Post autor: staz »

Dzieki wszystkim za opinie!
goldsun pisze:A ja pomarudzę. ;-)
1. Raptem kilka klocków w kolorze tan i dark tan - jeśli dobrze widzę są tylko z tyłu i tylko w jednym miejscu.
IMHO to jakoś nie pasuje.
Rdza to nie jest.
Oryginalny kolor samochodu był ZTCP czarny.
A jeśli to miałoby być odbarwienie od piasku, to IMHO powinno być jeszcze z tyłu nadkoli - tam gdzie piasek byłby w największym stężeniu podczas jazdy.

2. To kółko (z oponką) z przodu silnika, nie jest "żeby sobie było", tylko z niego powinien iść pasek napędzający coś niżej.
A nawet bez zdjęcia całego silnika widzę, że to oponka tylko na tym kółku, nie przenoszące napędu na nic - czyli sztuka dla sztuki. ;->

Tu widać o co mi chodzi
Obrazek

Poza powyższym: brud, rdza, kształt oczywiście świetne.
Pytanie: przy tym dużym slope z tyłu, cześć jest zasłonięte innymi klockami, czy tam klocki niektóre są niedociśnięte, żeby dopasować do krzywizny tego slope?
1. Powstała też wersja z dużą ilością dark tan i bez dark tan, wybrałem ta która wg mnie była najlepsza. To mieszanina brudu, kurzu, rdzy i zużycia. Największym problemem był dla mnie brak zawiasów i nadkoli w kolorze dark tan, wtedy brud rozłożyłby się bardziej realistycznie.
2. Wiem dokładnie od czego jest "to kółko" :D w sumie to ono jest napędzane z koła pasowego. Zastąpię je gumką jak tylko znajdę odpowiednią. Funfact - W oryginalnym samochodzie cały kompresor był fejkowy i podłączony pod silniczek 12v :D widać wtedy jeszcze nikt nie słyszał o elektrosprzegle i przełączaniu map paliwowych :D

3. W modelu wszystko jest dociśnięte i trzyma się całkiem nieźle. Mam w planach zrobienie instrukcji i musiałem go przebudować częściowo pod wytrzymałość. Nie jest to poziom aut z creator expert ale można się nim pobawić

PS. Krytyka jest mile widziana więc śmiało piszcie;)
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7025
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Mad Max Interceptor - wersja postapokaliptyczna

Post autor: Thietmaier »

Jest fantastyczny! Masz rękę do samochodów w tej skali, widać w tych modelach Twojej zamiłowanie do motoryzacji :)

A jak już goldsun ruszył temat kolorów brudu, to wg mnie nie dk tan, a dk orange powinien się pojawić - jak pamiętam to ten film jest kręcony w Australii i tam piach wg. mnie ma właśnie kolor jak dk orange z palety klocków. Spróbowałbym podmienić niektóre elementy w tym kolorze i mogłoby być jeszcze fajniej :) Ale i tak jest super i bardzo chciałbym popatrzeć na oba modele na żywo :)

EDIT:
A kiedy Twoje E30 w wersji z klocków? :D
Ostatnio zmieniony 15 mar 2021 09:13 przez Thietmaier, łącznie zmieniany 1 raz.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7105
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Mad Max Interceptor - wersja postapokaliptyczna

Post autor: Jaskier »

Świetny, z niesamowitą łatwością wychodzą Ci te auta.
Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Mad Max Interceptor - wersja postapokaliptyczna

Post autor: staz »

Z tym dk Orange dobry pomysł. Przy jakiś zakupach na bl dorzucę slope itp i przebuduje, faktycznie może być lepiej. Caly czas zapominam jak paleta kolorow z lego jest już rozbudowana. Dzięki!
Do e30 w tej skali mam już jakieś prototypy elementów. Zamilowanie do motoryzacji to przekleństwo i błogosławieństwo przy budowaniu z lego pojazdów. Niektórzy przymykają oko na krzywizny które mi nie dają spokoju, jak np przednie błotniki w interceptorze na zawiasach żeby się schodziły na grubość plate ku przodowi.

Jaskier, łatwością bym tego nie nazwał, ale cieszy mnie ze tak to z zewnątrz wygląda. Mam w planach jeszcze parę pojazdów :D

Na wystawy model na pewno wezme, IMO na żywo jest dużo lepszy.
PS. Zaskoczył mnie internetowy odzew, nie spodziewałem się aż takiego entuzjazmu, liczyłem że to mocno niszowy model :O

EDIT teraz widzę że na części zdjęć, w tym na głównym, maska jest niedomknieta. Normalnie na całej długości się licuje z błotnikami... ;)
ODPOWIEDZ