The 19th Century Museum of Science and Technology

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: lechkulina »

wow, wielkie dzięki za super pozytywną odpowiedź :)
Sirius pisze:Ciężko coś sensownego napisać. Robi wrażenie to mało powiedziane. Śledziłem na bieżąco zdjęcia z postępu prac. Bardzo podobało mi się jak kombinujesz z różnymi technikami żeby oddać odpowiednie kształty. Teraz doskonale widać, że było warto. Jakoś mi umknęło, że w budynku mają być też wnętrza. Ale to tylko potęguje efekt wow. Mam nadzieję, że wpadniesz z tym na jakąś wystawę. Chętnie zobaczę to na żywo. Jak wygląda kwestia logistyczna? Z tego co kojarzę to całość rozkłada się chyba na mniejsze moduły?
Dzięki! Tak, całość jest bardzo modułowa. Fundadment i budynek w poziomie rozdziela się na 3 części (dwa skrzydła i część centralna) dodatkowo każde piętro jest osobne tak samo jak kopuła i ta śmieszna czapka na górze. Dwa małe budynki też nie są przytwierdzone na sztywno. Musiałem tak to zbudować aby móc to w ogóle zbudować w (ograniczona przestrzeń w mieszkaniu). Także w teorii jest możliwe przewiezienie tego chociaż powiem szczerze nie planowałem i nie planuje go przewozić, zobaczymy.
Kalais pisze:Mega! Zarówno sama architektura jak i kunszt budowniczy oraz użyte techniki. Bardzo mi się podoba! :) Świetne detale.

P.S. Jedna rzecz, którą bym osobiście zmienił to barierki na schodkach. Słupki raczej zawsze idą pionowo. Takie pod skosem moim zdaniem trochę dziwnie wyglądają.
Dzięki, jeżeli chodzi o te barierki to miałem wersję z ciągłą barierką, ale nie podobało mi się połączenie na połączeniu pięter (ostatni schodek jest niżej o jedną płytkę). Z czasem pewnie to przerobie jeszcze.
crises pisze:Dla mnie pełne zaskoczenie. Nie widziałem wcześniej na flickr. Pięknie zbudowałeś te wszystkie krzywizny i detale. No i wnętrza. Nie dość, że są, to jeszcze jakie eleganckie. Szacun.

To ujęcie jest cudowne
a to miło mi forumowego kolegę zaskoczyć :) te dramatyczne ujęcia z niskiego kąta też są jednymi z moich ulubionych :)
Insomnia pisze:Śledziłem na bierząco postępy prac na Flickr i wiedziałem, że to będzie mistrzostwo świata. Nie zawiodłem się. Czapki z głów.
Dzięki wielkie! Miło mi, że projekt spełnił oczekiwania :)

SERVATOR pisze:Jest przeogromna MOC w tym MOCu. Rewelacja. Uwielbiam takie klimaty - zwłaszcza za lampy, zdobienia okien i czerwone flagi.
Marzę o zrobieniu jakiejś fotki mojego steampunkowego pojazdu na dziedzińcu Twojego pałacu. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się to zrobić.
B_R_A_W_O!!!!
Dzięki! Miło mi że ktoś zauważył lampy, nie wiem dlaczego ale uwielbiam je budować, aktualnie zredukowałem je do 4 rodzajów (ale jeden jest w 3 wariantach).

CTR69 pisze:Czad! Również miałem przyjemność śledzić postępy prac na Flickr. MOC dopracowany pod każdym względem, porządek przy budowie fundamentów, ilość zastosowanych technik, zdobienia, użyte kolory, klasa światowa! Byłem ogromnym fanem obserwatorium, szkoda ze ostateczna wersja jest bez niej, bo biała kopula jest genialna, ale widziałem że łatwo można podmienić budynek:) Chapeau bas!
Wielkie dzięki! Jeżeli chodzi o obserwatorium to miało ono kilka problemów, ale przede wszystkim średnica kopuły był za duża względem średnicy samego budynku przez co całość wyglądała dziwnie nieproporcjonalnie. Kopuły używając tej techniki nie mogłem zrobić mniejszej (ponad miesiąc nad tą mała wersją pracowałem...) a budynku nie mogłem zrobić większego ponieważ nie zmieścił bym się na przeznaczonym dla niego miejscu. Dodatkowo biały kopuła kolorosytycznie za bardzo się gryzła z całością. Zatem uznałem, że zrobie całość bardziej jednorodną i użyję dachu z altany, ale dodam mu okna dachowy aby było trochę ciekawiej :) Małej kopuły jeszcze nie rozwiałem ponieważ planuje dać jej nowe życie za jakiś czas.
Thietmaier pisze:R E W E L A C J A!
Jak dla mnie - MOC roku. Ilość detali architektonicznych, wszelkich rozwiązań konstrukcyjnych, niebanalna bryła budynku. Mógłbym wymieniać bez liku. Wszystko mi się podoba, ilość szczegółów nie do ogarnięcia wzrokiem.
Rozwaliłeś system. Szacunek!
Dzięki wielkie!

Jerac pisze:Nie jest to moja "branża" ale nie sposób nie docenić dopracowania i wszystkich użytych technik. Najbardziej podoba mi się to że wszystko jest wykończone jak należy i nigdzie nie widać pójścia na łatwiznę, sporo osób robi 2/3 pracy genialnie a resztę zostawia słabą. Najbardziej mi się podobają, hm, "podesty" wjazdowe na dziedziniec? Tyle kątów a żadnych dziur - super!

Z ciekawości - szacowałeś budżet całości?
Wielkie dzięki. Podjazdy zmieniły ogromnie ostateczny efekt. Budżet.. nie strasz... ale serio to nie jestem w stanie tego określić ponieważ moje zamówienia na BL zazwyczaj składają się z 3/4 z części które chce mieć w swojej kolekcji i 1/4 tego co potrzebuje :)
rASch pisze:Piękny MOC. Gratuluje. Wracam podziwiać zdjęcia i cieszyć oczy brakiem dziur w tych wszystkich krzywiznach ;)
Dzięki! Miłego ogłądania :)

Pozdrawiam

lech
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: Fuku »

No nic innego nie napiszę niz inni, moc nie dość że ogromny, to jeszcze dopracowany w detalu, prawie że perfekcyjny. Jedyne, co mi trochę nie pasuje, to to podwyższenie, jest fajnie zrobione ale jakoś mi nie pasuje do budynku, raczej widziałbym to bardziej klasycznie, ze szerokimi schodami i zielenią, ale to moja wizja. Pod względem kunsztu budowlanego chyba nie ma się do czego przyczepić
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: jetboy »

Czekałem czekałem i się doczekałem. Na prawdę imponująco to wyszło! Brawo!
Czy te filary od zjazdów po bokach faktycznie coś podtrzymują czy to tylko atrapy? Bo nie widzę żeby były przymocowane od spodu.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: Havoc »

Niesamowita konstrukcja, w sam raz do miasteczka. No i że Ci się chciało robić wnętrze...super.
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: lechkulina »

Fuku pisze:No nic innego nie napiszę niz inni, moc nie dość że ogromny, to jeszcze dopracowany w detalu, prawie że perfekcyjny. Jedyne, co mi trochę nie pasuje, to to podwyższenie, jest fajnie zrobione ale jakoś mi nie pasuje do budynku, raczej widziałbym to bardziej klasycznie, ze szerokimi schodami i zielenią, ale to moja wizja. Pod względem kunsztu budowlanego chyba nie ma się do czego przyczepić
Duże dzięki Fuku! Jeżeli chodzi o fundamenty to moja główna inspiracja pochodzi z Fishermans bastion (Budapeszt) https://budapestconnection.com/fishermans-bastion/. Kiedy zobaczyłe te mury powiedziałem sobie, że po prostu muszę mieć takie u siebie :)
jetboy pisze:Czekałem czekałem i się doczekałem. Na prawdę imponująco to wyszło! Brawo!
Czy te filary od zjazdów po bokach faktycznie coś podtrzymują czy to tylko atrapy? Bo nie widzę żeby były przymocowane od spodu.
Dzięki wielkie jetboy! Z podstawy wychodzą dwa filary (DBL) które faktycznie porzymują każdą z poziomych części podjazdu. W pewnej odległości wychodzą od nich dodatkowe zastrzały. Te dodatkowe krótkie zastrzały są fizyczne połączone tylko z poziomą częścią podjazdu i tylko opierają się o główny filar. Są one niezbędne ponieważ inaczej pozioma sekcja podjazdu podparta tylko z jednej strony przekręciła by się na druga niczym niepodpartą stronę. Aby całość zadziała naprawdę solidnie okazały się starsze wersje kafelków 1x1 z clipem o tych https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... P=2555#T=C Dziady trzymają z niesamowitą siłą i pewnie dlatego do czasu wprowadzenia 12825 wkładanie kafelka w clip było nielegalna techniką :)
Havoc pisze:Niesamowita konstrukcja, w sam raz do miasteczka. No i że Ci się chciało robić wnętrze...super.
Dzięki Havoc. Miasteczko chciałbym zbudować ale niestety ten projekt zajmuję prawie całą dostępną przestrzeń jaką mogę przeznaczyć do trzymania go. W sumie to jest on większy niż stolik RTV na którym go trzymam i przód i tył wystają o dobre 10 i 15cm wisząc w powietrzu :) BTW fundament ma taki trochę smieszny kształ ponieważ z tyłu są dwa wcięcia na lampki które trzymam na tej RTVce i nie chciałem ich zabierać :)
Awatar użytkownika
Pablo Brickasso
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 414
Rejestracja: 26 lut 2017 02:42
Rok urodzenia: 2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: Pablo Brickasso »

Ilość i jakość użytych technik zwala z nóg! Makieta nie dość, że aż kipi od ilości detali to jeszcze jest całkiem sporych rozmiarów. Na dokładkę równie dopracowane wnętrza. Niesamowita praca!
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: lechkulina »

pablo_piccasos pisze:Ilość i jakość użytych technik zwala z nóg! Makieta nie dość, że aż kipi od ilości detali to jeszcze jest całkiem sporych rozmiarów. Na dokładkę równie dopracowane wnętrza. Niesamowita praca!
Dzięki wielkie pablo, miło mi, że się podoba :)

Pozdrawiam

lech
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: parsom »

Panie szanowny, co tu powiedzieć... Jakie to ma wymiary? Wrzuć jakieś zdjęcie z bananem dla skali.
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3904
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: pit »

Zaprawdę imponujące!
Podoba mi się wszystko, ale w szczególności ściany wewnątrz i podpory podjazdu. Odjazd. :)
Wzorowałeś się na jakimś istniejącym budynku?
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: The 19th Century Museum of Science and Technology

Post autor: lechkulina »

parsom pisze:Panie szanowny, co tu powiedzieć... Jakie to ma wymiary? Wrzuć jakieś zdjęcie z bananem dla skali.
Dzięki! Nie wiem dlaczego nie zmierzyłem całości, musiałem zapomnieć... Jak w przyszłym tygodniu wrócę po przerwie świątecznej to zmierzę i podam dokładne wymiary.
pit pisze:Zaprawdę imponujące!
Podoba mi się wszystko, ale w szczególności ściany wewnątrz i podpory podjazdu. Odjazd. :)
Wzorowałeś się na jakimś istniejącym budynku?
Dzięki wielkie, cieszę się, że się podoba :)

Tak podczas budowanie nie tyle może co się wzorowałem ale czerpałem kilka pomysłów głównie to:
1) na zaokrąglone wejście, które w zasadzie rozpoczęło cały projekt wpadłem ogladając zdjęcia parlamentu w Oslo https://pl.wikipedia.org/wiki/Budynek_parlamentu_w_Oslo
2) pomysł na fundamenty z Fishermans bastion (Budapeszt) https://budapestconnection.com/fishermans-bastion/" target="_blank
3) pomysł na małe balkony nad wschodnim i zachodnim wejściem zaczerpnąłem z Colorado State Capitol
4) google images ze wszystkim co związane z neoklasyczną architekturą :)

Pozdrawiam

lech
ODPOWIEDZ