Asakusa - Japonia lata 30-te

Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11901
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Asakusa - Japonia lata 30-te

Post autor: Kris Kelvin »

dzidek1983 pisze: Jak dla mnie trochę za dużo wszystkiego na za małej powierzchni.
Po prostu zabrakło tutaj oddziaływania na podświadomość. Zabrakło powiedzmy przykładowo - ogrodu suchego krajobrazu. Chodzi o oddziaływanie na patrzącego nie poprzez byt i formę, ale wręcz przeciwnie, poprzez pustkę między bytami. Chodzi o pojęcie siunjaty gdzie wszystkie rzeczy tak naprawdę są pozbawione realnego istnienia czyli de facto nieistnienia. Nie, nie chodzi o nicość i czasem zupełnie błędnie utożsamiana jest ta pustka z nihilizmem. Błąd!!! Bez tego nie można zrozumieć mahajany.

"Forma jest pustką,
Pustka jest formą;
forma nie jest różna od pustki.
Pustka nie jest różna od formy.
W ten sposób odczuwanie,
postrzeganie, mentalne reakcje,
i świadomość są także puste."


Tego mi w tej pracy zabrakło.

Starałem się pisać prosto, żeby Ci którzy tutaj zajrzą to zrozumieli, choć nie wiem czy mi się udało. No ale bez przeczytania i zrozumienia Sutry Serca ( Mahā-prajñā-pāramitā-hṛdaya Sūtra) będzie raczej trudno.
W każdym razie autor pracy kroczy dobrą drogą, ale zbyt często fantazja zwodzi go na manowce i może stracić swoje miejsce w "diamentowej karocy".
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Asakusa - Japonia lata 30-te

Post autor: glaz_pimpur »

Kris: Nie udało Ci się
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Cubeous
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 165
Rejestracja: 09 lut 2019 17:31
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Asakusa - Japonia lata 30-te

Post autor: Cubeous »

Jest klimat. Normalnie przyczepiłbym się do tego, że jest ciasno wszystko upchane, ale jakoś tu mi to nie przeszkadza... no może jedno drzewo bym wywalił.
Plus za dachy i wnętrza.
Cube Brick: YouTube / Flickr / Facebook / Instagram
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: Asakusa - Japonia lata 30-te

Post autor: parsom »

Ciasno, poupychane - to w końcu Japonia. Mogło być dziwniej - np. piksele na genitaliach i te sprawy.
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Asakusa - Japonia lata 30-te

Post autor: pit »

Nie zaglądałem do tego działu więc czas nadrobić zaległości. :)
A że to mi się bardzo podoba, to odgrzebię i skomentuję, choć nie dodam nic więcej ponad to, co zostało napisane. :)
Napiszę tylko, że mi ta ciasnota i bałagan bardzo się podobają. I zazdraszczam, bo sam tak nie umiem. :D
ODPOWIEDZ