Quidditch

Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 391
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Quidditch

Post autor: romkoo »

Przedstawiam moją najnowszą pracę ze świata czarodziejów. Quidditch jest popularną, drużynową grą sportową, której zasady wymyśliła autorka powieści o młodym czarodzieju.

W grze biorą udział 2 drużyny.
Drużyna quidditcha liczy siedmiu zawodników – 3 ścigających, 2 pałkarzy, obrońcy i szukającego. Istnieją 3 rodzaje piłek: kafel, tłuczek i znicz. Ścigający podają sobie kafla i starają się przerzucić go przez jedną z trzech pętli, pilnowanych przez obrońcę, za co drużyna otrzymuje dziesięć punktów. Pałkarze odbijają tłuczki, aby nie uderzyły one zawodników z ich drużyny. Szukający ma za zadanie złapać złoty znicz, który jest bardzo szybki i trudno go zobaczyć. Złapanie złotego znicza jest warte 150 punktów.
Gra kończy się gdy szukający złapie złoty znicz, wygrywa drużyna która zdobędzie więcej punktów.

W mojej scence Harry dostrzegł złoty znicz, puścił się w pogoni za nim, Malfoy dotrzymuje mu kroku i stara się ze wszystkich sił wyprzedzić Harrego. Nagle nadlatuje tłuczek który o mały włos nie trafia Harrego w głowę. Czy Harry złapie złoty znicz.... ? To zależy od Waszej wyobraźni :) W między czasie tłumy na trybunach podskakują z podekscytowania. Meksykańska fala prawie wylewa się na boisko ;)

Więcej szczegółów na poniższych zdjęciach i w filmie.

ObrazekQuidditch3 by M, on Flickr

ObrazekHarry Potter Quidditch game. And they're flying and flying ;) by M, on Flickr

Podziękowania dla Karoliny za super zdjęcia.
Model miał swoją premierę na wystawie w Pszczynie, od tamtego czasu został rozbudowany i obecnie jest kilka studów szerszy oraz doszły ruchome części: kafel, znicz i trybuny. Można go było zobaczyć na wystawie w Spotykalni Bemowo.

Całość napędzana jest 1 silnikiem z zestawu Mindstorms. Dodatkowo wykorzystuję czujnik zbliżeniowy aby aktywować ruch gdy zwiedzający podchodzą do modelu (gwarantuje to sporą oszczędność baterii), tutaj nie zaprezentowałem czujnik ze względów estetycznych, pracuję nad tym, model będzie na pewno rozbudowywany o kolejne ruchome elementy.
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2547
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Quidditch

Post autor: Toltomeja »

Ojej, ale super! Musiało się cieszyć sporym powodzeniem na wystawach. Jak chodzi o stronę budowlaną - trawa lepiej by się prezentowała, gdyby nie była taka płaska. Za to trybuny bardzo mi się podobają.
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2418
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Quidditch

Post autor: Mateusz92 »

Bardzo mi się podoba. Ruchome elementy to strzał w dziesiątkę przez co model jest jeszcze ciekawszy dla oglądających. Świetnym mrugnięciem oka do fanów HP jest Bazyliszek wyglądający za trybun. Czekam na więcej :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7103
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Quidditch

Post autor: Jaskier »

Świetnie to wyglądało na żywo, fajnie, że pokazałeś też na forum. ;)
Dobra praca w rzadko prezentowanej tematyce.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Quidditch

Post autor: jetboy »

Jak nowilem na wystawie - świetne. Czekam na upgrejdy o ktorych opowiadales.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7023
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Quidditch

Post autor: Thietmaier »

To jest fantastyczne! Na myśl przychodzą mi cuda Jasona Allemanna, który wdaje w ruch swoje prace. Ładne zbudowane i sprawne mechanizmy - super rzecz!
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Quidditch

Post autor: Sirius »

Świetna praca. Wygląda bardzo fajnie i do tego jeszcze się rusza! W kwestii ruchomości, to nie dałoby się tak ustawić żeby Harry i Draco lecieli w jednym kierunku? Bo teraz jak Harry leci za zniczem, to Malfoy wrzuca wsteczny ;)
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 391
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Quidditch

Post autor: romkoo »

Toltomeja pisze:Ojej, ale super! Musiało się cieszyć sporym powodzeniem na wystawach. Jak chodzi o stronę budowlaną - trawa lepiej by się prezentowała, gdyby nie była taka płaska. Za to trybuny bardzo mi się podobają.
Dzięki :) Będą miał ze sobą w Poznaniu. Trawa na pewno doczeka się dopieszczenia w kolejnych odsłonach.
Mateusz92 pisze:Bardzo mi się podoba. Ruchome elementy to strzał w dziesiątkę przez co model jest jeszcze ciekawszy dla oglądających. Świetnym mrugnięciem oka do fanów HP jest Bazyliszek wyglądający za trybun. Czekam na więcej :)
Dzięki, na pewno będzie więcej. Budowanie w tej tematyce dla mnie jest bardzo komfortowe :)
Jaskier pisze:Świetnie to wyglądało na żywo, fajnie, że pokazałeś też na forum. ;)
Dobra praca w rzadko prezentowanej tematyce.
jetboy pisze:Jak nowilem na wystawie - świetne. Czekam na upgrejdy o ktorych opowiadales.
Dzięki:)
Thietmaier pisze:To jest fantastyczne! Na myśl przychodzą mi cuda Jasona Allemanna, który wdaje w ruch swoje prace. Ładne zbudowane i sprawne mechanizmy - super rzecz!
Dzięki :) nie ukrywam że prace Jasona są dla mnie inspiracją. A płynność mechanizmów na pewno zostanie poprawiona, może na filmie tego nie widać ale obciążenia elementów są spore. W kolejnych odsłonach będzie potrzebny kolejny silnik.
Sirius pisze:Świetna praca. Wygląda bardzo fajnie i do tego jeszcze się rusza! W kwestii ruchomości, to nie dałoby się tak ustawić żeby Harry i Draco lecieli w jednym kierunku? Bo teraz jak Harry leci za zniczem, to Malfoy wrzuca wsteczny ;)
Dzięki :) Oczywiście, można ustawić inaczej Malfoya, wystarczy przestawić mechanizm posuwowy na kole zamachowym o 180 stopni :) W moim zamyśle było pokazanie jak Harry przyspiesza gdy Malfoy go dogania.
ODPOWIEDZ