The 19th Century Museum of Science and Technology

Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: jetboy »

lechkulina pisze:
parsom pisze:Panie szanowny, co tu powiedzieć... Jakie to ma wymiary? Wrzuć jakieś zdjęcie z bananem dla skali.
Dzięki! Nie wiem dlaczego nie zmierzyłem całości, musiałem zapomnieć... Jak w przyszłym tygodniu wrócę po przerwie świątecznej to zmierzę i podam dokładne wymiary.
Jak komuś się śpieszy poznać ten rozmiar wcześniej, to niech study policzy :)
Budowałeś na płytach bazowych? Jeśli tak, to na pewno wiesz na ilu i łatwo z tego policzyć rozmiar. Jeśli nie, pozostaje miarka albo liczenie studów :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: lechkulina »

jetboy pisze: Jak komuś się śpieszy poznać ten rozmiar wcześniej, to niech study policzy :)
Budowałeś na płytach bazowych? Jeśli tak, to na pewno wiesz na ilu i łatwo z tego policzyć rozmiar. Jeśli nie, pozostaje miarka albo liczenie studów :)
Właśnie o to chodzi, że całość nie jest na baseplate'ach tylko normalnych płytkach 3,2mm (dokładnie to plaster miodu czyli plate + brick/technic brick + plate).

Pozdrawiam

lech
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: parsom »

Z ciekawości - od którego fragmentu zacząłeś budowanie? Tzn. czy zaczęło się od pomysłu na któryś detal czy coś w tym stylu?
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: Jellyeater »

Wiesz, że jest to wyśmienite i ciężko coś kreatywnego o tym napisać. Podoba mi się jak wykorzystałeś geometrę klocków i kształt budowli by nie było szpar. I podziwiam ilość klocków. Mnie przeraża jeden element na 200 części który trzeba odbić 8 razy. Tu masz pewnie więcej na jedno okno.

Obserwuję Cię na Flickr. Ale jakoś żyłem w przeświadczeniu, że jesteś Czechem. ;-) Nie wiem skąd mi się to wzięło.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11901
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: Kris Kelvin »

Dodam tylko z kronikarskiego obowiązku, że też mi się podoba :)
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: lechkulina »

parsom pisze:Z ciekawości - od którego fragmentu zacząłeś budowanie? Tzn. czy zaczęło się od pomysłu na któryś detal czy coś w tym stylu?
Całość zaczęła się od projektu dużego prostokątnego okna w głównym budynku (tego szerokiego na 6 studów). Grzebałem przy nim przez kilka tygodni kończąc nieduży pałacyk, który wtedy budowałem. Później przyszła pora na węższą wersję (4 study szerokości) aby móc zrobić zaokrąglone wejście. Jak to się udało to porzuciłem kończenie małego pałacu i zacząłem pracować tylko nad tym projektem.
Jellyeater pisze:Wiesz, że jest to wyśmienite i ciężko coś kreatywnego o tym napisać. Podoba mi się jak wykorzystałeś geometrę klocków i kształt budowli by nie było szpar. I podziwiam ilość klocków. Mnie przeraża jeden element na 200 części który trzeba odbić 8 razy. Tu masz pewnie więcej na jedno okno.

Obserwuję Cię na Flickr. Ale jakoś żyłem w przeświadczeniu, że jesteś Czechem. ;-) Nie wiem skąd mi się to wzięło.
Wielkie dzięki Jellyeater za śledzenie projektu i dobre słowo!
Kris Kelvin pisze:Dodam tylko z kronikarskiego obowiązku, że też mi się podoba :)
Dzięki KK ;)

Pozdrawiam

lech
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2418
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: Mateusz92 »

Też śledziłem, też czekałem, to co uważam na temat tego moca zostało już powiedziane dawno, dawno temu :)
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: lechkulina »

lechkulina pisze:
parsom pisze:Panie szanowny, co tu powiedzieć... Jakie to ma wymiary? Wrzuć jakieś zdjęcie z bananem dla skali.
Jak w przyszłym tygodniu wrócę po przerwie świątecznej to zmierzę i podam dokładne wymiary.
Obiecane wymiary: szerokość 147cm, głębokość 70cm i wysokość 114 cm.
Mateusz92 pisze:Też śledziłem, też czekałem, to co uważam na temat tego moca zostało już powiedziane dawno, dawno temu :)

Dzięki wielkie Mateusz za śledzenie projektu do końca :)

Pozdrawiam

lech
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: parsom »

lechkulina pisze:
lechkulina pisze:
parsom pisze:Panie szanowny, co tu powiedzieć... Jakie to ma wymiary? Wrzuć jakieś zdjęcie z bananem dla skali.
Jak w przyszłym tygodniu wrócę po przerwie świątecznej to zmierzę i podam dokładne wymiary.
Obiecane wymiary: szerokość 147cm, głębokość 70cm i wysokość 114 cm.

O ja cie... Aż takich to się nie spodziewałem. Gigant!
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
ODPOWIEDZ