Najazd Wikingów

Awatar użytkownika
Zapalski
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 201
Rejestracja: 07 cze 2020 20:01
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Najazd Wikingów

Post autor: Zapalski »

Hej !
Postanowiłem, że jako swój pierwszy post wrzucę makietę, którą skończyłem pod koniec roku. Pokazywałem ją już na Discordzie ale wrzucę też tutaj. Przed problemami z forum wrzucałem pierwsze zdjęcia tej makiety w sekcji WIP ale przeniosłem wątek tutaj.

Gdy zaczęła się pandemia, w końcu usiadłem do serialu Vikingowie i wtedy naszła mnie pierwsza myśl, żeby zrobić MOCa w tych klimatach. Potem pojawiła się figurka wikinga w 20 serii Minifigures oraz makieta wioski wikingów zbudowana przez to szacowne grono a do tego wszystkie doszła premiera nowego Assasins Creeda i mój mózg przestał się hamować jeśli chodzi o ilość pomysłów na MOCe w tych klimatach.

Stanęło na zbudowaniu makiety przedstawiającej wybrzeże Anglii, na którym wylądowali wikingowie. Projekt zakładał budowę małego pasa wody, plaży, niewysokich skały, kościoła na wzgórzu i drogi z małym skrzyżowaniem.

Całość budowy podzieliłem na 3 etapy, które nagrywałem i wrzucałem na swój kanał na You Tube (Klocki z Zapałem).

Tak prezentuje się gotowy efekt:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ekipa wikingów wylądowała na plaży i niestety straciła element zaskoczenia. Mieli pecha, bo akurat w pobliżu przebywał oddział rycerzy Mercji. Chcociaż w sumie pytanie czy to nie anglosascy rycerze mają dzisiaj większego pecha ? :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Drakkar nie był początkowo planowany ale po zbudowaniu podstawy pomyślałem, że jednak dobrze byłoby go zbudować. Dlatego tak trochę wystaje po za obrys makiety, której kształt dopasowany jest do regału :)

Obrazek
Obrazek

Jeden z duchownych postanowił przegonić diabelskich najeźdźców na swój własny sposób co przeraziło jego młodszego kolegę a okoliczni mieszkańcy w pocie czoła organizują ewakuacje kościelnych skarbów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
_________________
Klocki, góry i czekolada to najlepsze, co nas na tym Świecie spotkało.

YouTube Instagram
Awatar użytkownika
Zapalski
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 201
Rejestracja: 07 cze 2020 20:01
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najazd Wikingów

Post autor: Zapalski »

Podrzucam jeszcze zdjęcia rodzinne obu ekip :)

Goście z Norwegii:
Obrazek

Gospodarze - odział żołnierzy Mercji
Obrazek
_________________
Klocki, góry i czekolada to najlepsze, co nas na tym Świecie spotkało.

YouTube Instagram
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Najazd Wikingów

Post autor: romkoo »

Już pisałem wcześniej, podoba mi się gdy dużo się dzieje a tutaj aż kipi :)
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Najazd Wikingów

Post autor: Jellyeater »

Niezłe to. Ładnie wymodelowane, dużo się dzieje, świetne ludziki. Nie do końca przekonuje mnie wieża kościoła, ale możliwe że są i takie.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Najazd Wikingów

Post autor: Sirius »

Bardzo dobra makieta. Mimo, że nie jest duża, fajnie udało Ci się na niej zmieścić zgrabny kościół i sporo się w około dzieje. Drakkar też wygląda elegancko.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Najazd Wikingów

Post autor: tybort »

Zapalski pisze:Obrazek
Super jest to zdjęcie :) Nie może mi się przestać kojarzyć z piłkarzami pozującymi do grupowej fotki do albumu.

W ogóle ładna praca. Świetne jest właśnie to, że to nie jest tylko kościół i grupa walczących (na razie tylko na wredne spojrzenia) ludzików, ale też właśnie reakcja innych postaci na sytuację. Chociaż mam wątpliwości, czy ta ewakuacja na pewno pozwoli zabezpieczyć majątek kościoła. Coś przecież zawsze może z wozu spaść...

Jakbym się miał do czegoś czepić to może dałoby się wybrzeże zrobić częściowo wedge plate'ami żeby było mniej kanciaste.
Jellyeater pisze:Nie do końca przekonuje mnie wieża kościoła, ale możliwe że są i takie.
Kwerenda w Google'u mówi, że raczej jak najbardziej, są takie - chyba że chodzi ci o jakiś konkretny element a nie o generalną kwadratowość, zamkopodobność i niewiele większą wysokość względem reszty budowli.
https://www.google.com/search?q=british+church&tbm=isch" target="_blank
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Najazd Wikingów

Post autor: Jaskier »

Bardzo ładnie zbudowane!
Jako że śledzę Twoje prace już od jakiegoś czasu, to pozwolę sobie zauważyć, że rozwój jest widoczny z każdą kolejną pracą. ;)

Makieta traci nieco na prezentacji, większość zdjęć jest bardzo zimna. Popatrz sobie na zdjęcia Gości i Gospodarzy - tany wyglądają na nich na zupełnie różne kolory.

Nie mogę się doczekać kolejnych prac i mam nadzieję, że nimi też się tutaj z nami podzielisz. ;)
Awatar użytkownika
Zapalski
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 201
Rejestracja: 07 cze 2020 20:01
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najazd Wikingów

Post autor: Zapalski »

romkoo pisze:Już pisałem wcześniej, podoba mi się gdy dużo się dzieje a tutaj aż kipi :)
Dzieki wielkie !! :)
Jellyeater pisze:Niezłe to. Ładnie wymodelowane, dużo się dzieje, świetne ludziki. Nie do końca przekonuje mnie wieża kościoła, ale możliwe że są i takie.
Dzięki ! Czasami się takie trafiają :) Projektując tą wieżę przeglądałem zdjęcia rożnych angielskich kościołów plus analizowałem te znajdujące się w Assasin's Creed Valhala :)
Sirius pisze:Bardzo dobra makieta. Mimo, że nie jest duża, fajnie udało Ci się na niej zmieścić zgrabny kościół i sporo się w około dzieje. Drakkar też wygląda elegancko.
Dzieki wielkie !! Drakkar był mega improwizacją wiec tym bardziej się ciesze, że się podoba :)
tybort pisze: Super jest to zdjęcie :) Nie może mi się przestać kojarzyć z piłkarzami pozującymi do grupowej fotki do albumu.
Haha faktycznie tak wyglądają. Teraz już tylko tak będą mi się kojarzyć. Można przyjąć, że to był mecz Anglia - Norwegia
tybort pisze: Jakbym się miał do czegoś czepić to może dałoby się wybrzeże zrobić częściowo wedge plate'ami żeby było mniej kanciaste.
A powiem Ci, że początkowo myślałem nad tym ale koniec końców wybrałem tile i platy. Ale może następnym razem, gdy będe budował plażę to wykorzystam wedge plate.
_________________
Klocki, góry i czekolada to najlepsze, co nas na tym Świecie spotkało.

YouTube Instagram
Awatar użytkownika
Zapalski
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 201
Rejestracja: 07 cze 2020 20:01
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najazd Wikingów

Post autor: Zapalski »

Jaskier pisze:Bardzo ładnie zbudowane!
Jako że śledzę Twoje prace już od jakiegoś czasu, to pozwolę sobie zauważyć, że rozwój jest widoczny z każdą kolejną pracą. ;)

Makieta traci nieco na prezentacji, większość zdjęć jest bardzo zimna. Popatrz sobie na zdjęcia Gości i Gospodarzy - tany wyglądają na nich na zupełnie różne kolory.

Nie mogę się doczekać kolejnych prac i mam nadzieję, że nimi też się tutaj z nami podzielisz. ;)
W dużej mierze rozwinąłem się dzięki Twoim dobrym radom i konstruktywnym komentarzom plus to Ty namówiłeś mnie do dołączenia do forum także Tobie należą się największe podziękowania !! Na pewno będę dzielił się swoimi kolejnymi makietami na forum :)

Co do oświetlenia to niestety to jest moja największa bolączka ale na szczęście jest światełko w tunelu. W budowie jest mój nowy Lego Room a w planach mam zakup tła fotograficznego oraz lamp :)
_________________
Klocki, góry i czekolada to najlepsze, co nas na tym Świecie spotkało.

YouTube Instagram
ODPOWIEDZ