Slave I

Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Slave I

Post autor: Fuku »

Slave I MOC w skali zestawowej.

Gdy pojawił się zestaw rocznicowy, od razu stwierdziłem, że muszę go mieć, nowa szybka i nowe czerwone skosy pod kątem idealnie nadadzą się do wykończenia mojego starego MOCa. W końcu aktualną wersję zbudowałem od zera, bazując w dużej mierze na częściach z zestawu i z mojego MOCa, nie obyło się też oczywiście bez zamówienia na bl. Wzorowałem się na zdjeciach oryginału, głównie z filmu, jest wiele różnych zdjęć, ale modele różnią się miedzy sobą czasem bardzo wyraźnie. Musiałem stworzyć w głowie jedną, spójną wersję. Starałem się zachować zestawową skalę, ale przy tym wierniej odwzorować bryłę jak i szczegóły pojazdu. Przez podobny rozmiar i użycie tych samych kluczowych elementów jak szyba, zielone łuki, czy czerwone skosy, moja wersja przypomina tę zestawową, ale wprawne oko zobaczy, że to dwie różne konstrukcje. "Przedłużyłem" szybę i "zaokrągliłem" końcówkę, wymodelowałem poszycie, by było bardziej obłe, zarówno między szybą a spodnią częścią jak i od szyby do "ogona". Zadbałem o wierniejsze oddanie kolorystyki w danym miejscu. Wymodelowałem dolną część, by bardziej przypominała eliptyczny kształt oryginału i by spód był wyraźniej ścięty (stąd prawie brak skośnych płytek pod czerwonymi slopami), jasnoszare wykończenia gdzieniegdzie też starałem się dawać w miejscach, gdzie w oryginale czerwony lakier jest zdrapany, raczej nie są przypadkowe. Niestety trochę za cenę spodu, ale tam też starałem się oddać najważniejsze szczegóły. Można było się tam bardziej zagłębić, ale za cenę stabilnosci całej konstrukcji. Najtrudniej było chyba wymodelować skrzydła, tak by byly wierne oryginałowi i jednocześnie by miały odpowiedni środek ciężkosci. Całość jest dość mocna i stabilna, jedynie okrągłe talerze imitujące silniki czasem odpadają jak się o nie zahaczy, trzymają się na 1 studzie. Zdjęcia robione w wyjątkowo słoneczny poranek, więc mam nadzieję, że tym razem są lepszej jakości

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć w albumie flickr: https://flic.kr/s/aHsmLcLXtw" target="_blank
Awatar użytkownika
Pablo Brickasso
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 414
Rejestracja: 26 lut 2017 02:42
Rok urodzenia: 2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Slave I

Post autor: Pablo Brickasso »

Ogólnie model jest bardzo dobry. Jedyne co bym poprawił to można by nieco powiększyć i pociągnąć do góry ten fragment w dk green z przodu pojazdu. Dobrze widać o co chodzi np. na modelu z Battlefronta II.

Obrazek
Obrazek
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: Slave I

Post autor: Fuku »

Masz rację z tym zielonym, tyle że ciężko by to było załatwić bez odpowiednich naklejek, bo jak niżej to zielone jest na 4 study, tak wyżej powinno być na 3. Te slopy z naklejkami z zestawu jakbym dał je wyżej, to miałyby szerokość około 4 studów. Pomyślę nad jakimś umownym rozwiązaniem
ODPOWIEDZ