Śmierć Komandora

Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Śmierć Komandora

Post autor: Sirius »

Moje zgłoszenie do XVII edycji CCC do kategorii Epic Duel.

Główny motyw pracy inspirowany jest operą Don Giovanni ( Wolfganga A. Mozarta z librettem Lorenzo Da Ponte na podstawie sztuki Moliera Don Juan). Scena nawiązuje do początku pierwszego aktu, gdzie Don Giovanni zakrada się pod pałac Komandora w Sewilli, by uwieść córkę właściciela - Donnę Annę. Zostaje jednak nakryty przez ojca kobiety i dochodzi między nimi do pojedynku, w wyniku którego Komandor ginie. Don Giovanni natomiast ucieka wraz z kryjącym się w ogrodzie swoim sługą - Leporello. Mimo swojej śmierci, Komandor odegra jednak jeszcze istotną rolę w całej sztuce ;)



Budynek wzorowany jest natomiast na pałacu Alcazar w Sewilli. Szukałem czegoś, co będzie wpisywać się w iberyjski styl z naleciałościami arabskimi i ta budowla wpisuje się w to idealnie. Niestety, kiedy zabrałem się za budowanie szybko okazało się, że fasada jest za duża i musiałem trochę ścinać pracę. Sam pałac jednak na tyle mi się spodobał, że trafił do przepastnej szuflady z pomysłami do wybudowania na przyszłość, bez oglądania się na ramy konkursowe.

Omówiłem inspiracje, więc pora przejść do najmniej interesującej części ;)

Obrazek

Obrazek

Dziękuję Tolto za pomoc i obróbkę zdjęć.

Pałac Alcazar w Sewilli dla porównania:

Obrazek
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Śmierć Komandora

Post autor: dzidek1983 »

Bardzo fajne, choć średnio chyba wyglądają te wielkie połacie białych ścian. Normalnie może tak być ale pewnie fanatycy konkursowi uznają że jest biednie.
Czy tylko mi się wydaje na pierwszym zdjęciu że dach nie trzyma linii prostej?

Co do faktycznie samego pałacu w realu. To to nie jest pałacyk iberyjski z naleciałościami arabskimi, a pałac arabski anektowany przez Hiszpanów po rozbiciu kalifatu Cordoby :)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Śmierć Komandora

Post autor: Jaskier »

Co tak bez komentarzy? :O

Nie podoba mi się.
Już na etapie WPI-ów Ci pisałem, że jest za duże. W skończonej wersji ściany tworzą olbrzymie puste przestrzenie.
Scenka pojedynku zupełnie ginie przytłoczona przez ozdoby i balkony nad głównym wejściem. :(
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: Śmierć Komandora

Post autor: Fuku »

No jak na nasze standardy to też bym powiedział, że mi się niezbyt podoba, choć jakoś tak ogólnie, nie ze względów konstrukcyjnych, ogólnie budowla jest ładna. Ale jest jakoś tak za duża, w sumie podobnie jak pisze Jaskier. Sam pojedynek wygląda bardzo fajnie
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Śmierć Komandora

Post autor: Jaskier »

Fuku pisze:Sam pojedynek wygląda bardzo fajnie
Tu się zgodzę, figurki bardzo fajnie upozowane, ale zupełnie ich nie widać na głównym zdjęciu.
ODPOWIEDZ