PKP EU07-314

Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2418
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

PKP EU07-314

Post autor: Mateusz92 »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Ostatni mój moc w 2020.
Zatem - lokomotywa EU07 zbudowana na zlecenie w ekspresowym tempie 1 miesiąca. Model składa się z około 1200 elementów, oczywiście jeździ, miały być jeszcze naklejki, ale mi drukarnie zamknęli przed świętami i trzeba było zrobić zdjęcia wersji bez naklejek bo następnego dnia lokomotywa jechała już do nowego właściciela. Jestem w miarę zadowolony z efektów końcowych, ale jednocześnie jakbym budował dla siebie prawdopodobnie kilka elementów zrobiłbym inaczej. Oczywiście trzeba jeszcze dodać, że miałem kilka inspiracji z modelu Melera (pewnie szyba i pantografy, ale je można by zrobić lepiej bo w 2021 wyszedł w końcu 11090 Bar Holder with Clip w kolorze czerwonym).
Zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania.

Obrazek

Obrazek
EU07-314 (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
EU07-314 (03) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
EU07-314 (04) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7024
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: PKP EU07-314

Post autor: Thietmaier »

Jest świetna! Sam chciałem ją kiedyś zbudować, mam nawet gdzieś zapisany plik w LDD z prototypem, ale nie umywa się do Twojej.
Jedyne, do czego bym się przyczepił, to może za bardzo wystające reflektory - nie dałoby się ich cofnąć o płytkę w głąb? Chyba że przez to powstałoby niezbyt ładne wgłębienie w czole lokomotywy w miejscu gdzie jest wsadzony ten element, to wtedy rozumiem, że to był kompromis :) Oczywiście to detal, który nie umniejsza temu modelowi. No i mam nadzieję, że zbudujesz ją również dla siebie i pojawi się na makiecie kolejowej :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2418
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: PKP EU07-314

Post autor: Mateusz92 »

Dzięki Thietmaier, cieszę się, że się podoba. Co do reflektorów to są za dlugie i nie ma co tego faktu ukrywać. Przesunięcie ich w głąb lokomotywy dawało dziurę. Żeby trochę ukryć ich długość wybrałem wersje z tą "półką" pod reflektorami. Natomiast pomysł jak to poprawić nawet mam (oponki 3139 w kolorze białym), ale zwyczajnie zabrakło czasu na ewentualne poprawki bo termin gonił. Także nie jest źle, ale mogło być lepiej.
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: PKP EU07-314

Post autor: parsom »

Klasa. Lokomotywa bliska memu sercu, ciągnęła mnie pewnie przez dziesiątki tysięcy kilometrów.
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
Awatar użytkownika
solic
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 410
Rejestracja: 30 sie 2013 10:12
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: PKP EU07-314

Post autor: solic »

Bardzo przyjemna lokomotywa.
Reflektory istotnie, może troszkę za bardzo wystają, za to średnica odpowiednia:)
Fajnie wyszły boki, rozumiem, ze te kafelki to ma być ryflowanie?
Przednia szyba średnio mi się podoba, ale od razu mówię - nie mam pojęcia jak zrobić ją lepiej.
-----
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2418
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: PKP EU07-314

Post autor: Mateusz92 »

Parsom, Solic Dzięki za komentarze.
solic pisze: Fajnie wyszły boki, rozumiem, ze te kafelki to ma być ryflowanie?
Tak, te wystające tile są imitacją ryflowania. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale jednocześnie sprawia, że boki nie są nudne.
gomiunddoris
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 40
Rejestracja: 22 maja 2019 21:45
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

PKP EU07-314

Post autor: gomiunddoris »

bardzo mi się podoba, wyszła rewelacyjnie, szkoda tylko że zmieniła właściciela , jeszcze nie ma takiej lokomotywy w naszym składzie, fajnie by było ją gościć na naszym wspólnym szlaku :)

Gratulacje!
ODPOWIEDZ