"Candy Factory" by Marta & zagibricks

Awatar użytkownika
zagiwolf
Posty: 70
Rejestracja: 17 paź 2019 13:29
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

"Candy Factory" by Marta & zagibricks

Post autor: zagiwolf »

Obrazek

Nareszcie mogę Wam się pochwalić naszą budowlą z pierwszego odcinka Lego Masters!
Zadaniem było zgarnięcie pustej działki i dobudowanie budynku, który wpasuje się do miasta, które z rozmachem wybudowali Jarema, Stelario oraz Jahoo.

HISTORIA

Candy Factory to jedna z najdroższych inwestycji w mieście. Zrealizowane z ogromnym rozmachem przedsięwzięcie potentata branży cukierniczej to istny raj dla łakomczuchów. Jeśli jesteście na diecie - omijajcie to miejsce szerokim łukiem!
Na zdjęciach został uchwycony akurat moment wielkiego otwarcia - właściciel przecina wstęgę, a wygłodniały tłum już tylko czeka żeby dostać się do środka i zgarnąć jak najwięcej słodyczy - inspiracją było oczywiście wielkie otwarcie jednego ze sklepów spożywczych, na którym ludzie dosłownie zabijali się o torebki znanej marki, które można było kupić nawet o 50% taniej!!! Jestem przekonany, że w tłumie znalazła się też słynna "chytra baba z Radomia".
Mamy tu też wątek kryminalny, który niestety nie zmieścił się w tv - a może był zbyt hardkorowy dla szerszej publiczności? Zawistny brat właściciela wraz z dwójką łakomych opryszków chcieli wykorzystać moment otwarcia i dokonać rabunku - z tyłu budynku była drabina i wspinali się na sam szczyt. To właśnie dla nich zbawienny okazał się atak przerośniętej ośmiornicy, która wydostała się z Oceanarium zbudowanego przez inną drużynę. Policjanci zostali przysypani cukierkami, a bandyci oddalili się swobodnie z miejsca zdarzenia.

1 ETAP

Na parterze całe wnętrze jest urządzone - są tam pojemniki ze słodkościami, kasa, cała obsługa, a cukierki umieszczone w wieży spadają do wielkiego pojemnika na środku sklepu. Dach tej dolnej kondygnacji jest zdejmowany po obu stronach, a barierki zbudowaliśmy z nóżek minifigów. Ramki z szybami są umieszczone na tilach bokiem. Sama wieża wypełniona klockami jest mega ciężka i mierzy nieco ponad pół prokopa (to wymyślona przeze mnie innowacyjna jednostka miary - jeden prokop to około 2,14m). Hardkorowy był moment umieszczania jej na dolnej części - tu stworzyliśmy obrzeże z platów 1x8 bo cała powierzchnia wieży mogłaby się dobrze nie zamocować (mimo sporego ciężaru). Dolny fragment zabezpieczyliśmy żeby na pewno nie runęła, ale całość okazała się bardzo stabilna i stała się największym koszmarem Jaremy, który później musiał ją rozbierać!
Żeby pokazać się bardziej wszechstronnie obok fabryki podnieśliśmy nieco teren. Umieściliśmy tam dwa duże silosy.
Ostatnia godzina została poświęcona na dopracowanie detali i zbudowanie ciężarówki wypełnionej cukierkami, ale gdybym wiedział wcześniej, że czasu wystarczy to dopracowałbym na pewno sam budynek - miałem wizję zębatek umieszczonych na boku wieży, które za pomocą silnika poruszałyby się dając wrażenie, że Fabryka pracuje. Pojemnik bardzo sprytnie udało się schować i zabezpieczyć na szczycie (przycisk był na tylnej ścianie budynku) więc byłoby to do zrobienia, ale już nie w momencie gdy bardzo ciężka wieża wypełniona brickami 1x1 stanęła. At least - dzięki pojemnikowi cukierek na szczycie obracał się, a oczy kota, który jest maskotką firmy zaświeciły.

Obrazek

2 ETAP

Po 13h okazało się, że to jeszcze nie koniec! Pojawił się plot twist, w którym w ciągu 3h musieliśmy zamienić nasze prace w istne pobojowisko pod wpływem jakiegoś ataku, kataklizmu.
Zburzyliśmy górną część budynku dzięki czemu cukierki wyleciały i naturalnie rozsypały się po całej planszy tworząc duży miszmasz kolorystyczny. Na górze użyliśmy serków trans-clear, które imitowały wybite szyby. Wszystkie głowy minifigurek zostały zamienione - nikt nie był już wesoły, wszyscy byli przerażeni i uciekali w panice choć zdarzały się osoby dokumentujące zdarzenie telefonami i aparatami fotograficznymi.
Oczywiście wisienką na torcie okazała się niebieska ośmiornica, której ramiona składały się z aż 48 modułów. Po feedbacku widzę, że skradła serca wielu widzów. W środku ukryliśmy pojemnik, dzięki czemu jej oczy świecą. Oczywiście ukradła cukierka oraz literkę C z napisu Candy - odnośnie napisów to byłem całkiem zadowolony z tego jak wyszedł nam napis FACTORY.
3h na wybudowanie tej ośmiornicy i całą resztę zniszczeń to było naprawdę mało czasu. Żałuję, że nie udało mi się zmotoryzować ciężarówki, która mogłaby za pomocą pilota odjechać z miejsca kataklizmu. Gdybym cofnął czas to nie niszczyłbym góry budynku. Moglibyśmy zrobić mechanizm który wyburzałby na żywo jedną ze ścian (zrobiłaby to ośmiornica) i wszystkie cukierki rozsypałyby się dopiero podczas prezentacji.

Obrazek

Jestem bardzo ciekawy czy nasza Fabryka Cukierków wraz z ośmiornicą Wam się podoba?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 lis 2020 02:44 przez zagiwolf, łącznie zmieniany 2 razy.
Mój tramwaj na Lego Ideas: https://ideas.lego.com/projects/ffadcc0 ... b14a161b59" target="_blank
Mój profil o Lego na Instagramie: http://www.instagram.com/klockidladoroslych" target="_blank
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: "Candy Factory" by Marta & zagibricks

Post autor: Thietmaier »

Według mnie, ze wszystkich prac, które powstały w 1szym odcinku to była to jeden z dwóch budynków który widać że został przemyślany, był spójny kolorystycznie i pasował to przygotowanego miasta. Drugim był hotel Rafała i Kuby, którzy wg. mnie po pierwszym etapie mieli najciekawszy budynek architektonicznie. Wedlugg mnie zabrakło trochę czegoś na bokach wieży - jakieś rury mogłyby zrobić robotę, cukierek trochę za szybko się obracał - ale wiadomo - czas :)

Za to na drugim etapie wg mnie mieliście najciekawszy pomysł - ośmiornica niszcząca budynek z cukierkiem i napisem factory w mackach była wg mnie strzałem w dziesiątkę - świetny pomysł i wykonanie. Biorąc pod uwagę że budowaliście to na czas, to naprawdę szacun. W mojej ocenie zaprezentowaliście się najlepiej w 1 odcinku, jury się nie popisało podczas swojej oceny.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
zagiwolf
Posty: 70
Rejestracja: 17 paź 2019 13:29
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Candy Factory" by Marta & zagibricks

Post autor: zagiwolf »

@Thietmaier dzięki wielkie! Tak, zdecydowanie na bokach jest pusto, bardzo żałuję, że nie udało się zrealizować tego pomysłu z zębatkami. W ogóle najlepiej byłoby stworzyć mechanizm, dzięki któremu klocki w środku by się mieszały - przy tych brickach to akurat byłoby ciężkie, bardziej z groszkami, ale to musiałyby być ogromne ich ilości i wszystko by musiało być podzielone na sekcje. Nie do zrobienia w tym czasie i bardzo ryzykowne, że coś nie pyknie na koniec. Kluczowe było dla nas szybkie postawienie wieży - musieliśmy mieć pewność, że będzie skończona, wysoka i przede wszystkim stabilna po wypełnieniu jej klockami. No a potem jeszcze było mnóstwo roboty dookoła więc bałem się ruszać i przerabiać. Można byłoby co prawda nadbudować boki na jedno oczko, ale czas, czas, czas. :)
Mój tramwaj na Lego Ideas: https://ideas.lego.com/projects/ffadcc0 ... b14a161b59" target="_blank
Mój profil o Lego na Instagramie: http://www.instagram.com/klockidladoroslych" target="_blank
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: "Candy Factory" by Marta & zagibricks

Post autor: crises »

W ośmiornicy się zakochałem, to był świetny pomysł. W ciągu tego czasu lepszej budowli bym nie zrobił, a Twój opis pokazuje, że budynek był przemyślany i zrobiony z głową. Gratulacje i czekam na kolejne budowle.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: "Candy Factory" by Marta & zagibricks

Post autor: glaz_pimpur »

Ośmiornica to był jedyny jasny punkt tego programu. Które z Was ją wymyśliło?
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: "Candy Factory" by Marta & zagibricks

Post autor: Jaskier »

Ośmiornica i jej wkomponowanie w pracę naprawdę super! Moim zdaniem wygraliście tę drugą część zadania. Widać demolkę urządzoną przez stwora, wszystkie minifigi uciekają w popłochu, kompozycja jest bardzo żywiołowa.

Natomiast w budynku brakuje detali. Np. to użycie pstrokatych nóżek jest ekstra, ale wyżej i niżej ściany są łyse.
Najprościej byłoby chyba po bokach wieży dać takie same tablice z napisem "CANDY", jak od frontu, a szeroki różowy pas poniżej nóżek przepleść paskiem bricków, który by korespondował z tymi nóżkami.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: "Candy Factory" by Marta & zagibricks

Post autor: jetboy »

Zdecydowanie jest MOC. Program wyszedł lepiej niż się spodziewałem, ale to nie było trudne, bo nie miałem zbyt wysokich oczekiwań. Ośmiornica jest super, wykorzystanie koloru świetne. Mam nadzieje że w kolejnych odcinkach tez pogracie kolorem.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: "Candy Factory" by Marta & zagibricks

Post autor: SERVATOR »

Bardzo dobry MOC. W obu wersjach.
Nie wiem czy w wyznaczonym czasie zbudowałbym coś lepszego. Pewnie nie, bo jak tylko o tym pomyślę, to zaczynają mnie boleć plecy i chęć do budowania od razu siada. ;)
Ludzie piszą (a mi się nie chce sprawdzać), że ta ośmiornica to patent z jakiejś zagranicznej edycji. Prawda to?
Jeżeli tak, to szacun że miałeś sprawy przemyślane przed nagraniami i że umiałeś to wykorzystać.
Po tym odcinku wyrośliście na zdecydowanych faworytów tego programu.
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: "Candy Factory" by Marta & zagibricks

Post autor: pit »

O ile sam budynek nie jest powalający, chociaż na tle konkurencji nie był najgorszy :) to rzeczywiście ośmiornica zrobiła podwójny twist. :D
SERVATOR pisze:Ludzie piszą (a mi się nie chce sprawdzać), że ta ośmiornica to patent z jakiejś zagranicznej edycji. Prawda to?
Jeżeli tak, to szacun że miałeś sprawy przemyślane przed nagraniami i że umiałeś to wykorzystać.
Była gdzieś podobna praca, tzn. jakiś potwór atakujący obiekt. :)
No ale w sumie pierwsze co bym zrobił, gdyby dostał się do takiego programu (albo nawet chciał się dostać), to obejrzałbym inne produkcje.
Awatar użytkownika
zagiwolf
Posty: 70
Rejestracja: 17 paź 2019 13:29
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Candy Factory" by Marta & zagibricks

Post autor: zagiwolf »

@crises dzięki za opinię i Twoją miniaturową wersję ośmiornicy!
@glaz_pimpur Marta rzuciła pomysł stwora, ja zaproponowałem konkretnie ośmiornicę, projekt mój, a wykonanie wspólne - zatem prawdziwa praca zespołowa.
@Jaskier przydałoby się więcej detali, to prawda.
@jetboy dzięki!
@SERVATOR widziałem kiedyś na jednej z grup fb MOCa (niestety nie pamiętam autora) przedstawiającego okręt oraz co prawda nie tyle ośmiornicę, a same macki wystające z "wody" i to była moja inspiracja. Od tamtej pory chodziło mi po głowie zbudowanie własnego krakena ale zawsze brakowało czasu/elementów więc w końcu wykorzystałem okazję!
@pit ja zapoznałem się jedynie z urywkami dostępnymi na yt.
Mój tramwaj na Lego Ideas: https://ideas.lego.com/projects/ffadcc0 ... b14a161b59" target="_blank
Mój profil o Lego na Instagramie: http://www.instagram.com/klockidladoroslych" target="_blank
ODPOWIEDZ