Plac budowy

bart_ilo
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2021 20:48
Rok urodzenia: 1994
Lokalizacja: Iłowa

Plac budowy

Post autor: bart_ilo »

Witam,

Dzisiaj chciałbym przedstawić "mały plac budowy".
MOC jest częścią małego fragmentu miasta, nad którym od jakiegoś czasu pracuję.
Budowla przedstawia wykańczanie stanu zero poprzez wylanie betonu z wykorzystaniem "pompo-gruszki" oraz betonomieszarki.

Obrazek

Obrazek

Zadbałem o kontener na narzędzia oraz pomieszczenia biurowo-socjalne i kibelek :)

Obrazek

Obrazek

Na planie również jest bus pracowników.

Obrazek

Na budowie również jest informacja o BHP.

Obrazek

Więcej zdjęć.

Dziękuję za uwagę.
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Plac budowy

Post autor: Mateusz92 »

Kurcze mam mieszane uczucia. Z plusów beton pomimo prostoty jest fajnie zrobiony (plate - świeżo wylany, tile - już wygladzony), zbrojenie wychodzące z ziemi , siłowniki z boku ciężarówki/pompy. Z drugiej strony ma się wrażenie, że całość była zrobiona w pośpiechu i są detale które można by dopracować np. płot - jakby zrobić go snotem (tak jak Kris ostatnio pokazał) i dodać trochę pralek i tile niekoniecznie tylko 1x8, ale też krótsze i te z nadrukiem deski wtedy płot nabrały takiego niedbałego charakteru, że był zrobiony z tego co było pod ręką; ramię pompy to tylko ramię, brakuje mi tam jakieś rury i węży na zgięciu ramienia w których płynie beton; kontenery biurowe też można by zrobić ciekawiej jakby ściany były "pofalowane". Także podsumowujac jest potencjał, ale nie do końca wykorzystany.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Plac budowy

Post autor: jetboy »

Czy ty nie wrzucałeś na insta zdjęcia z placu budowy które wyglądało dkoładnie tak?
Ogólnie niezłe, ale prosi się o margines co najmniej jednego studa wokół płotu.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Plac budowy

Post autor: Jaskier »

Jest tu kilka naprawdę fajnych scenek i detali - np. kadra kierownicza na przerwie kawowej, pęknięta paleta z cegłami, czy wspomniane elementy zbrojenia lub różnica w fakturze betonu.
Za to wszystko potężny plus.

Natomiast ogólne wrażenia mam zbieżne z wrażeniami Mateusza - niewielkim kosztem można by uzyskać znacznie lepszy efekt.
ODPOWIEDZ