Późnobarokowy Kościół

Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Późnobarokowy Kościół

Post autor: Jellyeater »

Pół roku budowania i oto jest. Budowla oparta na planie centralnym. 64x64 study.

Obrazek

https://www.flickr.com/photos/158283415@N03/49439679218" target="_blank

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Projekt rozpoczął się od znalezienia ośmiokąta i szesnastokąta. Potem okazało się, że są to długości nieparzyste boków więc sporo było kombinowania z jumperami. Życie też zaskakuje bo takie białe technic brick 1x2 musiałem ściągać z Niemiec. Ogólnie niby proste elementy, ale okazało się, że trzeba było je zwozić z krajów ościennych. Chociażby te szare kopułki na latarnię. Ogólnie budowle która ma 8 i 16 takich samych elementów buduje się dość nudno i materiałochłonnie.

Mam nadzieję, że projekt wytrzyma ze dwa sezony miasteczka. Potem buduję gotyk nadwiślański. Będzie bardziej adekwatne geograficznie. Po Pelplinie doceniłem jego piękno.

W tym miejscu chciałbym podziękować Magdzie za cierpliwość, Innosowi za pomoc w zdobyciu skosów 2x2/3 i wypada wspomnieć tu o Bogu, bo bez Niego też by nie wyszło. Cały wieczór głowiłem się jak zrobić okna pod kopułą (zostało tam mało miejsca, bo panele wydłużyły się do 2 i 1/3, żeby ładnie pasowały do wolut i nie było szpar). I następnego dnia byliśmy na Wielkiej Wystawie Klocków (córka wypatrzyła reklamę i bardzo chciała, ja po poprzedniej miałem dość). A tam była ta Bazylika Świętego Piotra. Pomysł na okna stamtąd. Warto być dobrym dla dzieci. ;-) Nie wiem skąd mi się trafiła ta biała felga na latarnię, ale pasuje tam wyśmienicie. I tak dalej.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Późnobarokowy Kościół

Post autor: pit »

Znowu kościół... ?!
:D
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Późnobarokowy Kościół

Post autor: jetboy »

Rynny wyglądają jak szpary (przynajmniej na czarnym tle), a dach jest popękany.

Ilość detali na ścianach na dole vs ilość detali na ścianach na górze sprawia że wygląda jakby góra była niedokończona. Brakuje gzymsów na górze ścian.

W sumie wygląda nieźle, ale stać Cię na więcej :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Późnobarokowy Kościół

Post autor: Jaskier »

Bryła i detale typu zdobienia przy oknach są naprawdę świetne.

Nie pasują mi te odstające dynksy z dishami. Wydają mi się strasznie ciężkie. Zgapiłeś to z jakiegoś istniejącego budynku?
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Późnobarokowy Kościół

Post autor: Insomnia »

Nie znam się na architekturze więc napiszę, że jedyne co mi nie pasuje to różnokolorowe BP :)
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Późnobarokowy Kościół

Post autor: Kris Kelvin »

Całość wygląda znakomicie. Jedynie co mi nie pasuje to te białe dishe. Wyglądają jak ślimaki. Zmień i awans z katedry na bazylikę jest w zasięgu ręki.
8,8/10
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Późnobarokowy Kościół

Post autor: Sirius »

Wygląda bardzo ładnie, ale trochę brakuje do perfekcji. Jetboy bardzo słusznie wspomniał, że góra wygląda na niedokończoną. Te dziury w dachu może też by się udało jakoś zasłonić jakimiś flexami albo nawet plejtami rozchodzącymi się czubka.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Późnobarokowy Kościół

Post autor: Jellyeater »

Dziękuję za konstruktywne i miłe słowa.

Do perfekcji to głównie czasu brakuje. ;-( Mam jeszcze jedną rzecz do kwietnia do zbudowania... Ale brak gzymsy na górnym poziomie teraz mi doskwiera. Korci mnie by to przebudować, tylko nie będę miał czasu na zrobienie zdjęć. Będzie kiedyś kolejny. Miejmy nadzieję, że lepszy.

Kopuła ma 16 ścian. Jest problem by tam coś doczepić. Nawet te łapki co są ledwo się zmieściły na dishu 6 studów.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
zagiwolf
Posty: 70
Rejestracja: 17 paź 2019 13:29
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Późnobarokowy Kościół

Post autor: zagiwolf »

Bardzo mi się podoba ta praca, rewelacyjna! Fajnie, że użyłeś trochę klocków dark gray. Świetne drzwi, witraże, a scenka z huliganem-wandalem to przyjemny akcent.
Odjąłbym jedynie dishe i dał jeden baseplate.
Mój tramwaj na Lego Ideas: https://ideas.lego.com/projects/ffadcc0 ... b14a161b59" target="_blank
Mój profil o Lego na Instagramie: http://www.instagram.com/klockidladoroslych" target="_blank
ODPOWIEDZ