Mr. Chong's Potion Shop

Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Mr. Chong's Potion Shop

Post autor: Insomnia »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Jeśli chcecie rzucić na kogoś urok, kupić truciznę albo dziwne lekarstwo - Pan Chong to odpowiedni człowiek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mr. Chong's Potion Shop

Post autor: crises »

Ładnie, dużo dziwnych rzeczy ma pan Chong w swoim sklepie. Trochę za przestronnie. Wygląda jak elegancki komis, a nie jak tajemniczy sklepik.
Awatar użytkownika
gmkkk

Re: Mr. Chong's Potion Shop

Post autor: gmkkk »

Meble klasa światowa!
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mr. Chong's Potion Shop

Post autor: romkoo »

Super wyszło. To pewnie u niego można kupić gremlina?
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mr. Chong's Potion Shop

Post autor: tybort »

Bardzo fajne.

Tylko te dwa puste rzędy studów z każdej strony mi nie pasują. Wolałbym, żeby ściany i podstawka kończyły się równo z meblami. Teraz nie wiem, co jest dalej. Jeśli tam od razu załamuje się ściana to te złote laski/kostury wiszą totalnie w kątach. Więc chyba nie. Ale skoro tak, to dlaczego w środku pomieszczenia jest "od strony widza" tak dużo przestrzeni? Wtedy faktycznie jest za przestronnie, jak mówi Kryzys.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Mr. Chong's Potion Shop

Post autor: Jellyeater »

Tylko te dwa puste rzędy studów z każdej strony mi nie pasują. Wolałbym, żeby ściany i podstawka kończyły się równo z meblami. Teraz nie wiem, co jest dalej
Ano. Dziwnie pusto przez to. I na pewno brakuje jeszcze czegoś co by wisiało u powały. I brakuje czegoś na wysokości pomiędzy tym co na dole, a górą regałów. Przydałby się kolejny poziom. Jakiś wieszak. Za luźno jest.

Ale meble mega.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Mr. Chong's Potion Shop

Post autor: jetboy »

"Tak, powinien dobudować jeszcze sufit i ściany ze wszystkich stron; kanalizacje, wentylacje i prawidłowo poprowadzone przewody kominowe".
Świetnie to wygląda, gdyby nie ta przestrzeń to by nie wyglądało. Znakomita praca i znakomity poziom klockowej umowności. Niepotrzebnie wrzuciłeś zdjęcie poglądowe jako pierwsze. Powinno być ostatnie, bo to praca do oglądania na pozostałych zdjęciach. Są świetne!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mr. Chong's Potion Shop

Post autor: crises »

Jet, przecież nie od dziś w komentarzach bardziej wskazujemy ile brakuje do ideału, niż głaszczemy się po głowach w samozadowoleniu. Sklep jest świetny i to nie ulega wątpliwości.
jetboy pisze:Niepotrzebnie wrzuciłeś zdjęcie poglądowe jako pierwsze. Powinno być ostatnie, bo to praca do oglądania na pozostałych zdjęciach. Są świetne!
No właśnie. Na zbliżeniach jest większy tłok i lepsze wrażenie "tego typu sklepu". Jakby w ogóle był jakiś archetyp "chińskiego sklepu z tajemniczymi przedmiotami", ale wiemy o co chodzi.
Awatar użytkownika
szww
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1820
Rejestracja: 19 wrz 2013 11:16
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mr. Chong's Potion Shop

Post autor: szww »

Z jakiego zestawu jest ta zielona żabnica/ żabnicowy kask?
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Mr. Chong's Potion Shop

Post autor: zgrredek »

Eh wszystko co miałem napisać to już napisali inni (oprócz tego co napisał Jetboy ;P ).

Meble i wszelkie precjoza są powalające. Jest jednak stanowczo za przestronnie. Chyba, że pan Chong urzęduje w centrum handlowym i muszą być szerokie alejki, żeby mogły przejechać wózki sklepowe? ;)

Istnieje w popkulturze pewien archetyp takiego sklepu, gdzie trudno się obrócić, żeby czegoś nie strącić, gdzie po niektóre rzeczy trzeba wspinać się po drabinie i gdzie u powały wiszą jakieś zasuszone marliny czy inne zagadkowe stwory. Ten archetyp jest tak ochoczo powielany w filmach i książkach, i tak głęboko nim przesiąknęliśmy że nie ma się co dziwić, że właśnie czegoś takiego oczekiwaliśmy.
ODPOWIEDZ