Marsz

Awatar użytkownika
x3qtor
Posty: 103
Rejestracja: 25 lis 2013 18:29
Rok urodzenia: 1984
Lokalizacja: Warszawa

Marsz

Post autor: x3qtor »

Ktoś się mnie kiedyś pytał, po co mi tyle szkieletów... ;)
Pomysł na scenkę zaczął się od smoka - otóż zainspirowany zestawem Ideas ze szkieletami dinozaurów 21320 i sposobem rozwiązania tam klatki żebrowej postanowiłem, że skorzystam z tego patentu - w końcu wyglądać będzie fantastycznie, a co może pójść nie tak, prawda?
Otóż teoretycznie może - patent owszem wygląda, ale jest pioruńsko delikatny i najmniejsze przesunięcie powoduje składanie się żeber, tym bardziej, jeśli ktoś sobie zapragnie, żeby smok miał ruchome kończyny. Jednak upór mój nie znał granic i po kilku przebudowach kończyn i łba oto smok stoi w całej okazałości, podczepiony na szczycie skały, gdzie jego pan (być może ktoś wpadnie na to, kto stoi pod smokiem) nadzoruje przemarsz swojej upiornej armii przez las.
Pomysł na scenerię - tak samo jak i na same jednostki - inspirowana była mocno serią Heroes of Might and Magic, szczególnie "trójką" z jej animowanymi przerywnikami. Na pewno nie jest to koniec prac w tym klimacie.

Bez dalszego przynudzania, oto zdjęcia, powstałe w trakcie bemowskiej wystawy w zeszłym tygodniu, za które bardzo dziękuję Liwnikowi.

ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Marsz

Post autor: jetboy »

Widziałem na żywo, ale jeszcze nie w całości. Fajny smok, fajne drzewa. Bardzo ekonomiczne a jednak dobrze wyglądające. Buduj więcej bo z pracy na prace widać postęp.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7077
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Marsz

Post autor: Jaskier »

Fajny pomysł, lubię takie rzeczy. Imponująca armia szkieletów, chociaż można by nieco bardziej poszaleć i zrobić ich nieco bardziej różnorodnie. Pablo fajne patenty powymyślał na łączenie elementów szkieletów i zwykłych ludzików.
Pewnie o to Ci chodziło, ale kompozycja trochę kuleje - niepotrzebnie pozasłaniałeś wszystko drzewami.

Ta następna praca też super. :P
Awatar użytkownika
Cubeous
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2019 17:31
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Marsz

Post autor: Cubeous »

Pomysł fajny, wykonanie też. Ale wg mnie za dużo drzew - z przodu zostawił wolną przestrzeń, z jakimiś krzewami i kamieniami bo armia znika w gąszczu.
Cube Brick: YouTube / Flickr / Facebook / Instagram
Awatar użytkownika
x3qtor
Posty: 103
Rejestracja: 25 lis 2013 18:29
Rok urodzenia: 1984
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marsz

Post autor: x3qtor »

@Jaskier
Do tej drugiej pracy skrobnę parę słów i pójdzie też publikacja ;).
Pablo pokazywał mi swoje patenty i faktycznie są bardzo udane, ale jednak wolałem zostać przy swoim.

Co do kompozycji - macie rację, taki był zamysł, i owszem z jednej strony wyszło pozasłaniane, ale z drugiej strony bałem się, że ta wolna przestrzeń będzie zbyt pusta. No nic - jest miejsce na poprawę.

Dziękuję za komentarze :).
ODPOWIEDZ