MAN LE 4x4 z HDSem i wywrotką

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7067
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: MAN LE 4x4 z HDSem i wywrotką

Post autor: Jaskier »

Bardzo ładny.
Taki zgrabny i kształtny. :)
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Re: MAN LE 4x4 z HDSem i wywrotką

Post autor: Jakeof »

Bardzo ładny. Szacun za skrzynię, fajnie że się podnosi, i to na obydwie strony, i że są ruchome burty. Te jasnoszare zawiasy miały być jasnoszare, czy nie ma tego elementu w kolorze niebiekim? Podoba mi się też hds rzecz jasna, ale szkoda że nie ma tam żadnych przewodów hydraulicznych, bo teraz jakoś tak łyso. Ale to drobiazg, przewody zawsze można dorobić. Tak czy owak, fajnie wyszło :)
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7020
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: MAN LE 4x4 z HDSem i wywrotką

Post autor: Thietmaier »

Dzięki! Jasnoszare zawiasy są co do zasady niebieskie, ale pod reka miałem szare cztery i nie kupiłem sobie w niebieskim kolorze. Do zmiany w przyszłości jakbym miał - wiem ze trochę razi ale chciałbym zużyć jak najwiecej posiadanych klocków i nie kupować gdy nie jest to super konieczne ;) Przewody w HDSie - pełna racja, dokupiłem ostatnio sznurków i lass na to, a zdjęcia zrobiłem i ładne wyszły i po całej sesji zauważyłem ze nie dołożyłem - gapiostwo moje :) Cieszę ze mimo wszystko Ci się podoba ;)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: MAN LE 4x4 z HDSem i wywrotką

Post autor: Mateusz92 »

Od samego początku jak model pojawił się na makiecie miasteczka przykuł moją uwagę, więc fajnie podziwiać go w końcu na zdjęciach. :)
Z plusów na pewno skrzynia załadunkowa - otwierane burty i przechył szczególnie, hds ze swoją pozowalnością. Bardzo pozytywnie na odbiór całości wpływają naklejki. Nie mam ich dużo, są wykorzystane "ze smakiem" i podkreślają odpowiednio detale. Mam mały zgrzyt z kabiną tzn. może szyba jest za krótka. Poza tym mam wrażenie, że rozpoznawalność oryginału gdzieś ucieka. Porównując ze zdjęciem widzę podobieństwo natychmiast. Jednocześnie nie mając zdjęcia pod ręka nie wpadam od razu na to, iż patrzę na Mana. Może naklejka z logo by pomogła, a może po prostu za słabo znam oryginał. Tak czy inaczej udany model, a ja pewnie niepotrzebnie szukam dziury w całym. :) A i zdjęcie z koparko-ładowarką bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7020
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: MAN LE 4x4 z HDSem i wywrotką

Post autor: Thietmaier »

Dzięki!
Ja się opatrzyłem na zdjęcia więc widzę w nim MANa od razu :) Możliwe, że szyba jest nie do końca, ale chciałem szybkę nie flexy. Ponadto po publikacji jeszcze patrzyłem na zdjęcia tego modelu w necie i tam jest lekkie zagięcie maski przy zderzaku ze światłami i można by je zrobić ze slope 2x2 curved, ale będzie wtedy troszkę odstawał grill. Na ig napisał do mnie gość, który ma dwa takie MANy 4x4 z ciekawymi zabudowami dla pożarnictwa - chyba ich własna zakładowa służba (żółte kolory, kabina krótka z dodaną kabiną brygadową jak w Starach oraz drugi z beczką) i chyba pokuszę się o zbudowanie tego pierwszego z brygadówką i wtedy pomyślę nad tym zagięciem :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
rh
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1559
Rejestracja: 15 maja 2013 07:18
Rok urodzenia: 1984
Lokalizacja: Kraków (Lubań)
Kontakt:

Re: MAN LE 4x4 z HDSem i wywrotką

Post autor: rh »

Model jest świetny - ale mam trochę jak Mateusz. Brakuje mi naklejki z logo (wiem, bronisz się przed nimi) :)
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7020
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: MAN LE 4x4 z HDSem i wywrotką

Post autor: Thietmaier »

Nie bronię się, tylko nie mam zdolności - trzeba to stworzyć graficznie, wydrukować gdzieś etc. Jakbym miał kolorowy laser w domu to bym się bawił, bo też kwestia doboru barw, żeby było okej, a płacić niewiadomo ile i latać po drukarniach co drugi dzień to też masakra. No i w sumie czas - nie dysponuje nim zbyt wiele, żeby babrać się w nalepki, bo na budowanie i fotografowanie nie zawsze mam chwilę. Najprościej mi się buduje, mam z 20 modeli do obfotografowania a nie mam czasu, bo praca, egzaminy, nauka, etc etc. A życie to nie tylko klocki ;)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
eric trax
Posty: 232
Rejestracja: 18 maja 2014 01:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wrocław

Re: MAN LE 4x4 z HDSem i wywrotką

Post autor: eric trax »

Thietmaier pisze:Dzięki!
Ja się opatrzyłem na zdjęcia więc widzę w nim MANa od razu :)
Ja też widzę od razu MANa :D Już gdzieś pisałem że model jest osom. Podtrzymuję. To jak zbudowana jest kabina i HDS to dzieło sztuki. Mam nadzieję, że przyjrzę się mu z bliska w Poznaniu :)
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3904
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: MAN LE 4x4 z HDSem i wywrotką

Post autor: pit »

Jak dla mnie to taki trochę MANik niż MAN (przyzwyczajony do ciągników). Ale HDS bardzo ładny. :)
ODPOWIEDZ