John Deere 6R + Horsch Joker 4CT

Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7025
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

John Deere 6R + Horsch Joker 4CT

Post autor: Thietmaier »

Kolejny model z mojej kolekcji maszyn rolniczych - model ciągnika rolniczego jednej z najpopularniejszej marki - John Deere 6R:

Obrazek
John Deere 6r by Damian Z., on Flickr

Oryginał:
Obrazek

Parę lat temu zbudowałem już kiedyś ten model (wątek na forum) i to co dziś prezentuje jest efektem wprowadzanych w nim sukcesywnie modyfikacji, które były możliwe dzięki nowym elementom, które zostały wypuszczone w międzyczasie. Sama bryła modelu nie zmieniła się w sposób znaczący, dodałem po prostu więcej detali, szczególnie światła na kabinie, zmieniłem wygląd rury wydechowej, poprawiłem tylną cześć z zaczepem do przyczep i TUZem, założyłem trochę większe opona na przednią felgę i poprawiłem przedni grill, w którym udało mi się zaznaczyć lekki skos. Chciałem wycisnąć maksymalnie co się da z tego modelu, bowiem poprzednia wersja zdezaktualizowała się, a ja wolę model ulepszyć niż rozebrać na części pierwsze :) Z funkcji w modelu to oba TUZy - przedni i tylni umożliwiają podpięcie maszyny i ich podnoszenie i opuszczanie.

Głównym dodatkiem do tego modelu jest agregrat uprawowy marki Horsch - model Joker 4CT.

Obrazek
Horsch Joker 4CT by Damian Z., on Flickr

Oryginał:
Obrazek

Nie wiem czy nie miałem większej frajdy z jego budowania niż samego ciągnika. Nie tylko udało mi się zachować wygląd oryginału ale jest tu też kilka funkcji - agregat da się łatwo zamontować do ciągnika oraz złożyć do pozycji transportowej.

Kilka dodatkowych zdjęć:
Obrazek
John Deere 6r by Damian Z., on Flickr

Obrazek
John Deere 6r by Damian Z., on Flickr

Obrazek
John Deere 6r by Damian Z., on Flickr

Obrazek
John Deere 6r by Damian Z., on Flickr

Obrazek
John Deere 6r by Damian Z., on Flickr


Resztę znajdziecie w albumie na Flickr lub na moim Instagramie.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
eric trax
Posty: 232
Rejestracja: 18 maja 2014 01:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wrocław

Re: John Deere 6R + Horsch Joker 4CT

Post autor: eric trax »

Agregat jest genialny. Tak mi się podoba że nie mogę oczu oderwać. Ciągnik chyba najlepszy jaki zbudowałeś ale nie przemawiają do mnie te zaokrąglone błotniki z tile. Choć wiem, że innego wyjścia nie ma żeby je oddać w tej skali.

Przedni TUZ na duży plus ;)
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7025
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: John Deere 6R + Horsch Joker 4CT

Post autor: Thietmaier »

Dzięki :) Z błotnikami nie znalazłem póki co lepszego rozwiązania wiec stosuje je cały czas, ale faktem jest ze nie jest idealne szczególnie ze nie odzwierciedla tej czarnej zewnętrznej strony blotnika. Może kiedyś trafia się jakieś fajne klocki które będą się nadawały lepiej.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: John Deere 6R + Horsch Joker 4CT

Post autor: pit »

eric trax pisze:Agregat jest genialny. Tak mi się podoba że nie mogę oczu oderwać. Ciągnik chyba najlepszy jaki zbudowałeś ale nie przemawiają do mnie te zaokrąglone błotniki z tile. Choć wiem, że innego wyjścia nie ma żeby je oddać w tej skali.
Przedni TUZ na duży plus ;)
No to sobie pogadali specjaliści od maszyn rolniczych w różnych skalach. :)
W dodatku nie ma się o co do nich przyczepić, więc nie wiadomo jak komentować. :D
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11906
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: John Deere 6R + Horsch Joker 4CT

Post autor: Kris Kelvin »

Faktycznie jak na tę skalę bardzo dobrze oddane. Szczególnie te światełka z przodu z serków pomysłowe.
8/10
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7025
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: John Deere 6R + Horsch Joker 4CT

Post autor: Thietmaier »

Dzięki :)

Pit - starałem się jak mogłem, żeby model miał jak najmniej niedociągnięć, szczególnie że to wersja rozwojowa i wziąłem pod uwagę wszelkie komentarze które pojawiły się przy poprzedniej wersji lub przy innych moich modelach, jak np. wielkość przednich kół, zaokrąglenie maski itd. Dążenie do perfekcji to mój główny cel.

Kris - coraz lepiej mi idzie, może w końcu dojdę do oceny 9/10 :D Światła z przodu widzę przyciągają uwagę, nie tylko Twoją, a wydaje się to być rozwiązanie niemal oczywiste.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11906
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: John Deere 6R + Horsch Joker 4CT

Post autor: Kris Kelvin »

Thietmaier pisze: Kris - coraz lepiej mi idzie, może w końcu dojdę do oceny 9/10 :D
Jesteś optymistą młody człowieku. Sam nie wiem czy to budujące czy raczej śmieszne :D
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 391
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: John Deere 6R + Horsch Joker 4CT

Post autor: romkoo »

Super wyszło, w każdej Twojej pracy podoba mi się ta miniaturyzacja, która bardzo dobrze prezentuje odwzorowany model.
ODPOWIEDZ