Wierzbowa 13

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Wierzbowa 13

Post autor: glaz_pimpur »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Prof. Anatolij Wierzbow 1874-1952: rosyjski uczony, specjalista ds zjawisk paranormalnych, założyciel rosyjskiego instytutu KKK (odpowiednik Archiwum X). Jego uczniem była m.in. Irina Spalko. Po jego śmierci ulicę, na której do dzisiaj stoi Instytut nazwono jego imieniem. Sam lnstytut wybudowany został z wykorzystaniem pełnej wiedzy o L-przestrzeni: pomimo, że z zewnątrz wygląda niepozornie, to środku ma 12 pięter, 6 klatek schodowych. Znajdują się tu 2 sale konferencyjne, kort tenisowy i basen.

Obrazek

Tak naprawdę wszystko zaczęło się od tych absurdalnych schodów, które zobaczyłem u jednego z moich ulubionych rysowników Edwina Rhemreva.

Obrazek

Reszta poszła wg schematu: każde okno inne ale żeby pasowało i żebym nie musiał nic dokupować. Szczególnie jestem zadowolony z okienek nad schodkami po prawej stronie (spróbujcie przyczepić równo to ćwierćkole). I dachu.

ObrazekWierzbowa 13 by glaz_pimpur, on Flickr

Tak naprawdę to są dwie połówki modulara 16x32 czyli 16x16 x 2, które można złożyć zarówno obok siebie jak i plecami do siebie. Taki prywatny hot 16 challenge 2. Widać dziurki na piny w ścianie służące do połączenia obu czesci w drugi (albo pierwszy) sposób:

Obrazek

Niezadowolony za to byłem ze zdjęć frontu, czyli inaczej mówiąc prawej strony i dlatego prezentuje się ona tylko w komplecie z lewą stroną. Niezadowolony też jestem, że LEGO nie produkuje okienek okrągłych 2x2  oraz szybek do okienek 2x2,2/3 z półokrągłą górą.

No i następną razą zrobię wszystko inaczej.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Mikołaj Ivanovski
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2018 16:54
Rok urodzenia: 2004

Re: Wierzbowa 13

Post autor: Mikołaj Ivanovski »

Schody awesome, ale ja to bym jeszcze wnętrze jakieś poprosił :)
Smells like brick spirit
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wierzbowa 13

Post autor: pit »

Bardzo podoba mi się ta kamienica. Czuć w niej klimat absurdu właśnie, ale również budzi jakiś rodzaj niepokoju - nie tylko przez te wstawki w oknach. Coś tu nie gra, ale w pozytywnym sensie.
Zdecydowanie pomogłyby temu lepsze zdjęcia.
Wzorowałeś się na czymś?
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7105
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Wierzbowa 13

Post autor: Jaskier »

Fajne.
Kojarzy się z kreskówką Dom dla zmyślonych przyjaciół Pani Foster albo czymś w tym stylu.
Moim ulubionym detalem jest Potwór z Czarnej Laguny i jego akwarium w piwnicy. :D
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Wierzbowa 13

Post autor: glaz_pimpur »

pit pisze:Bardzo podoba mi się ta kamienica. Czuć w niej klimat absurdu właśnie, ale również budzi jakiś rodzaj niepokoju - nie tylko przez te wstawki w oknach. Coś tu nie gra, ale w pozytywnym sensie.
Zdecydowanie pomogłyby temu lepsze zdjęcia.
Wzorowałeś się na czymś?
Dzięki, tak miało być.
To już są lepsze zdjęcia. Bardziej nie umię;)
Tak jak pisałem starałem się oddać styl budynków z rysunków Edwina Rhemreva.
Jaskier pisze:Fajne.
Kojarzy się z kreskówką Dom dla zmyślonych przyjaciół Pani Foster albo czymś w tym stylu.
Moim ulubionym detalem jest Potwór z Czarnej Laguny i jego akwarium w piwnicy. :D
Dzięki. Tytuł coś mi dzwoni w uszach ten tytuł ale raczej nie oglądałem.
Duplo Users Poland Assosiation
ODPOWIEDZ