Gojira

Awatar użytkownika
sp_lineup
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2019 18:36
Rok urodzenia: 1994

Gojira

Post autor: sp_lineup »

Ten model planowałem zbudować już od dawna ale nigdy nie miałem wystarczającej motywacji. Ta ukazała się gdy zobaczyłem zdjęcia oficjalnego zestawu lego dla Nissana GTR Nismo. Pomyślałem ze to dobry moment aby spróbować odwzorować ten wyjątkowy samochód. Jako fan motoryzacji Japońskiej postawiłem sobie wysoko poprzeczkę i poświęciłem modelowi więcej czasu niż zwykle.

Obrazek Obrazek Obrazek

Nowy rok zacząłem z jednym z moich ulubionych aut który stał się jednym z moich ulubionych moc' ów. Najbardziej zadowolony jestem z profilu auta oraz jego linii. Wydaje się jak by model lego był nie co przydługi w porównaniu do pierwowzoru, jednakże o jeden stud krótszy wydaje się za mały. Niestety musiałem pójść na kilka kompromisów. Wstępny koncept przewidywał tylne światła o różnych rozmiarach ( wewnętrzne mniejsze od zewnętrznych) niestety dla lepszej stabilności nie zostały one zaimplementowane :D Nie obyło się bez naklejek tak jak i w wersji SpeedChampions, tyle że w moim wypadku to tylko drobny detal w postaci czerwonych pasków (z których można zrezygnować a autko nadal raczej przypominać będzie nie co pierwowzór) No i oczywiście felgi nie są w oryginalnym kolorze srebrnym, zamiast tego malowane na czarny mat z lekkim połyskiem.

#keeponbuilding

Więcen na -->
https://www.instagram.com/sp_lineup/
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Gojira

Post autor: Jellyeater »

Rozpoznawalnie wyszedł. Estetycznie i tak jak trzeba. A wydaje się za długo, bo pierwowzór się zwęża na górze. Ale nie było to do zrobienia w klockach.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Gojira

Post autor: Stelario »

Ten dach jest za gruby moim zdaniem.
Jak byś dał dolna warstwę czarna a oprócz ząbka z przodu się da to by wyglądało jak w oryginale.
Reszta jest prawie identyczna.
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: Gojira

Post autor: rASch »

Dla mnie bomba.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Gojira

Post autor: Jaskier »

Jak do Malucha nie byłem przekonany, to ten mi się bardzo podoba. ;)
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Gojira

Post autor: Mateusz92 »

Wyszło mega dobrze. Ten zestawowy GTR wygląda strasznie biednie przy twoim. Tym bardziej to podkreśla fakt ilości naklejek jakich użył projektant zestawu, aby nadać mu podobieństwo.
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2539
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gojira

Post autor: Toltomeja »

Fantastycznie wymodelowany kształt, szczególnie przód. Na pierwszy rzut oka można pomylić z prawdziwym.
pan ananas
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2020 20:16
Rok urodzenia: 2000
Kontakt:

Re: Gojira

Post autor: pan ananas »

Świetny. Ja sobie kupię ten od speed champions, bo mi się całkiem podoba, ale chyba najpierw kupię 76899 (lamborghini) i 76897(audi), bo mi się bardziej podobają, a reszta raczej nie.
Są ludzie i są fani lego.
ODPOWIEDZ