Monster Truck "Old Glory"

Barć
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2020 10:06
Rok urodzenia: 1981

Monster Truck "Old Glory"

Post autor: Barć »

Witajcie.
Może trochę niekonwencjonalnie, ale chciałbym wam przedstawić mój pierwszy w 100% samodzielny projekt Monster Trucka.
Model został wykonany w programie Lego Digital Designer. W chwili obecnej jestem na etapie kompletowania klocków niezbędnych do zbudowania go w realu.
Niestety jeden klocek potrzebny do wykonania tylnych świateł (czerwony transparentny) nie istnieje w tym zabarwieniu i będę się posiłkował drukiem 3D.
Idea jaka mi przyświecała to stworzyć samochód dwuosobowy który będzie proporcjonalny do skali Minifigs. Efektem czego powstał samochód z karoserią o podstawie 8x26 studów. Chciałem również by samochód był niepowtarzalny więc przejrzałem czy Lego nie wypuściło czegoś podobnego i na szczęście takiego lub podobnego zestawu nie ma. Auto w amerykańskim klimacie więc i karoseria "polakierowana jest" we wzór flagi USA.

Zapraszam do galerii i komentowania

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy uważacie że warto model zgłosić do programu Lego Ideas ? Miałby jakieś szanse ?
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Monster Truck "Old Glory"

Post autor: Havoc »

Trochę jak ten tylko większy:
https://images.brickset.com/sets/images/6641-1.jpg" target="_blank
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: Monster Truck "Old Glory"

Post autor: Fuku »

Ładny model, wygląda jak MOC bardziej doświadczonego konstruktora nie jak debiut, brawo. Trochę mi nie pasuje kolor tego slopa białego https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... ope%5D#T=C" target="_blank, wydaje mi się że całość lepiej by wyglądała z czerwonym (i czerwonym serkiem obok). No i spróbowałbym jednak uniknąć drukowania elementu ;)
Barć
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2020 10:06
Rok urodzenia: 1981

Re: Monster Truck "Old Glory"

Post autor: Barć »

Dzięki za przychylną opinię oraz super sugestię.
Czerwony slop i serek zrobiły robotę ale dach musiałem zmienić na biały bo było "za czerwono" :)

Obrazek

Przyglądałem się fladze USA i zmieniłem jeszcze kolory przodu.

Obrazek

Która wersja waszym zdaniem jest lepsza ?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Monster Truck "Old Glory"

Post autor: jetboy »

Gdyby tylne swiatla zmienić na kombinacje plejtów serka i tili przezroczystych, to mozna by uniknac drukowania, a i nie wygladalo by to zle. Swiatla lekko odstajace od nadwozia, byly by jak najbardziej ok.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
ctr_bricks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 299
Rejestracja: 07 lis 2018 12:09
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Monster Truck "Old Glory"

Post autor: ctr_bricks »

Druga wersja kolorostyczna zdecydowanie lepiej pasuje. Tak jak jetboy pisal, sprawdź jak to wyjdzie z serkami, szkoda żeby nie było możliwości zbudowania go IRL.
____________________________________________
MOCs: FlickrInstaReddit
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Monster Truck "Old Glory"

Post autor: tybort »

Zgadzam się z CTR69 co do wersji i nie drukowania. W ogóle to da się już skutecznie drukować przezroczyste elementy?

Bryła jest fajna, oczywiście nie do pomylenia z niczym innym. Nie wiem, czy nie jest minimalnie za duży (w sensie sama karoseria pickupa) w stosunku do ludzika, ale może nie.

Rażą mnie te ząbki ze studów z tyłu, ale na szybko nie wiem, jak to zrobić inaczej, żeby zachować wszystkie wymiary.

Amortyzatory są raczej tylko dla wyglądania, prawda? O ile dobrze widzę, kiedy je ugniesz to koła rozjadą się w kierunkach od środka pojazdu (przód do przodu a tył do tyłu) i tym samym nie trafią w nadkola. Oczywiście i tak by się w nich nie zmieściły, tak tylko mówię :)
Barć
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2020 10:06
Rok urodzenia: 1981

Re: Monster Truck "Old Glory"

Post autor: Barć »

Da się drukować z żywic transparentnych.
Jeżeli chodzi o proporcje to wydaje mi się że jest poprawnie.
Zawieszenie działa - przynajmniej w teorii. Na tą chwilę baza kół (rozstaw) jest większa niż rozstaw nadkoli.
Jest to natomiast regulowane w 3 punktach oraz dobierając długość rodów.

Jeżeli chodzi o tego nieszczęsnego studa z tyłu to problem rozwiązany :)
Czasem warto siąść nad tematem i zobaczyć że "niemozliwe" jest w zasięgu ręki.

Obrazek

Jestem już na etapie końcowym w kupowaniu wszystkich niezbędnych klocków.
Myślę że w połowie przyszłego tygodnia zaprezentuję prawdziwy model o ile gdziekolwiek dostanę dwa czerwone slopy.
Przekopałem cały internet w poszukiwaniu.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Monster Truck "Old Glory"

Post autor: tybort »

E, no znajdziesz nawet w Polsce. Tylko używane, niestety.

https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... T=S&C=5&O=" target="_blank{%22color%22:5,%22loc%22:%22PL%22,%22iconly%22:0}
Barć
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2020 10:06
Rok urodzenia: 1981

Re: Monster Truck "Old Glory"

Post autor: Barć »

Dzięki serdeczne !!!
Jutro jeszcze podjadę do lokalnego sklepu (Dom Wiktorii) jak tam nie znajdę to zamówię przez Bricklink :)

Temat świateł rozwiązany Panowie - jest nadspodziewanie fajnie mimo że optycznie brakuje tego łuczka.

Obrazek

:)
ODPOWIEDZ