Postapokaliptyczne metro

Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: staz »

Toltomeja pisze:Ogromnie mi się podoba rozkład tego MOCa. Niby ma prostokątną podstawkę, a dzięki ulicy pod kątem wygląda bardzo naturalnie. Zdjęcie z tunelu jest niezwykle klimatyczne.

Przyczepię się tylko do zielonego baseplate'a który bije po oczach. :p
Dzieki!
Dopiero teraz widzę tego BP! I już nie mogę odzobaczyć...
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: glaz_pimpur »

Dół jest cudowny, nie ma się do czego przyczepić. Góra: może to wina zdjęć ale wejście do metra wygląda jakby było zaspawane z zewnątrz i chroniło przed tym co jest w środku. Kibel niech się świeci ale niech to będzie górnopłuk:) poza tym podobają mi się latarnie, zwłaszcza ta wygięta. A złom samochodu zasługuje na osobną prezentację. Gdyby nie discord, to bym nie wiedział jaki jest fajny.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: lechkulina »

staz tak jak pisałem na disco, ta urwana pod kątem droga, wygląda bardzo naturalnie, a zarazem daje wgląd co się dzieje w podziemiach to moim zdaniem świetnym pomysł. Zgadzam się z glaz_pimpur, że rozwalony pociąg i samochód to są same w sobie bardzo udane modele. No i najważniejsze na koniec, kibel, dopełnia całość jak kropka nad 'i' :)

Pozdrawiam

lech
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: Jellyeater »

Podoba mi się dynamika tych wszystkich łuków. Świetna praca!
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: Jaskier »

Świetna rzecz, chociaż mam wrażenie, że dużo lepiej będzie się ją oglądało na żywo. ;)
Wciąż największe wrażenie robi na mnie sklepienie tunelu metra.
Kris Kelvin pisze:Aha. Bardzo podoba mi się alegoria naszego Stowarzyszenia. Wszystko w ruinie. Może wreszcie dotrze do Zarządu jak to wygląda z zewnątrz.
Staz nie jest z zewnątrz.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: Kris Kelvin »

Jaskier pisze:]Staz nie jest z zewnątrz.
Z zewnątrz = poza waszą bańką tłustych, zadowolonych kotów.

No ale wam trzeba wszystko tłumaczyć jak dzieciom w przedszkolu co widać na załączonym obrazku.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: Jaskier »

Na szczęście niebawem walne wyborcze, więc jest okazja, żeby się dostać do wewnętrznego kręgu i obrosnąć w tłuszcz. (:
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: Mateusz92 »

Koks, miał i NFS carbon.

A tak na serio to moga praca. Zasadniczo pierwszą i najważniejszą zaletą jest to, że praca jest zwyczajnie bardzo dobrze skomponowana. Zachwyca jako całość, a dodatkowo zachęca do odkrywania detali i smaczków (uciecie ulicy w tym, a nie innym miejscu pozwala bezproblemowo zajrzeć do srodka). A z detali czy też technik to na pewno trzeba wspomnieć o sklepieniu tunelu czy bardzo naturalnym bałaganie którego nie powstydziłby się nawet mistrz bałaganu Insomnia.

Dodatkowo zatytułowabym jakoś lepiej te zdjęcia i powrzucał na jakieś grupki na flickrze bo praca ma wielki potenciał żeby znaleźć się na jakiś brothers brickach czy innych serwisach, ale musi się dać znaleźć.
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: rASch »

Parę lat temu miałem przyjemność poznać uniwersum metro najpierw w opowiadaniach, a potem w grze (choć ta mi akurat nie podeszła za bardzo). Dziś tą samą przyjemność co wtedy odczuwam teraz patrząc na twojego MOCa, jak w książce kawałek po kawałku odkrywam ciemne zakątki, zupełnie jak Artem ;).
Awatar użytkownika
Combo
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2021 09:29
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Postapokaliptyczne metro

Post autor: Combo »

Ten MOC jest super! Chyba najbardziej podoba mi się forma tj. ten łuk, który powoduje, że całość nie jest "kwadratowa" i użycie chociażby ulicy pod kątem. No i świetne szczegóły!
Zapraszam o tu! https://www.instagram.com/combricks/" target="_blank
ODPOWIEDZ