Lego Adventurers Cover

Rok urodzenia: 1991

Lego Adventurers Cover

Postprzez Combo » 08 lut 2021 19:36

Cześć wszystkim!
Chciałem pochwalić się swoim customem serii Lego Adventurers. Pracowałem nad tym z około miesiąc - zamówienia na Bricklink, godziny przesiedziane przy Studio - ogólnie orka straszna! No, ale jest. Chciałbym na starcie zaznaczyć, że dopiero zaczynam od kilku miesięcy poważnie podchodzić do tych projektów, stąd proszę Was o uwagi! :) O ile ze wcześniejszą bazą kosmiczną było łatwo, bo teren nie był wymagający, tak tutaj natrafiłem już na problemy związane z kompozycją i budową terenu - właśnie w tym jestem słaby + przy takim projekcie widzę dopiero ile tak na prawdę przede mną (i budowy i kupowania części :D). Mam nadzieję, że Wam się spodoba!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

link do albumu:
https://flic.kr/s/aHsmUb4rxK
link do albumu Instagram:
https://www.instagram.com/p/CLCiCU-p8Ir/?utm_source=ig_web_copy_link
A tutaj jako dodatek link do postu Instagram z samymi figurkami custom:
https://www.instagram.com/p/CKwJ8vnpUKC/?utm_source=ig_web_copy_link

Pozdrawiam!

Zarząd Stowarzyszenia
Rok urodzenia: 1995

Re: Lego Adventurers Cover

Postprzez Jaskier » 08 lut 2021 22:31

Momi ulubionym detalem w tej pracy jest płaskorzeźba głowy, z której wypływa woda formująca się w strumyk.
Samo wejście do świątyni też wygląda całkiem spoko - proste, nieprzekombinowane, ładne połączenie lbg i olive green. Ginie natomiast w otoczeniu dość bałaganiarskiej całości.
Myślę, że praca dużo by zyskała, gdybyś z podstawki zostawił tylko półkole idące wzdłuż linki nad strumykiem, za linią posadzki ze slope'ów i dalej przez tę część błotnisto-trawiastą.
A ten mechanizm otwierania drzwi to jest tutaj, czy w jakiejś kolejnej pracy będzie?

Widać, że jeszcze sporo nauki (i zakupów!) przed Tobą, ale zmierzasz we właściwym kierunku.
Zwłaszcza budowanie w klimatach Adventurers to znakomita oznaka, że będą z Ciebie ludzie. :P

Trzymam kciuki za kolejne prace! ;)

Postprzez Combo » 09 lut 2021 09:37

Właśnie nie mogłem za cholerę uchwycić na zdjęciu całości tak, żeby nie wyszło bałaganiarsko (Na żywo kolory lepiej się rozchodzą). Niemniej widzę swoje braki - głównie klockowe i będę pracować nad poprawą. Z lewej strony miało być "suche koryto", analogiczne do strumienia z prawej strony. Już wiem, że muszę zainwestować w masę slope'ów różnych kolorów i plate'ów tan i reddish brown różnej maści :D Chyba brak części to jedyna rzecz, która mnie hamuje.
Z mechanizmów zrezygnowałem, ale tylko ze względu na wielkość całej dioramy - przy "obudowywaniu" całego mechanizmu, okazało się, że diorama musiałaby być ogromna! Całość wychodziła na jakieś 4xBP i z pół metra wysokości od ziemi żeby to miało w ogóle sens i by ruch całości był powolny. Problemem była duża ilość przekładni, czy dźwignia ruszająca mechanizmem - musiała być długa - miał to być monument w kształcie rzeźby węża lub pantery w stylu Azteków czy Inków wystający ze skały.
Nie poddaję się jednak i będę kombinować dalej, ale póki co skupię się na mniejszych projektach, podobnych do tego wyżej.

Zarząd Stowarzyszenia
Rok urodzenia: 1995

Postprzez Jaskier » 09 lut 2021 11:10

Tak, przy modelowaniu terenu plate'y, wedge plate'y, slope'y i curved slope'y to Twoi przyjaciele.
Najlepiej by było mieć sporo w każdym "sensownym" kolorze.

Szkoda, że zupełnie zrezygnowałeś z mechanizmu, coś mniejszego mogłeś zmieścić.

Postprzez Combo » 09 lut 2021 14:08

Mam już w głowie kilka mniejszych projektów z tymi figurkami i tam na pewno umieszczę jakieś tajne przejścia :D Ale co się nabluzgałem i namyśliłem nad tymi mechanizmami to moje! Teraz bogatszy o doświadczenie wiem z czym to się je. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, bo koła zębate lego to strasznie niewdzięczny materiał haha

Powrót do Nasza twórczość