[MOC] Zamiatarka ulic

Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1691
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: [MOC] Zamiatarka ulic

Post autor: Janek »

BrickMan pisze:
Janek pisze:A o co chodzi z filmem?
Już nic, a co do tych kółek z przodu to są właśnie te kręcące się szczotki. =v
Ja rozumiem, że te kółka są do zamiatania. :) Ale popatrz, robienie takiej dużej zamiatarki z tylko dwoma kółkami z tyłu jest bez sensu z prostego powodu: to fizycznie nie ma prawa jeździć. Twój model teraz będzie cały czas przechylony do przodu właśnie z braku drugiej osi kół. Mam nadzieję, że rozumiesz. :)

Zobacz jak to jest w prawdziwych modelach, gdzie nawet dwa malutkie koła z przodu wystarczą do zachowania balansu:
Obrazek
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
BrickMan
Posty: 58
Rejestracja: 22 lip 2020 08:02
Rok urodzenia: 2006
Lokalizacja: Opole

Re: [MOC] Zamiatarka ulic

Post autor: BrickMan »

Mam nadzieję, że rozumiesz. :)

Zobacz jak to jest w prawdziwych modelach, gdzie nawet dwa malutkie koła z przodu wystarczą do zachowania balansu:
Obrazek

Tak rozumiem a tak poza tym to jest traktor ale ok =)
________________________________________________
Klocki! Wszędzie są klocki!
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: [MOC] Zamiatarka ulic

Post autor: Insomnia »

BrickMan pisze:
LePrzemo pisze:Nie wiem jak inni ale ja se oczu psuć nie będę na tak marnych zdjęciach

A co do tego to uwagi zachowaj dla Siebie

Nad zdjęciami rzeczywiście mógłbyś popracować. Dobra prezentacja swoich prac jest bardzo istotna. Rozumiem, że robisz zdjęcia telefonem, ja też. Można je zrobić jednak dużo lepiej. Przede wszystkim sprawdź czy obiektyw nie jest brudny, nie używaj zoomu w telefonie (nigdy, przenigdy), zadbaj o dobre źródło światła i jeśli trzęsą Ci się ręce to oprzyj o coś telefon. Używanie zoomu w telefonie już na starcie powoduje zmniejszenie jakości zdjęcia. Zamiast tego lepiej po zrobieniu zdjęcia bez zoomu po prostu je skadrować. Funkcja kadrowania dostępna jest w każdej przeglądarce zdjęć w telefonach. Jeśli chcesz jeszcze popracować nad zdjęciami możesz również użyć jakiejś aplikacji na telefon. Polecam na przykład Snapseed, sam z niej korzystam jak nie chce mi się obrabiać zdjęć w Photoshopie na komputerze.
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1691
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: [MOC] Zamiatarka ulic

Post autor: Janek »

BrickMan pisze:Tak rozumiem a tak poza tym to jest traktor ale ok =)
Traktor czy nie traktor, chodzi o sam rozstaw kół. Twoja zamiatarka za to przypomina bardziej wózek widłowy niż prawdziwą zamiatarkę. :)

Obrazek
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
BrickMan
Posty: 58
Rejestracja: 22 lip 2020 08:02
Rok urodzenia: 2006
Lokalizacja: Opole

Re: [MOC] Zamiatarka ulic

Post autor: BrickMan »

Oke
________________________________________________
Klocki! Wszędzie są klocki!
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1691
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: [MOC] Zamiatarka ulic

Post autor: Janek »

BrickMan pisze:Oke
Oke.
Baw się dalej z tym modelem, mam nadzieję, że jeszcze nad nim popracujesz.
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7025
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: [MOC] Zamiatarka ulic

Post autor: Thietmaier »

Janek bardzo słusznie zauważa, że brakuje jakiegoś koła/kół, które pozwolą utrzymać balans w pojeździe.

Tutaj przykład:
Obrazek
Twój model jest nawet dość podobny kształtem do tego, ale jak widać, pomiędzy szczotkami jest trzecie koło (zakładam że bez napędu, które obraca się o 360 stopni zgodnie z kierunkiem jazdy tak jak w wózkach sklepowych).
Może takie kółko też być z tyłu, jednakże jeśli ma to być jakkolwiek zgodne z tego rodzaju urządzeniem to musi to 3cie kółko być.

Nad zdjęciami faktycznie wypada popracować, może masz w domu jakiś inny sprzęt (telefon, aparacik cyfrowy)?
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
BrickMan
Posty: 58
Rejestracja: 22 lip 2020 08:02
Rok urodzenia: 2006
Lokalizacja: Opole

Re: [MOC] Zamiatarka ulic

Post autor: BrickMan »

Ale żeśmy się rozpisali =D
________________________________________________
Klocki! Wszędzie są klocki!
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7025
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: [MOC] Zamiatarka ulic

Post autor: Thietmaier »

Bo udzielamy Ci dobrych rad, żeby Twoje prace w przyszłości były jeszcze lepsze :)
Na razie są przeciętne, ale trening czyni mistrza. Masz 14 lat, póki co bawisz się klockami, nie wiadomo czy będziesz budował za jakiś czas, ale warto byłoby, aby Twoje prace były po prostu lepsze, lepiej zbudowane, lepiej zaprezentowane.
Też w Twoim wieku sobie składałem różne rzeczy, nie prezentowałem ich w sieci, ale po prostu musisz zrozumieć, że skoro coś nam pokazujesz, to my to będziemy oceniać i podpowiadać co można ulepszyć. Warto też się samemu zastanowić, zanim coś tu wrzucisz czy warto. Zawsze jak coś zbudujesz i ma to jakiś odpowiednik w rzeczywistości wypada porównać to ze zdjęciami które znajdziesz w internecie, tak jak Ci pokazujemy tutaj :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: [MOC] Zamiatarka ulic

Post autor: LePrzemo »

Insomnia pisze:
BrickMan pisze:
LePrzemo pisze:Nie wiem jak inni ale ja se oczu psuć nie będę na tak marnych zdjęciach

A co do tego to uwagi zachowaj dla Siebie

Nad zdjęciami rzeczywiście mógłbyś popracować. Dobra prezentacja swoich prac jest bardzo istotna. Rozumiem, że robisz zdjęcia telefonem, ja też. Można je zrobić jednak dużo lepiej. Przede wszystkim sprawdź czy obiektyw nie jest brudny, nie używaj zoomu w telefonie (nigdy, przenigdy), zadbaj o dobre źródło światła i jeśli trzęsą Ci się ręce to oprzyj o coś telefon. Używanie zoomu w telefonie już na starcie powoduje zmniejszenie jakości zdjęcia. Zamiast tego lepiej po zrobieniu zdjęcia bez zoomu po prostu je skadrować. Funkcja kadrowania dostępna jest w każdej przeglądarce zdjęć w telefonach. Jeśli chcesz jeszcze popracować nad zdjęciami możesz również użyć jakiejś aplikacji na telefon. Polecam na przykład Snapseed, sam z niej korzystam jak nie chce mi się obrabiać zdjęć w Photoshopie na komputerze.
Własnie. BrickMan jak nie chcesz uwag to się nie udzielaj.
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
ODPOWIEDZ